MASAJ DESFUNDARE CANAL LACRIMAL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

si eu sper sa treaca cu nettacinul asta. daca nu fac analiza de secretie. la floxal n-a reactionat. n-a avut nici un efect. sper sa mearga cu nettacin. daca-i trece infectia intra pe canal si desfunda.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Si noi i-am pus baietelului nostru, la recomandarea medicului de familie tot felu de picaturi pana am consultat o dr oftalmolog care ne-a spus: sters cu ser fiziologic si masaj si pana la 6-8 luni se desfunde de la sine, daca pana atunci nu se desfunda necesita o mica interventie care nici operatie nu se poate numi, este ft usoara.Dar pe la 5 luni sa desfundat singur si pot sa va spun ca nu am exagerat cu masajul. asa ca nu disperati si sa recurgeti la tot felul de metode care poate fac mai mult rau. intradevar pana la varsta de un an se poate face interventia asa ca mai aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

... si noi ne-am confruntat cu problema asta pana pe la 8-9 luni! a trecut de la sine prin stergerea ochiului cu ser fiziologic si facut masaj [cu buricul degetului se fac cerculetze de la baza nasului (nara) spre coltul interior al ochiului]!
De operatie se punea problema daca nu ne trecea pana la 15 luni!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

am fost la dr... din nou.incepe sa-si faca efectul nettacinul si parca i s-a mai desfundat canalul ca a intrat putin ser. Doamne ajuta! continuam tratamentul.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

din nou am fost la dr. miercuri mergem la desfundarea de canal :(

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Multa sanatate, Emma !
Sa ne tii la curent

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

AM fost azi la dr si i-a desfundat canalul. a plans si el mititelul, am plans si noi pe langa el... si acum cu Dzeu inainte. Speram sa ramana desfundat, mai punem nettacin in continuare.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

:(..nu-i trece ochisorul. Trebuie sa facem a doua interventie. OFffffff!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Am facut si asta. Tot nu trece din pacate. Sfaturi?

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Emma, i-a facut interventia "pe viu"? Eu am programare pt Rares luna aceasta la clinica Oftapro, dar interventia se va face sub anestezie generala, cu masca. Dr. Daniela Cioplean mi-a explicat ca este mai putin traumatizant pt ei si este mai usor pt dr sa isi faca treaba asa cum trebuie.

Ma gandsc ca poate nu a reusit sa ii desfunde bine.....

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput