Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (260)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CANDA LA MULTI ANI!

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Canda La multi ani si numai numai bucurii!
La noi nimik nou sub soare...i-am dat azi Biei niste nurofen ca mi se pare de 2 zile cam calduta..cred ca ii iese ultimul canin...azi incerc sa sun la astia de pe siteul cu patutul, ca vreau musai pina in ianuarie sa i-l iau si am vazut ca nu e pe stoc..vreau neaparat sa doarma in patul ei, nu se mai poate cu noi...patul e prea mic si intimitate ioc!
Daniela superb cortul si pretul este mai mult decit ok!Sa vezi distractie pe fete!
I-am luat cipici Biei..suntem incintate de ei..ii scoate cind se urca in pat si mi da sa i pun cind se da jos...


Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dimineata,
Ana multumesc de raspuns, o sa zicem pas la vaccinul asta.Am mai citit ce au spus si alte fete care au copilasi cu dermatita si tot reactii urate au avut.
Dana dragut cortul , daca ai facut comanda ieri ajunge la timp?
Maraki ma bucur ca Angelo mai bine.
Eu incepand de dupa amiaza nu m-am simtit bine de loc, iar.Am niste stari de nu le inteleg.Cand ziceam si eu ca sunt ok , iar m-a luat.
Mi-am luat rezultatul a urocultura si am infectie urinara cu stafilococ.Adevarul e ca la cata apa beau eu ...mai si as bea pe bune , ca chir mi-e sete dar daca vomit in secunda 2 ma las pagubasa.

Anca 11 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Daniela si mie mi-a placut poneiul ala..i l-am aratat lui Danm acum citeva zile, si chiar i-am zis ce misto ar fi unul ca ala..basca ca nu s-ar kk peste tot ca unul adevarat!
Anca nasa a scapat de greturi si de azi intr-o sapt. face eco morfologica sa vedem ce este bb..tu cind faci? Iei ceva pentru infectia aia urinara? Si mie la Bia mi-a iesit infectie urinara pe la 10 sapt. de sarcina, nu mai stiu cu ce, si am luat antibiotic!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Cata ce ca lumea de ea ca nu mai vomita.
Eu inca nu m-am programat pentru eco morfologica .Oricum se poate face pana in saptamana 24 asa ca nu-i problema.Ma duc la dr pe 19 ca atunci se intoarce si ea in tara si o sa vorbim si depre asta.MI-e mia zis la Andrei ce este pe la saptamana 16 la eco normala nu la aia morfologica.

Anca 11 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

CANDA
Sanatate, fericire si noroc!


Cata si Any, asa este. Poneiul e foarte misto, dar mie mi se pare cam scump. In plus, ar fi batalie mare pe el, ar iesi cu lacrimi si tipete si ar fi necesari 2 ponei , ceea ce ne-ar ruina .
Dar mi-a atras atentia poneiul asta fiindca m-am minunat cat de ingeniosi sunt producatorii astia de jucarii .
Pentru cine poate parerea mea e ca ar fi un cadou tare frumos.

Irinutza, pe site-ul Quelle spun ca in maxim 3 saptamani ajunge coletul si ca se livreaza in limita stocului disponibil. De aceea noi ne-am hotarat sa-l comandam de aseara, ca sa fim siguri ca pana la Craciun il avem.

Acina, ai grija de tine. Mergi la medic, nu sta fara tratament.

Deea, ma bucur ca ai avut noroc cu mixerul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Daniela am comandat si eu un bb cu accesorii de la Quelle!
Cine isi permite ponei da..super cadou...cred ca l-as calari si eu!
Anca eu am facut 2 morfologice...la aproape 14 sapt. si la 20 cred! Asa va face si ea, probabil!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

CANDA,LA MULTI ANI CU SANATATE SA ITI DEA DOMNUL TOT CE DORESTI!!!!!!!
Pupici la secta!va citesc cand apus dar nu reusesc sa tin pasul cu voi!

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (12+) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
CAnda LA MULTI ANI! Tot ce-ti doresti tu!
Cata, felicitari pentru concurs!
March, ma bucur sa te vad ca mai dai vesti despre voi. Cred ca Ioana e tare cumintica din ce spui tu. Parca aduce cu Ana mea la anumite chestii din comportament. Ana mea se mai cere ocazional in brate, dar nu in locul "bebelului". Dar eu cu burat taiata..... II zic ca am "buba", ma doare, etc. Si Ana-mi spune: "mami, burta, buba, lupu". In traducere: Pe mami o doare burta fiindca nenea doctorul a taiat burta s-o scoata pe Ana si apoi pe Razvan, asa cum vanatorul a taiat burta lupului s-o scoata pe Scufita Rosie si pe Bunicutza. Oricum Ana e intelegatoare.
Despre noi? Ana ok face kineto, saptamana trecuta am ratat-o pe motiv de raceala. Azi am trimis-o cu mama ca nu s-a trezit bebe sa-i dau sa pape in timp util. Sper maine s-o duc eu cu masina. De fapt, sa mergem in grup: eu, bebeii si mama. Sa nu mearga prea mult nici Ana prin frig. Razvan e un mancacios mare de tot. MA si minunez cand vad cat baga. Dar face si niste colici de ma termina. Fug ca plange.
la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola ,
Canda, la multi ani !!!!!!!!
Clara matinala rau de tot azi de la 8 , de obicei dormea pana l 9 ,asta e facem mai multa treaba, am bagat deja prima tura in masina la spalat. Dupa masa , dupa ce se trezeste o sa mergem in vizita la un baietel de varsta ei . Nu l-am mai vazut de un an.
5 , acum stati si leneviti , cu mama la povesti ? Dar asa de scurt a fost in Italia , ca stiu ca parca saptamana trecuta sau oricum recent ai zis ca merge , asa putin a stat ?
Cata , ti-ai luat in primire noua functie ?
Poneiul ala e fain dar si o groaza de bani . Clara are un catelus primt , care daca nu ii faci nimic latra incontinuuu , si daca il iei in brate , incepe sa scoata sunete ca si cum te-ar linge , si sunete de bucurie . Nu pot sa zic ca e foarte incantata de el, se mai joaca cu el dar nu e. Spun asta pt ca descrierea suna uneori foarte bine ....


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput