Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (259)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ioana reteta Anei era cu 500 gr lapte praf, 500 gr zahar, un pahar de apa, 100 gr unt si 50 gr. cacao. eu am pus tot lzaharul si nu mi s-a parut dulce.
Ana supa de pe rata e bestiala, restul...nu mananc. cred ca cu apa ai dreptate. Paharul meu e cam de 200/250 ml, nu mai stiu exact. de aceea nu s-a intarit cum trebuie.
March Marco salau si somonul le mananca cel mai bine. am incercat si cu altele, dar nimic. Nu stiu de care le da la gradi, insa acasa astea le mananca cu pofta. Duminica trecuta i-am facut Dorada si a mancat 3 lingurite.
Ma bucur ca ai putut iesi cu rares afara, frig e si aici.

Marco a dormit fix o ora, dar a fost cuminte cat am mancat noi.
acum e cu masina cu telecomanda, i-am cumparat baterii noi si se distreaza. cred ca putem cumpara actiuni la o fabrica de baterii, la cate cumparam.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Buna fetelor!
Vad ca si pe la voi e vant si frig afara.
Giova, Marco cu trenuletele, Ayan cu masinile. Si la masa se joaca cu vreo doua, la tv se uita din jeep,cand mergem in vreun magazin cu jucarii numai la masinute se uita, deci clar este jucaria lui preferata, nu degeaba ii zice Cata Schumi Restul jucariilor prezinta interes vreo 5 minute. De mancat peste si noi papam cel mai bine, mai ales cu mujdeide usturoi. la cat usturoi am amncat gravida cred ca i-am dezvoltat si lui preferinta pt usturoi.
M-ati innebunit cu site-urile alea cu jucarii, eu i-as cumpara tot! Sunt atatea chestii misto!
Moni, pare interesanta casuta aia gonflabila. Cred ca ii va placea Dianei.
Maraki, sanatate lui Angelo, vad ca este spre bine. Cu pastilutza aia nu te necaji, acum ai facut-o, ai facut-o. Nu cred sa-i fi facut rau.
AnaM, si eu ma mir de printesa ta! Este cam blond parul ca s ase inchide f mult, tot blonda va fi, dar un pic mai inchis. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Daniela, esti talentata cu plastilina aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA nu-i gonflabila casutza aia,are niste tuburi pe post de suport,in rest e material dar din ala ca si in colacele de baie,de aia ai confundat probabil.Sa vedem cat o sa tina pana o sfarteca Ma gadesc sa i-o dau doar de ziua ei,adica de Revelion,ca unde naiba o plantez si pe ea si bradul ??? Asa macar o sa fie mai scurta perioada in care-s amandoua in zona ...
Cu blondul ala sa stii ca se poate schimba radical,de exemplu fratele unei prietene a fost tot asa blond nordic lins cand era mic,iar acum e negru corb parul si cretz pe deasupra
Si Diana precis va fi bruneta ca noi,desi acum e mai blondina ...
Poze noi cu Ayan nu ne mai pui? Cum mai e cu dintii,tot asa calare pe tine e?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Merge prost DC si dropul sau imi tot pica mie netul? Sau amandoua?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Aha, intelesei cu casutza. Crezi ca te poti abtine pana la ziua ei? Eu daca ii iau de pe acum cadourile i le dau cu siguranta mai repede. Cu parul ai dreptate, m-am gandit mai bine ca si frate-miu a fost f blond si acum e saten inchis.
Poza eu incerc sa pun, am o conexiune de tot kk, incarca si tot incarca pana imi da eroare.
Ayan ofcourse ca tot calare pe mine, dar fiind we acum pe ta-su.Si eu calare pe curatenie, mancare etc.
Va felicit fetele care faceti cioco in casa ca maia veti rabdare de chestii din astea. Eu am facut de vreo 3 ori tort, inainte sa nasc, mi-a iesit, dar n-as mai avea rabdare acum, abia fac fata cu restul treburilor prin casa, ca pe de-o parte fac pe de alta Ayan rascoleste si murdareste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA cam asa sunt si eu,dar de data asta incerc sa am abtin - de aia le-am si dus la frate-meu in apartament,sa nu ma tenteze Deocamdata suntem ocupate cu plastelina si creioanele cerate - si inca n-am apucat sa ii desenez mare lucru,ca tot la mami a fost in WE asta.Si ne mai jucam cu cuburile,plus cu castelul de la Anda,dupa care e lesinata - pe langa personajele lui mai locuiesc acolo ADABADA si PATICII Si cu vasele de bucatarie se mai joaca din cand in cand,asa ca momentan mai are chestii de care nu s-a plctisit - inca.Si nici de undita si pesti nu s-a plictisit,ca ii folosim numai la olitza Cand da semne clare de plictiseala,iar sar cu ceva interesant

Fug asa ii dau mancare ca s-a trezit deja: Cica ... CE FACE DIA? Se intreaba singura

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Am vazut si eu azi bucatarioare de fetita si multe altele. Cred ca le tenteaza. Sunt o gramada de chestii interesante pe crazytoys.
Monica, pai daca le-ai dus la fratele tau inseamna ca esti hotarata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Pofta mare Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Alina si marco e cu masinile si tot cve e motor, tramvai, tren, moto, dupa toate e innebunit.
Moni si pe mine ma bucura ca e preocupat de carioci si creioane cerate. nu ai vrea sa sti cum arata mainile lui de la carioca. si se duce dupa cateva spalari.

I-am luat azi dinozauri de la Walmark-vitamina C, pe post de bobo. Ii plac foarte mult, dar nu pot sa-i dau multe/zi, si sunt a naibii de scumpe. 10 lei 30 tablete. trebuie sa gasesc vit.C cu echinacee, sau cu diferite arome, sigur aia e mai ieftina.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput