*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

salut

Joy, super poze. Ce mare s-a facut cel mic. Sa va fie de bine botezul.
Anda, cunoastem cum e cu scapatul banilor peste masura la supermarket.

A mea fiica doarme de la ora 14 Am revazut poze de-ale ei 0-6 luni. Delicioase.

Chiar, Alexandrina, da-ne un semn, ceva. Se-anunta bb sau inca nu??????

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina mersi. chiar nu mai stiu nimic de ele si de aceea v-am intrebat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ce ziceati, ca am copil cuminte?
cred ca, odata cu gradinita, s-a terminat cu perioada cuminte! de o ora alearga prin casa, urla, tipa, scoate niste onomatopee, a luat nistebete de la niste jucarii de exterior, bete cu care pocneste lucrurile prin casa, e ca la fotbal american, mi-a desfacut un robinet din plastic de la un calorifer si incearca sa-l arunce pana in tavan, nu-s ce-are, zici ca i-am dat ecstacy. la gradinita l-am gasit intr-o zi razboindu-se cu celalalt baietel cu o pompa de bicicleta! cica se jucau, cam periculos, ce sa zic...de la gradinita incepe sa i se schimbe temperamentul. fetitza lu' mama se transforma in baietel.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

LA MULTI ANI, DRAGOS BY DAYSSY!!!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello colectie!
am fost in seara aceasta cu cuscra noki si cu madau la un loc de joaca, kiddy land parca, foaaarte dragut. mare, frumos, incapator, s-au jucat copilasii nostri de numa'...
chiar mi-a placut... mi-a dat idei pentru ziua lui vlad.
s-o vedeti pe sarah cum cobora de pe tobogan, cu parul ei roscat, electrizat, in toate directiile!
la multi ani copilasilor aniversati, ma duc sa le urez si la subiectele lor una-alta!
good night!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

imi puteti spune cum se numeste filmul despre viata lui Edit PIaf?
stiu ca l-a vazut una dintre noi.Lavi sau Noki, nu-mi amintesc. vreau si eu sa-l vad.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Miri, www.imdb.com/title/tt0450188/" target="_blank">asta e cel din 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Seara buna.
Noi tocmai am venit dintr-o vizita unde fiica-mea s-a jucat cu niste baietei de 8 si 9 ani, adica ea saraca se tinea dupa ei si aia se ascundeau si cind ii gasea radeau si o tachinau .
Si cind am venit acasa, fata mea era in brate la taica-su si ne-a aratat pe cerul plin-plin de stele " multeeee stele! " asta apropo de ce spunea Lavi - pe care o ador si cred ca stie deja - ca ei nu pot face diferenta dintre cantitate, abstract si nu -mai- stiu -ce ( iar eu dezaprob ) Ba pot! depinde cit de mult te ocupi de ei si de disponibilitatea copilului de a invata. Si cu cit le vorbesti mai mult si le explici cite in luna si in stele, o sa fii surprins cum, intr-o buna zi, or sa repete. Noi credem ca sint prea mici sa priceapa unele lucruri, dar hai s-o luam babeste: cum sa le explici diferenta dintre rau si bine? ( dai in papusa si ii spui ca nu-i bine , mangai papusa si spui ca aia' e bine) dintre intuneric si lumina ( stingi lumina si o aprinzi, ca sa-i demonstrezi ce inseamna una si cealalta) dintre mult si putin ( ii pui zece portocale in fata si apoi ii pui una). Deci poti demonstra/practica "concretul" .
Deci, eu sustin ca se poate sa si adune, sa si scada, atita timp cit are in mana trei frunze si ii iau doua si o intreb cite mai are si-mi spune ca una, sau ii mai dau doua si-mi spune ca trei. Si am mai scris si repet, nu am insistat cu mai mult, am ramas la cifra trei deocamdata ( de ce trei? fiindca intr-un timp repeta in permanantea "doi-doi" cind vedea mai mult de doua fructe sau altceva si am vrut sa faca o diferenta)
Si Anda, aporopo de cele zece cuvinte pe care ei le pot invata zilnic, pai eu una sint in urma, noi daca invatam trei pe luna, ca nu stau zilnic de fundul ei sa ma ocup de asta, recunosc, am perioade si perioade, si ma orientez si in functie de dorinta ei de a invata; ne-a auzit vorbind in casa despre programul saptamanal " luni avem cutare de facut, marti avem asa, etc. " si a a inceput sa repete si asa a invatat zilele saptamanii, dar daca o pun sa spuna alfabetul ( pe care il stia pina la f de luni de zile buneee) nu mai vrea.
Mai nou, vine cu cuvinte de pe la cresa, in Engleza, dar de multe ori nu stiu daca este romana sau engleza pocita
In rest, ca toate fetitele cred, cind ma demachiez vrea si ea un buretel inmuiat in lapte demachiant, cind ma parfumez trebuie musai' sa-i dau si ei, dupa cum evolueaza lucrurile, in curind ne vom certa pe farduri. Cind imi dau cu crema pe maini vrea si ea, imi da si mie pe picioare, ma perie cu peria ( fara sa ma traga de par!!) este foarte atenta si grijulie si tind sa cred ca profesia ei va fi total diferita de ceea ce as fi vrut eu ( regizoare de filme , mi-ar fi placut sa fie o Sergiu Nicolaescu in varianta feminina ) cred ca se va indrepta catre domeniul medical sau pedagogic, dupa cum stau lucrurile.

Mada, spor la mutat si pupicei lui Mirunici - pogonici.

Nokisor, tin pumnii la evaluare, pupicei Saralinei ascultatoare de bona.

hai ca va pup pe toate, iar m-a prins dimineata pe forum


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Maria merci, pe asta voiam sa-l vad.
Ina tare bine iti cunosti copilul de stii ce profesie va avea!eu cred ca in fiecare an isi dezvolta preponderent o alta aptitudine. asa ca poate la anul o sa ne spui de Rachel ca vrea sa faca poze toata ziua.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Morning!!!

Fetele ,io's tare fericita ca dupa mucii de vineri care curgeau siroaie azi e super bine ,muci nu mai are ,ceea ce la noi e ceva anormal ,de fiecare data cind apareau muci sau o raceala minora cu siguranta se complica ,fara febra nu scapam ..,din nou cred ca homeopatele fac minuni ,de 2 luni copilu' meu e sanatos ,nu-mi vina sa cred ca in asa o perioada nu s-a mai imbolnavit ,continuam tratamentul homeopat pina pe 3 decembrie apoi merem sa ne vada dr si poate ne recomanda altceva sa putem iesi din iarna fara probleme .
Anda ,te plingeai ca Nichita e prea cuminte ,na ca te contrazice ,asa o sa patesti si cu vorbitul ,cind o sa inceapa n-o sa mai taca o secunfda:)
Xandra ,la fel e si la BoomLand unde-i fac ziua lui Orlando ,chiar se merita sa serbezi ziua intr-un loc la ala ,asta doar daca are si invitati suficienti cu care sa se poate zbengui si la KiddyLand din cite stiu trebuie minim 12 copilasi pentru a putea face un party

Ma duc la cafeluta ...

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput