Piticlonti de iulie-august 2004 (238)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rain - te asteptam cu vestile bune ! Doamne ajuta !
Mitzu - we-uri minunate sa aveti la casuta ! Pupam trupa din Sibiu !
Lia - revin la tine ... cand cupiii tai mumosi-mumosi nu papa, aminteste-ti de gogosile Cristalinei care au batut toate recordurile la greva foamei ...
Rox - voi cum stati cu mancarea ???
Bunny - sa nu ne mai parasesti atata timp ! Merci pt link, sa pui pozici cu voi ca nu v-am vazut de muuuulti ani
Amironeanu - noi nu avem pampers, insa eu zic ca nu e grav pampersul de noapte ... adik pana la 5-6 ani in alte tari e normal
Papadiceaaaaaa - ce-ti fac bubulinele ???????????
Pako - v-ati instalat ??????????
Ademaaa - muuuulte absentee, cum sunteti ?????????
Ina - cum stati cu zapezile, ce face Raducu ?????????????



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ca mi-am adus aminte (Daria, sa le scazi nota la purtare ..:)))

Papa cred ca s-a inzapezit ...ca la germania e ca la germania...ninge, ploua, bate vantul...:)))
Eu ii urez sanatate multa Sofiei (si nu numai) si sper ca data viitoare cand scrie Papadie sa ne spuna vesti bune!

Eu o astept pe Felicia sa ne spuna cum a fost la doctor!

Ina, v-ati dat cu sania!? Ati trecut la schiuri....:)

Eu incerc sa uploadez niste filmulete dar nu vrea webshots-ul...zice ca nu au codecuri pentru formatul meu...care teoretic e .mpg. Eu vad filmuletele, la ei nu se vad...cica nu e formatul bun.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Salut!!

a doua noapte dormita!!

doar ca ma doare gatulfoarte rau, am si niste oarece materiale verzi pe acolo si nu mai stiu ce sa-i fac...iau vit C, faringosept, ceaiuri si degeaba!! Idei ceva?

Simona felicitari pentru bebelini!!
Nicole bravo pentru casa si sa fie cu ochisori!!
Lia azi (cel tarziu maine) pun maimutele la posta!! Copiii tai arata foarte bine, nici nu-mi vine sa cred ca mananca atat de putin. Nici eu nu pot sa stau linistita daca ai mei nu mananca minim necesar (in opinia mea). Dar Carmen are dreptate, ma fa si tu altceva decat sa te tii dupa copii, daca poti bineinteles..
Roxana la mine a trecut nebunia cu Sam, isi mai aduce aminte de el din cand in cand, dar acum la mare pret sunt "salvatorii", "spiderman" si "luptatorii shaolin", face Victor niste salturi de maimuta prin casa, pana si nenea de jos i-a spus husbandului ca "are multa energie baiatul dvs! sa va traiasca!" si al meu "da, sa-mi traiasca amandoi" la care vecinul "mai aveti unul? tot baiat???" deci se impune casa pe pamant, ca ma dau vecinii afara.
Marina parca ma vad pe mine peste cativa ani, eu acum zic bogdaproste ca sotul si-a amanat doctoratul (inscrierea) cu un an, numai ca sa ma poata ajuta pe mine cu copilul cel mic. In industria in care lucrez eu (IT & telecom) nu are sens sa-ti faci doctorat (oricum n-am timp de asa ceva) mai valoroase sunt certificarile.
Olivia eu te invidiez ca ai timp de filme...las' ca vine si vremea mea
Cristal nervi de otel si mult noroc saptamana asta!!
Alice starea de sanatate nu tine de kile, ci de genetica in primul rand si in al doilea rand de cat de bine ai grija de tine. Eu zic totusi 49 kg cam putine...
Daria sa uzi masina, daaa?
Andreea si restul de mamici cu pampersi noaptea, eu stiu de la doctor ca este absolut normal pentru unii copii sa mai scape pe el noaptea pana la varsta de 6 ani. Pur si simplu maturizarea sfinterelor si a comenzii nervoase asupra lor se face mai lent. Nu are legatura cu apa bauta seara. Victor bea seara o cana de ceai din aia mare si totusi nu face pe el, dar a fost chestie de pur noroc. Sor-mea a facut in pat (tot mai rar e adevarat) pana pe la 8 ani.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza sa iau incet sa nu uit:)))FELICITARI SIMONA O SARCINA USOARA SI BBEI SANATOSi,Rain te asteptam cu vesti bune!!!Leeloo pupacim samburelul voios,deci voi va doriti un baietzel,io credeam ca vreti pereche,btw Danaspeel cum te mai simti,pupam samburelele cu funtitze!!
Hai sa fac o completare la Lazy town,da-ti pe youtube cautare de filmuletze de vreo juma de ora toate partile,ceva in genul lazytown dancing duel,lazytown cry dinozaur,christmass,etc,etc si o sa aveti un cupil linistit si fericit iar voi o sa fredonati non stop, gooo, gooo to the lazytown..mandra mea este Stephanie iar Emishor este Spartacus...
Mitzu sa stapaniti sanatosi cabanutza si tati ma bate la cap sa ne luam teren,da' vorba Cristalinei trebuie sa castigam premiu Nobel intai si pe urma....meii adevarul este ca eu astept sa mostenesc niste pamant ca bunica sotzului a fost boieroaica si nu mai are mult pana la..100 de ani:)))))
Acu sa-mi laud odrasla,stie sa scrie la calculator "pa si pupici de la Maria",generatia tastatura scrie pe ea,este intr-o perioada in care este obsedata de butoane,manevreaza telecomanda,aparatul foto digital si dvdlu' tacsu ii creste tensiunea cand o vede cum butoneaza....
hai pupici ca revin
edit ca am uitat ceva
Lia ai doi copii foarte frumosi si reusiti!!!
Andries baga albastru de metil!!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

generatia tastatura zici?

da' de nea Nelu care si-a facut bog, ce mai putem spune??

http://ioniliescu.wordpress.com/



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ne-a luat nea Nelu!...

Andries, si tu Brutus?!
Ale mele nu dorm neica noapte intreaga...nu vor si pace!
Asta mica are perioade cand se trezeste si la juma de ora (cred ca acum e si de la dinti ca daca ramane asa trebe sa-mi iau pistol!)
Crez ca e de la materialu' genetic...nu stiu cu cine or semana ca io parca nu-s asa agitata...

Pusei poze cu veveritele mele...de prin octombrie...Nu-s spectaculoase ...Incep de aici...
http://family.webshots.com/photo/2955190080101722968zyXpaK


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Asheaaa, acu citii si din invataturile Andrieshei ... ca ea mai lipsea la apel dupa Cristalina !
Mey, mama draga, o fi cum zici tu apropos de genetica !! Si sa stii ca am facut orisice am citit si ce nu am citit ca sa ma ingras, da nu mere frate si pace buna ! Daca nici dupa sarcina cu andrei nu am pastrat nimica nimicuta ... la mine e si o chestie de mental, daca ma simt bine cu "capul si cu sufletul", se vede in rest, si cum lately un mare stress maninca din mine ... nu mai am pretentii si la ingrasat ! Vorba ta, las ca vine si vremea mea odata si odata, si daca nu, atunci ma consolez ca pot minca orice oriunde oricind ! Ca e si asta un cistig, nu ?
Ioana, haaahaaa, da, generatia tastatura, ai dreptate ! Ma uitam la andrei, cu cita dexteritate butoneaza la jocurile lui si la calculator !? Pe undeva ma bucura si pe altundeva nu, ca sint dati cind il apuca crizele daca nu il lasi la pisiu ! Sint zile cind intelege ca nu are lok la calculator si zile cind se milogeste si se crizeaza ca el vrea si vrea un joc - doar atit, putin .. si de cind cu site-ul Liei, numa acolo mestereste ! Am tiparit o mie de pagini cu Boowa si Koala, stie cintecelele si am facut nustiucite jucarii de hirtie dupa indicatiile de pe site !
Acusi ma duc sa ma uit la poze de veverite ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ca vorbiti de silueta...am uitat sa ma laud
in ultimele 2 luni am scapat de fro 6 kile (incap in masura 38 uraaaa). Si dupa 6 ani si doi copii am reusit sa ma duc la sala. E drept ca nu;st constanta dar cand apuc bag tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Marina, felicitarile mele sincere!
Sper sa ajung si eu acolo...candva (zisei io cu jind!)

In afara de sala ai tinut si dieta?! Ca eu sper sa dau jos cele 25-30 de kg pe care le am in plus numai prin sport... (natura, tinerete...:)))

Ma duc pe campul de batalie!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Numai eu nu am invatat-o nimic pe Giulia la pc ???
Ioana - pupam una bucata fetita isteata
Andries - felicitari si tot asa si chiar mai bine
Crsital - ce frumoase sunt gogosicile !!! Ce cuminti sunt in pozici Sunt foarte frumoase Sa-ti traiasca !
Ema - cum sunt tzushtele , cum sunteti cu totii ???
Marina - sexi mama, felicitari !
Alice - io te invidieeez


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput