Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mai, Oana, da' tu de unde ai mai aparut la ora asta?
Credeam ca-s singurica pe aici...

Si eu am gandit tot asa, dau un ban, dar stiu ca face. Nu ma duc doar in fiecare zi (asta e scuza pe care o bag eu la inaintare!)
Senzatia este, intr-adevar, unica, zic eu. Pentru 2 ore, am impresia ca ies cumva din timp si calatoresc undeva, departe, la capat de lume...

Concertele lui Banica le-am vazut la tv si cred ca m-as duce. Dar daca ma pui sa aleg intre el si Fuego, raman tot la al doilea...

Eu n-am mai ajuns in pat, dar acum cred ca, totusi, ma duc la pernuta...



Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu merci de ceai! Si tu si Oana cred ca dormiti la ora asta avand in vedere la cat v-ati culcat aseara
Gio o fi ceva inceput de raceala la Marco, sa nu fie numai ceva virus ca astia is tare pacatosi. Ii urez sa se faca repede bine!
Kreliutz o fi tare ocupata ca nu prea mai da pe la noi.
Aly inca n-a ajuns la servici
Eu nu stiu daca as avea rabdare sa stau la un concert intreg de colinde, dar acasa sau oriunde altundeva imi place sa le ascult, mai ales cele cu Veta Biris si preferatul meu, Stefan Hrusca. Intru atat de mult in spiritul de Craciun, ca ma rup de lume


16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Kitzy eram la servici, insa pana mi-am pregatit apa cu lamaie, pana mi-am spalat 'benoclii' si pana m-a apucat harnicia sa umplu dispenserul de sapun ca tanti de serviciu n-a binevoit, numai acum apuc sa intru (de, tabieturile de dimineata).

Oana naspa cu asteptatul prin aeroporturi, eu inca n-am patit-o, in schimb au patit-o frate-meu si sotzia cand au plecat in luna de miere. Bine am inteles ca tu vii weekend-ul asta acasa ca sa ai de unde pleca?

Gio cum e mama, a ajuns cu bine? Si Marcolino?

Ralu vad ca tu ai intrat puternic in atmosfera sarbatorilor . Eu pana acuma n-am reusit niciodata sa ma mobilizez sa merg la concert, intotdeauna ma trezeam prea tarziu.

La Cluj e iarna de-a binelea, iar ne-am trezit cu zapada si inca ninge, iar pe zilele urmatoare tot ninsoare zice. Iar eu nu mai am rabdare, zici ca ma asteapta cine stie ce concediu, nu doar 4 zile.

fetele si sa aveti o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetelor!
am inviat si eu..intr-un sfarsit!...maine cred ca imi iau liber...sa ma mai duc si eu la buni' mei ...iar concediu...cred ca-mi iau incepand ori cu 17 ..ori cu 21...sa vedem ..

noi achizitii..nu am prea mai facut...ca nu am avut timp...ah, ba da..mint..am fost sapt. trecuta la voinesti si m-am intors cu o cutie (din aia de banane) plina cu mere golden ....

la noi auchanul parca e mai mare....iar ref la carrefour - cel mai mare este cel de la Unirii, care a fost "construit" in locul Universall-ului...Kaufland-ul imi place si mie....e foarte bine aprovizionat la capitolul "papica"...si nici nu e asa aglomeratie ca la celelalte...la preturi...chiar nu stiu sa zic cam care ar fi diferenta...caci in Cora sau in Carrefour nu ma apropii de fructe/legume..caci e crima..ori de cate ori ajung pe acolo..si decat sa stau la coada pt 3 banane si un ciorchine de strugure..mai bine ma las pagubasa...

cu concertele...hm...am fost anul trecut la depeche ....si ma mai duc cand o veni bonjovi in ro (doamne ajuta!! )....eu...cu concertele de Craciun...mai subtire .....

si mai astept salariul pe noiembrie...ca sa-l cheltuiesc ..ca doar vine "mijlocolae" si mos craciun....si eventual si o tzoala noua pt revelion ...

pupi si sanatate tuturor!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Neata!
Ralu merci de ceai! Si tu si Oana cred ca dormiti la ora asta avand in vedere la cat v-ati culcat aseara

16+ cu posibil



Neata!
eu sunt aici
revin...ca trebuie sa fug la cursul de germana


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!!!!

Iar am adormit tarziu. Am vazut pe Travel&Living un documentar despre India...

Krelia, da-ne si noua din salariul tau

Alynutza, trimite si la mine un pic de ninsoare! Vreau si eu fulgusori! Eu-s intrata in Sarbatori de mult Da' bradut inca n-am apucat sa imi iau. Poate zilele astea, totusi...

Burtica, da' tu de ce nu dormi mai mult?

Oana, harnicuto!

Gio, da-ne un semn! E in regula Marco?

Eu ma duc sa spal 2 pulovere si plec la munca.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu ti-as trimite eu toti fulgii, daca as putea, ca mie nu-mi place iarna.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ralu ti-as trimite eu toti fulgii, daca as putea, ca mie nu-mi place iarna.



nici mie nu-mi place cand se face mizerie sau gheata...
dar sunt innebunita sa privesc ninsoarea... mai ales daca e de aia cu fulgi mari, ca in copilarie, cand eram la bunici in vacanta de Craciun...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Krelia, da-ne si noua din salariul tau


je ti l-as da cu mare placere...da'ti spun eu ca nu ai ce sa faci cu el....la cat de mic e.....crede-ma ce nu e nici o placere enorma in a-mi keltui salariul la sf de an (in fiecare an) pentru mama, tata, sot, frate, cumnata, cumnat, soacra, socru...sa mai platesti si intretinere...si utilitatile...si cablu..si netul...si sa vezi pe 31 decembrie ca ti-a mai ramas un c..r.......asa ca....nu ravni la bunu' altuia, ca s-ar putea sa te frigi
...si nu mai intrista oamenii..lasa-i si pe ei sa viseze la toale noi....

...a nu se intelege gresit ca nu imi face placere sa iau cadouri...dar...cand ai buget redus, coane fanica...e greu tari.....dar, asta e...macar faci niste oameni bucurosi...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

pai daca eu nu stiu cum e... zau ca nu cred sa existe altcineva sa stie mai bine decat mine cum e sa tragi de nista banuti...

ei, lasa atunci, viseaza singurica... , ca asta chiar nu costa nimic...


eu prefer realitatea, nu visul, la capitolul asta [:))]


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput