MONTIGNAC: ce am mancat azi (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Andanii felicitari !!!
Raportez si eu 68.4 kg

Meniul de azi:
d: somn la cuptor
cioco nemonti, putina prajitura, o gutuie si un mar
p: carne de porc cu salata de varza
s: branzeturi si fructe sper



am 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Mi-am permis sa fac niste modificari in mesajele de introducere .... sper sa nu fi suparat pe nimeni le-am mai simplificat putin si la fete am lasat doar fetele active, nu avea sens sa fie lista aia atat de lunga cu fete pe care nu le-am mai auzit de 2-3 ani ..... cine revine o trecem pe lista cu cea mai mare placere ... abia asteptam noi colege de suferinta ... iar finaliste o sa alegem altele noi din cele prezente acum , a trecut deja un an de atunci

miniuta nu dispera, continua si vei reusi , probabil ca isi da drumul mai greu la tine organismul
pot sa te intreb ceva ? ... la meniul de dimineata intre ananas, chiftelute si capucino ai avut pauza?
... si inca o remarca laptele daca il bei cu paine wasa ar fi bine sa nu fie cu cacao in el (cacao e lipida )

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Andanii-ai dreptate! Este mai bine cu listuta asta mai scurta...Cand ai timp pot sa ma treci si pe mine!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

andanii, nu iti mai da cu caramizi in cap daca imi faci vreo observatie.eventual arunca-mi-le mie, ca eu de-aia scriu aici, sa ma traga cineva de maneca in cazul in care o iau pe aratura (si nu numai). bun. intre mesele de fructe si restul fac mereu pauza, fara exceptie. aseara am baut laptele cu cacao cu painea wasa. nu o sa mai fac.

merci de incurajari. sunt constienta ca organismul meu trebuie sa se revolte dupa un an de "rasfaturi" alimentare. ma gandeam ieri ce de-a combinatii nemonti am facut, nu ma apuc eu sa va insir ca le cunoasteti cu siguranta si singure. sper insa sa imi revin, ca e frustrant rau sa nu slabesti deloc. un kil acolo, ceva in minus, m-ar motiva mai bine. dar asta e, o dau inainte cu dieta, ca daca acum nu slabesc, nu stiu cand.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ralu da-mi si datele tale te rog , greutatea tinta si inaltimea , data de incepere a regimului e azi da?
Eu la sala de fitnes merg, e f fain ca am instructoare care imi spune ce sa fac si cat pentru a avea rezultate.
Vreau sa-ti spun ca nici eu nu am timp nici sa mor, sunt intr-o continua alergare cu copilu, am mai expus programul meu aici, dar ..... am gasit timp oarecum ajutata de sot norocul meu deocamdata ...

miniuta te inteleg f bine, stiu cum sa te mobilizezi cand vezi cateva sute de grame scazute, si eu cand vad ca stagnez o iau razna , dar incerc sa ma consolez singura fiind constienta ca intr-un astfel de proces sunt inevitabile stagnarile (fazele de platou)
... la tine nu e vorba de stagnare ci pur si simplu de faptul ca trebuie sa inteleaga organismul ca ai schimbat ceva in alimentatie si sa inceapa sa reactioneze

innuta sper ca nu renunti la mancare pentru a nu te ingrasa .... las ca ai timp sa slabesti dupa ...

vali succes in post ... e mai greu sa mananci monti in post ... adica poti dar mai dificil fara carbohidrati multi .... vezi tu ce papi

sanse, latrishia, cristina, larra pe unde sunteti .... la raport cu voi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Scuze Andanii ca nu ti-am data datele!

Inaltime: 1.60
GA 93kg
IMCinceput=36.32
data de inceput: 19/11/2007
GT=75 (deocamdata, apoi mai vedem)
IMCtinta=29.29

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Andanii-super cu sala. Ai o instructoare personala? Daca nu te superi cam ce exercitii te ajuta sa slabesti? (pot sa dai niste detalii aici?) Macar sa fac si eu cate ceva acasa. Stiu ca nu o sa aiba acelasi efect ca si pentru tine, dar macar sa ajut un pic organismul....

Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

FACUT MODIFICARILE

exercitiile le fac la aparate majoritatea, nu e instructoare personala ci este inclusa in abonament, ajuta toate fetele din sala , e f draguta si imi explica fiecare miscare pentru ce este

acasa am bicicleta medicinala, da nu m-am mai urcat pe ea de cateva luni ..... acolo cand vad ca toate fetele muncesc iti vine pofta

tre sa plec, mai vorbim

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

iaca si eu cu meniul de azi:

mic dejun: omleta cu sunca si cascaval, putina zacusca; cafea decofeinizata

pranz: gratar de curcan si salata de cruditati.

cina: inca nu stiu, ca acum am pacatuit cu o bucata de martipan.



mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Intru si eu cu un meniu doar ca de raportat nu prea am ce...

Am papat asa:

md:mezeluri si 1 ardei
p:1 ceafa porc fripta cu salata de castraveti
c:branza si ardei
Acum pe seara am mai mancat 2 ardei grasi ca sa nu o iau razna mai tarziu.

Eu daca nu simt seara ca mi-e foame nu dau nimic jos.Trebuie sa nu mai pap nimic dupa ora 17 si sa dorm cu senzatie de foame

Andanii si restul fetelor va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput