Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (261)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Hainele sunt aduse din Thailanda...la astia cica nu e pe masuri gen 96 cm si daca zic de 3 ani, aia pe acolo sunt pigmei si s-ar putea sa nu-i vina!
Nu stiu daca ma pricep..azi e Sf. Matei? Daca da La multi ani pui!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici
eu ocupata pana peste cap...BIANCA e putin racita ca face ora de sport afara si cretina aia de doamna prof i a scos pe ploaie

azi vine puiul mic acasa...abia il asteptam

va pup pe toate si toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cata, atunci nu stiu sa te ajut....
Spre rusinea mea nu stiu daca azi e Sf. Matei

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Noiembrie - 16 V Sf. Apostol si Evanghelist Matei
Sa traiesti cu numele Mateias si sa le aduci numai bucurii parintilor!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ana Sebe multumesc pentru lamuriri. Sa vad care dintre cele 3 jucarii o mai gaseste Cristi la Carrfour Cluj, ca merge saptamana viitoare.
Se pare ca eu ieri am fost online pe mess toata ziua si habar n-am avut. Dar fi-miu se uita la BE si la unele filmulete il apuca dansatul si topaitul si mai atinge cablul de net, iar mufa e tare prost prinsa si ma tot deconecteaza si conecteaza pe mess. M-a sunat la un moment dat o prietena sa-mi spuna ca s-a conversat cu Razvan...........iar seara cand am ajuns acasa intr-adevar am avut vreo 16 ferestre cu mesaje

Fetele care v-ati reluat activitatea ma puteti lamuri cu o chestie?
Directoarea economica de la firma unde lucrez mi-a spus ca trebuie sa fac o cerere pentru intoarcerea la birou. Bon, asta stiam, r cica tre sa fac cererea asta si catre firma unde ma intorc, si catre AJOFM, Finantele Publice, Directia Muncii, Casa de Pensii si Asig de sanatate. Eu n-am auzit in viata mea de asa ceva. Stiam ca se face o cerere catre conducerea societatii unde lucrezi prin care aduci la cunostinta ca din data de... doresti sa-ti reiei activitatea dar nu stiam ca trebuie sa bat la toate usile institutiilor.......Ma luminati si pe mine va rog?
Pupilici!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ioana, multumesc.
Mai eu cand m-am reintors la munca am facut doar o cerere catre firma.
De restul actelor si formalitatilor s-a ocupat firma.
Eu m-am ocupat doar de intocmirea dosarului pentru stimulent care a avut la baza si o adeverinta din partea firmei ca m-am reintors la munca

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Ioana, din cate imi aduc eu aminte faci cerere de intoarcere la lucru si o duci la firma unde lucrezi, de la ei primesti ceva adeverintza ca te intorci la lucru si cu hartia asta mergi la directia munci (parca ,nu stiu exact ca nu eu am umblat cu acte) si iti faci hartiile pentru incheirea concediului de crestere si ingrijire. Nu stiu exact cum e la tine ca tu incepi lucru la termen ... eu am inceput inainte sa faca Filip 2 ani si atunci mi-au trebui harti pentru stimulent (1 mil ce se da in plus la salariu). Poate te lamuresc alte fete, eu ti-am spus doar ce mi-am amintit


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ioana eu am procedat ca si Canda, dar pentru ca am venit inainte, deci pentru stimulent! Noki Lara a facut numai o cerere ca s-a reintors la serviciu..atit!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La multi ani lui MATEI!
CANDA cum mai e Filip cu impartitul jucariilor? Ca ieri Diana nu a vrut sa ii dea lui Razvan termometrul de jucarie ,zicea A DIANA adica e al ei si pe urma a venit langa mine si a zis MAMI si mi l-a dat mie,numai sa nu i-l dea lui.Am tot rugat-o sa i-l dea,ea nu si nu,dar pana la urma i l-a lasat.In rest a scos absolut toate jucariile de prin sertare ca sa i le arate,no problem. O mica batalie s-a produs pe cutia cu suc pe care o imbratisa Diana.Razvan a vrut-o el,tragea de ea,asta nu lasa si a inceput sa se ratzoiasca la el,iar el a ridicat mana sa o pocneasca.Pana la urma a luat-o Razvan cateva secunde,dupa care am dosit-o eu .
Si vecinutzul Razvan e super cuminte si la cresa unde merge de vreo 2 saptamani doar.Mi-a zis maica-sa ca de cand e acolo a devenit cam egoist,ca acolo se cam lupta pe jucarii.Si cica le da doar plusuri sa se joace,ca sa nu se raneasca.Am ramas masca ,credeam ca au si cuburi si toate alea ... E total baietzelul: peste 2 saptamani face doi ani,e tare sociabil,prietenos,pupacios,vorbeste binisor si clar ,dar propozitii cam din 2 cuvinte.Si evident ca vorbeste si mai mult de cand e la cresa.E fix ca Diana de inalt ,doar ca are 12 kg.Din pacate rar i-am adunat la joaca impreuna, ca dupa cum va mai ziceam era mai mereu racit.Mai mult se fugareau prin fatza blocului.
Dar Diana m-a enervat,ca nu se lasa pupata defel,fugea de el!!! Cu chiu cu vai a reusit sa o prinda si sa o pupe odata totusi ...
Aaa si cat a fost el aci ea a vorbit mai putin ,iar el mult mai mult decat de obicei - dupa cum mi-a zis maica-sa . Ciudat

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

hola,
Buna dimineta ne-am trezit si noi de la 8 chiar putin inainte , ce pacat ca nu mai doarme pana la 9 jumate cum dormea acum cateva zile , asa dormeam sieu mai mult .
Pe ingrid o inteleg, mai nou si eu cand ma pun la comp hop si Clara pot doar cu e ain brate sa scriu. In mom asta ma impinge de scaun si da din picioruse
Nu mai stiu ce sa ii fac la pitica de mancare , crochetele alea erau formidabile dar nu i-au placut . Parca erau creier asa de faine erau . Las ca fac pt noi . Totusi o sa mai fac si incerc sa-i dau . Chiar copilul meu nu manca deloc ou , cum naiba sa il dau . Azi cred ca o sa-i fac o ciorbita si ii bag ou inauntru . Poate iara nu o manca .
Deea , e super ce am ras de Daria, in final deja era epuizata s-a si intins pe jos sa se odihneasca .
Aseara am sta pana la 1 sa ma uit la film ,am adormit de 2 ori


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput