Bucurii de sept-oct 2006 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, chiar m-a ajutat chestionarul asta, adineauri erau 77% pt. NU. Apreciez ca mi-ati raspuns detaliat la intrebare, i-am luat si eu intre timp iaurt de la Tnuva si vad ca-i place, Danonino nu i-am dat niciodata. Ideea mi-a venit intreband in jurul meu mamicile si aproape toate mi-au recomandat Danonino asta.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
www.graphicsarcade.com/holidays/christmas/countdown/christmas_countdown_04.swf" target="_blank"> Asteptam Craciunul!
"Vreau sa fiu din nou COPIL, vreau sa desenez cu creta colorata pe strada, vreau sa fiu mandra de tricicleta mea cea noua, vreau sa cred sincer ca bomboanele sunt mai bune decat banii, vreau sa stiu doar cele sapte culori, cinci poezii, zece cifre si vocea mamei care ma chema la masa cand nu imi era foame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, abstinenta nu-i grozava, mai ales ca creste si barba...

Sephora, ce-i Persona? Lasi sa treaca "marea Ovulatie'?

Yoplait cremicios ii dat si eu, dar amestecat cu biscuiti.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Gety, Yoplait simplu cremicios ii dai? Azi dimi am ramas in pana de iaurt si aveam numai din ala simplu, M a deschis gurita cu toata increderea si s-a strambat grozav cand a vazut ca nu-i din ala bun cu fructe.

V-ati luat jucariile in lb romana de la Fisher Price?

Xandrutza, vbim luni!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Da, simplu, numai ca-i sfarm biscuiti de 2 zile in el. Am gasit la Kaufland din aia pentru copii, dar nu de la Nestle.

Piticii de pe creierul meu nu ma lasa sa-i dau iaurt cu fructe. Eu ii dau fructul cu branza inmuiate in putin lapte. De fapt incerc sa-i dau multe lactate, de cand cu ccc cura asta de Ca.

Mie mi se termina samponul/gelul de dus al Mariei si am vazut la Selgros sampon Bubchen si separat gelul de dus.

MamiLili, tu ai folosit marca asta. Ti se pare buna? Ca as schimba Nivea care o folosesc eu.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

NOAPTE BUNA, MAMICI SI COPILASI!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by eloise
Daca n-ati observat, va anunt ca am ajuns la capitolul 90, egaland astfel cifra capitolelor scrise in sarcina.



Ne-a luat mai mult timp sa scriem 90 de capitole la "Scutece", dar deh, dam vina pe Bucurii!

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Gety, eu n-am folosit Bubchen. La sfatul dr neonatolog din maternitate, am evitat pe cat posibil toate cosmeticalele de bebelusi, desi eram pregatita sa-i cumpar "la creme de la creme". Vad c-a fost o decizie inteleapta. Folosesc doar sampon Klorane, spumant de baie Chicco cu capsuni si sapun solid Johnson's ptr maini si funduletz. Iar la poponetz il dau in continuare cu Bepanthen.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

salutare mamici de Bucurii

eu am fost prinsa rau cu mama mea....a fost operata de chist ovarian si azi s-a externat....m-am saturat de spitalul ala ca naiba....sper sa nu-l mai vad never ever

in rest ma lupt cu balamuchis care devine tot mai nervozat pe zi ce trece .... Da...Vladone tipa cat e ziua de lunga, arata cu degetul ce vrea sa-i dai de prin casa si daca nu-i dai urla si tipa ....nu mai sta singurel nici o secunda....ne-a mancat sufletelele ...suntem cu nervii prashtie....acum a inceput sa faca figuri si la masa (ne da peste mana) si la nani (nu vrea sa se culce)
daca aveti sfaturi, le ascult/citesc cu mare interes....pt.ca simt ca CEDEZ NERVOS in curand

cam atat am avut de spus despre noi....va urez we placut
noi mergem la nunta si la o zi de nastere la un pitic de 1 an
deci ne mai si distram

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!


Mira, poate nu ti-am rasp la intrebare ca sa vedem ce minunatii ne mai arati (mi-ar placea sa ma pricep eu )...
Rasp meu: nu i-am dat danonino si nu am de gand sa-i dau vreodata produse danone. Singurul iaurt care-i place este Napolact numa' bun in care punem sau nu fructe.

Mamilili, rasp la chestionar sunt asa:
1) nu ma lasa deloc sa folosesc pasta de dinti; o pacalesc doar cu periuta si nu reusesc in fiecare zi; inca nu se pune problema de timp ci de cheful sau rabdarea ei
2) la fiecare baitza (exceptii: febra, raceala) iar baitza facem in fiecare zi cu f. mici exceptii
3) zilnic superficial (noi ne turnam lapte, ceiut in urechi ) si macar o data pe sapt cu betisoare DESI NU SUNT RECOMANDATE.

Alexutza, rasp la chestionar:
1) incerc sa respect recomandarea pediatrei, 1-2/sapt dar nu mereu il si papam din farfurie
2) varza, fasole nu inca
3) orice fel de fructe am in casa, pe lista mea de piatza exista in general fructe, fructe, iaurt, fructe ; sa rasp totusi la intrebare: mere, pere + banana (nu i le mai dau separat decat nevoie), nectarine sau piersici, ANANAS, grepfruit (ii place la maxim dar o cam irita), portocale numai in suc vrem, mandarine, struguri si cam atat imi aduc aminte. as vrea sa introduc kiwi, parca de la 1an are voie ?!

Eloise, eu o iau peste tot cu mine si in portbagaj este evident caruciorul. Ea nu prea ar mai sta in carucior , dar nici fara el nu pot iesi pt ca oboseste si vrea in brate. Dar frigul este o problema de acum. Chiar ieri am fost in parc, si mie mi s-a parut extrem de frig sa stea nemiscata cu toate hainutlele si paturica moale pusa in carucior. De-acum o sa ne chinuie cu plimbatul, au invatat sa mearga si vor sa exploreze tot singurei, nu de manuta .


Am ramas socata cand am vazut stirea despre ineficienta Vigantoletten si Fluor Vigantoletten ??!!! Este cineva care foloseste?



Sandra si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza mamici de bucurii!

cafeaua este gata! va asteapta!

un week-end minunat!

Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi: Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana

Mergi la inceput