*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (168)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Noi ambii doi ne prezentam mai bine astazi.Eu aproape ca mi-am revenit si nu inteleg de ce.Cred ca aparatul de aerosoli si tantumul verde ale lui T mi-au facut bine ca le-am folosit si eu.Copilu e bine,tuseste ff rar,muci curg numa dupa ce-i pun colargol,urechile nu prea-l mai dor.Cred ca Zinnatul i-a dat de cap.Putza e inca rosie dar plinge doar cind il decalotez pt a-l spala-dezinfecta-unge,nu si cind face pipi.Deci in sfirsit vesti bune.Luni bag masina in service dupa care mergem o saptamina la mama.Am renuntat la gradi si am dat anunt in ziar pt bona (alta varianta n-am gasit) si au sunat doua.Una nu mi-a placut mie ca vorbea rau cu regionalisme si una n-a venit la intilnire.Deci mai incerc.Am reusit,daca tot am prins-o pe mama la mine,sa facem curat in toata casa si sa mutam mobilele.Vaaai ce-am gasiiit.Ca daca io singura nu le pot urni din loc....

Anda sa stii ca pina la urma,conform indicatiilor altor mamici) pampersii cu elastic au pe lateralul pachetului un text,cris parca la masina de scris cu "made in Poland" si alte cele.M-a infundat risul cind ai zis de Nic care repeta alte cuvinte decit cele pe care le spui tu.E un fel de "unde dai si unde iese cucui".Stiiiu.
Ina si ce mai e rau sa se faca doctor?
Madutza ma bucur ca nu mai aveti muci.





Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Iaca imi bag si eu coada pe-aci, intr-un moment de respiro. Maria e la magazin cu taica-sau (e innebunita sa mearga la cumparaturi).

Anda, pupam grevistul in ale vorbitului, abia astept ziua in care ne vei spune ca mai vrei sa-i taca gura nitzel.

Aseara m-am cam prost dispus, toata lumea se ofera sa ma ajute cu copiii, nimeni nu ma incurajeaza ca as putea sa ma descurc de una singura, nici macar nu mi-au dat ocazia sa vad daca pot sau nu. Inclusiv sotul meu, care deja imi aduce in vedere sa nu care cumva sa o neglijez pe Maria (de parca asta e scopul meu), ca mai bine o chem pe bunica-sa sa o iubeasca si sa se joace cu ea non-stop. I-am zis ca in cele doua saptamani cat a stat la noi mi se pare ca m-am indepartat de ea, nu intelege cum adica. Acum parca ma simt in fata marelui juriu, care abia asteapta sa-mi spuna: ti-am zis eu

Si totusi continui sa ma incapatanez si sa incerc macar o saptamana sa ma organizez cu cei doi pui ai mei, chiar nu oi fi in stare?


Asta micu e cam fornait, i-am scos din nas niste chestii elefantice galben- verzui, ma gandesc ca nu e cazul sa fi racit si sa fi trecut din start in faza colorata a mucilor. Is aproape convinsa ca sunt ramasite de la nastere, care nu au putut fi aspirate atunci. Oricum, inca o data, onor inventatorului batistei bebelusului.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Stefan - primele zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

heloo

IOANA eu te sfatuies macar sa incerci sa ramai singurica cu copii. care sunt absolut superbi (cum se poarta Maria cu Stefan?)
daca Maria este macar un picut mai cuminte decat Vlad al meu sI daca Stefan nu are colicii lui Alex al meu, merita sa incerci.

mie mi-e muuult mai greu cand sunt cu cineva, sunt mai dezorganizata si imprastiata. dar sunt si momente cand chiar am nevoie de cineva. macar pt dus la piata sau facut mancare, spalat vase, sau intins rufe.ca de altfel Vlad nu sta la persoana respectiva.

am zis, cu soacramea in casa Vlade ste rau rau rau. o bate, tipa la ea, cand e sa-l schimbe/sa-i dea papa e jale mare.


Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salut!
Fetelor, am aflat de ce copilul meu nu mai vrea afara: ca ii este frig! Azi cand am adus-o afara avea picoarele bocna, mama, ce catastrofe de parinti mai suntem noi!
Ma duc in Plazza sa-i iau ghete imblanite, manusi etc.

Noki nu-i asa ca n-ai primit niciun mesaj de la mine? Ca azi dimineata am vazut ca nu i-am dat send (sau i-am dat si a ramas asa?) Oricum tare rau imi pare ca nu am venit, am stat acasa si ne-am plictisit ingrozitor, durerea de cap a ramas tot acolo, bleah, zi de kko. Plus ca am fost groaznic de suparata ca tocmai am aflat niste barfe despre mine (de ce m-o mai afecta ce crede lumea despre mine, nu stiu!)
IMi pare bine ca v-ati distrat, vrem si poze!
Gata, ma duc sa mananc, apoi fug la shopping

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Ina tare bine iti cunosti copilul de stii ce profesie va avea!eu cred ca in fiecare an isi dezvolta preponderent o alta aptitudine. asa ca poate la anul o sa ne spui de Rachel ca vrea sa faca poze toata ziua.Mirela si David - 23.12.2005


a fost o chestie pe care am spus-o asa, de amuzament, nicidecum nu cred ca i-as putea prezice viitorul profesional de pe acum - sau de alt fel, doar daca as fi Mama Omida - .
La putin timp dupa ce s-au nascut bebelusii nostri , citeva mamici de la colectie ne-am antrenat intr-o predictie amuzanta ( cam ce am vrea NOI sa devina cind vor fi mari) si pentru mine mesajul de mai sus era o continuare a discutiei de atunci - cele care au participat atunci la discutie stiu exact la ce ma refeream.

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cuscra, baga-ti un oki aici cind ai timp:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69256&SearchTerms=it,takes,two

eu una cred ca Nik este un baietel destept!

Leea, Ioana, Joy , Feli,

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cuscrA, merci, il stiam de un an, aplic de mult ce scrie in carte, nu s-a intamplat nimik. sau poate dk nu aplicam nu spunea nici cele 10 cuvinte din prezent, nu stiu:) io ma bazez foarte tare pe faptul ca einstein a vorbit la 3 ani.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

asa te vreau! optimista.
eu sint CONVINSA ca o sa fie bine! fiecare copil are ritmul lui, mai accelerat sau lent. eu cred ca el este un geniu "tarziu"
multe pupicuri cuscrei si ginericului!


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

pictez 1 si ,2 aceasta e noua noastra ocupatie...
sper sa reusesc sa modific si semnatura, ca pozele de acolo nu mai sunt de actualitate... o zi frumoasa tuturor!
Bianca, mama lui Serban
poze

10 decembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

verific semnatura!

Bianca, mama lui Serban
serban 2007
10 decembrie 2005

Mergi la inceput