Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:


Alexia, eu am luat in serios ce ai spus tu, asa ca uite aici
poze cu stefi pe care le-am mai pus, dar le mai pun odata...sa fiu sigura

Karla, cum adica si-a luat singur biberonul? era langa el? ce baiat descurcaret!

Relatia voastra cu sotiunea cum decurge,mai aveti timp doar pentru voi doi?Ce simtiti?

S-a schimbat totul de cand a venit Stefi...avem mult mai putin timp pentru noi doi, eu de multe prefer somnul altor activitati...insa in mod ciudat, nu s-a racit relatia, dimpotriva, suntem mai legati si cand ne regasim in dormitor totul e mai intens ca inainte...probabil cand o sa mai creasca stefi si o s-o mai plasez vreo zi, doua la bunici, o sa ne putem petrece timpul ca inainte...

Hai sa va spun o combinatie de papa bun, stefi a fost incantata si a mancat fara mofturi:

2 rondele de dovlecel
1 jumatate de ardei rosu
carnita de pui
buchetele de brocoli pana la cantitatea pe care o mananca bebe
2 lingurite smantana

- se fierb toate cele de mai sus si se blenduiesc cu smantana


Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Neata,

Karla, si ptr mine o cafea daca gasesti instrument....

meeeei, da voi nu mai stiti de gluma????? io ieream cu mesaju ala, e cam incordata atmosfera p-aici, relax, anonima nu se mai intoarce under cover.

Alexia, io zic sa legi niste greutati de picioarele lu Bryan ca are viteza prea mare. Vremea la Bv ti-a zis si Cria, ieri fu cald si bine chiar daca nu a fost soare dar a fost singura zi mai normala. Azi e intunecat, Tampa doarme cu caciula de ceata pe ea. Petice de zapada s-au topit toate ieri, poate laBran mai gasesti ceva dar de decor.

Alexa, pupam Deliuta mergatoare (io tot ma uit la filmulet si ma minunez)si o mangaiere speciala lu matza aia dragastoasa.

Intrebarea zilei, de fapt intrebarea vietii:
noi ne iubim ca in prima zi...cand nu ne iubeam deloc
Timp ptr noi doi? doar daca pierdem mingea de ping=pong ca la noi asa e: "Ia-l tu", "ba tu", "nuuuuuuu, tuuuuuuuuuuu ca io am stat cu el toata saptamana", "nu, tu ca acu tb sa ma intalnesc cu nu stiu cine" "nu ma intereseaza, e sambata"; "Ba tu", "ba tu".....si tot asa. Gasiti timp ptr noi doi?! noi da, mai gasim noaptea tarziu dupa mircea badea


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

FEtelor nu va certati!! Haideti sa pastram locul acesta ca unul in care ne refugiem din stresul zilnic, un loc in care toata lumea ne intelege pentru ca trece prin acesleasi probleme zilnice!

Am cam tras chiulul in ultima vreme, sunt stoarsa de energie...si spre rusinea mea desi am mai stat pe net mi s-a parut greu sa scriu un mesaj onorabil. Dar am citit tot, m-am uitat la poze, am fost alaturi de voi cu problemele de dintisori - care ne chinuie si pe noi - cu noptile nedormite - de care am avut parte si noi din plin - cu bebeii bolnaviori - la care le dorim sa se faca bine - si ce i nemancaciosi ca si noi!

Am implinit 8 luni, avem 7 700 g, am luat din nou numai 200 g in ultima luna, avem poza de 8 luni in album (pentru care multumim Elei - calculatorul face figuri si n-am reusit sa o pun eu). Giulia e foarteeeee foarteeeee activa, ma termina, nu sta nici o clipa intr-un loc, merge in 4 laba in toata casa si se ridica tot timpul de orice si merge pe langa lucruri in picioare, se intinda sa ia tot ce vede si cade....si ma termina ca doarme putin, nu suporta sa o imbrac gros si sa stea in carucior de aceea iesitul afara e un chin in ultimul timp. Cu mancatul e cand cum...

Si sa va mai spun ceva - sa nu faceti ca mine - pentru ca pana la 6 luni am alaptat-o exclusiv - nu i-am dat apa, n-a fost nici o problema, dormea binisor noaptea, nu parea sa-i trebuiasca, de fapt nici nu accepta biberonul. Dar am inceput cu diversificarea si a fost f dificil, erau zile in care nu accepta nimic...si tot nu i-am dat apa - pur si simplu nu m-am gandit. Si saracuta se trezea noaptea si din sfert in sfert de ora sa suga, eram terminata! Si la un moment dat mi-a trecut prin cap ca i-ar putea fi sete si i-am dat apa si a dormit mult mai bine!! ma simt ca o proasta maaaaareee mareeeee de tot , am chinuit copilul!!!!!

Trimit mesajul si mai scriu, ca am mai pierdut unul si nu mai am nervi sa le tot refac!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Instrument am gasit, cafea am facut dar.......s-a dus! Am pus-o pe pervaz, am deschis geamul si e taman toata pe parchet! asa ca roxanici, fa tu cafea pe aragaz mintenash! Mie imi vine sa ling pe jos ca mi-e lene sa o iau de la capat!

mihaela@si pe mine m-a dat gata. azi noapte la cat imi era de somn mi s-a parut normal sa-si ia singur bibele, dar dimineata am rumegat faza. Biberonul era la capul lui dar cand bea era pe spate cu picioarele in sus. Habar n-am cum a facut. oricum a inceput sa ma uimeasca pe zi ce trece. aseara il strigam pe Toto (motanul) el statea cu ochii pe usa si il aud ca sopteste o-o, o-o. am ramas paf. ei, nu-i un geniu, dar tot ce face, pentru mine, e genial!

relatia cu sosul! Hmmmm. S-ar putea si mai bine...Dar cand imi amintesc ca m-a lasat cu ochii in soare ma apuca nishte nervi de nu se poate. Imi e foarte greu sa ma stapanesc ca sunt cam colerica din fire. Dar imi trece cand il vad cu Luca in brate...Si copilul asta il iubeste de nu se poate. Mai nou il linge pe fata. Cred ca simte barba ca este mai aspra si il intriga...Il baleste tot...si eu ma oftic! Ca barba nu pot sa-mi las!

Si inca o chestie. Cred ca Luca are strabism! Doctorul mi-a zis ca sunt eu dusa, ca are ochii foarte rotunzi si negri, vioi si... mi se pare. Dar nu mi se pare deloc!Isi arunca ochiul stang. Asa, cand ma uit la el rareori se vede, dar in poze e vizibil!



Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Deci intru sa va anunt ca s-a inceput votarea......la miss eu pe voi ma bazez ca se poate vota o sg data la o poza...dei bagati si la mine plizzz niste voturi......si sa nu va suparati daca mai repet campania electorala ca sa vaza toata lumea....
Deci votati cea mai dezbracata gravidutza din concurs....la pag 9 poza carmina1...


va

Va multumesc
De azi sunt in campanie electorala........

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Si eu la cafea, si eu, si eu! A mea e mare, tare, fierbinte si cu lapte, ca sa nu credeti ca vorbesc de altceva . Hai Raluco, ca-ti dau si tie juma'!

Eu cu ramoleala mea, ! Multumesc tuturor fetelor care au bagat de seama la coltu nostru si celor care n-au bagat, ca nu conteaza! Ce parca sotii vostri vad de fiecare data cand schimbati ceva? Asa e in familie. Ne uitam, mai vedem, nu vedem. Prea obositi, prea tafnosi, unu' cu chef altu' fara! Da' tot ne iubim. Da' nu ca-n prima zi, ca atunci,...hehe, nici nu mai stiu cum era pe-atunci!
Uite ca asa am raspuns si la dilema intrebatoare a zilei.

La multi ani printisori si printesuci mai vioi cu o lunita azi!


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

'neata stup,


LA MULTI ANI, SARBATORITILOR STUPULUI!

KARLA32 - noi avem premergator si ii place la nebunie........eu am vazut ca majoritatea au si sunt ok copiii.....asa ca si noi folosim

ALEXIA3 - baiat mare umblaret

Relatia voastra cu sotiunea cum decurge,mai aveti timp doar pentru voi doi?Ce simtiti?

La noi totul e ok.....in 7 ani nu am avut niciodata discutii aprinse.....de cand e bebe nici pe atat....nu de alta dar nu avem timp.....sarcinile sunt bineimpartie....astfel incat sa fim multumiti si sa avem timp si de activitati individuale....suntem ion schimb mult mai iubareti si mai calmi....inarmati cu multa rabdare pt ala mic.....iar weekendul ni-l petrecem cu prietenii de obiceio la noi acasa.....si bebe isi joaca rolul perfect de baiat cuminte.....la fel si in deplasari.

KITTY - s-a facut ff frumoasa domnisoara Giulia......

MIHAEL@ - reteta e ff buna....Nicolas o apreciaza....

la abinute si bondari,

Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Raluca mi-era tare dor de tine si de pataniile tale! hai ca dau eu o cafea
asa face si antonia, sa stii ca le place barba lor!!

noi suntem cuminti, crestem, ne foim, mai nou vrea sa stea in picioare, da nu poate fara sprijin, ea-i mai mica... am bagat si noi carne de pui in meniu si parca accepta legumele mai bine cu carne hehehee...cea mai buna leguma e carnea I-am luat un fel de...pianina, orga, naiba stie ce, decat sa nu se mai lege de tastatura mea. si meergeee stratagema!!!


Relatia cu sotu: e chiar mai faina decat inainte, am crscut odata cu antonia, ne leaga mai multe lucruri, suntem mai intimi emotional. Timp pentru noi...hm...nu cine stie ce, matza ne mai acorda o pauza de vreo harjoneala si-n timpu zilei, altfel n-avem cu cine sa o lasam sa mergem la vreun local ceva. Cand mergem la prieteni in vizita oluam sipe ea...si, iertati-ma ca spun asta, si sa ma ierte si antonia daca poate, as vrea si eu sa mergem odata undeva fara ea, sa nu stau cu grija ca o streseaza, ca sa nu planga, ca sa mamance la ora care trebuie, ca sa nu vorbeasca ceilalti prea tare ca o trezesc..etc etc...

mea culpa. mi-e draga de mor, e copilul meu si o iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:



La multi ani Matei de IoanaRadu!
La multi ani si celorlalti Matei ai vostri, copii, tatici, bunici!





Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Ha! Ela, adica mie imi dai jumatea mare si tare, iar tu iti opresti fierbinte si cu lapte! Esti dragutza si te !

Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput