Miresele anului 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Ralu bine faci!
Eu acuma am venit acasa, ma apuc sa fac curat in baie ca aia mi-a lasat-o mie sotzul si sa dau cu un pic de pronto pe blat la bucatarie sa luceasca frumos
Si sunt in concediu!!!!

16+ cu posibil



In primul rand, concediu placut si odihnitor, ca de asta cred ca ai cea mai mare nevoie acum. De liniste si relaxare.
In al doilea rand, cum e? Ai facut curat in baie?
Eu m-am tinut de cuvant si n-am facut NIMIC azi Si-s tare mandra de mine


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu foarte bine ca nu ai facut nimic. mai e nevoie de relaxare din cand in cand.
Kitzy ce fain ca esti in concediu. odihna multa....

noi bine, prin jurul casei caci e tare frig.aseara am fost la un restaurant, cu Marco cu tot. a fost ziua unei prietene si am venit la 12 acasa, dar tare bine ne-a prins.marco a facut de toate in restaurant, nu stiu cum de nu ne-au pus aia interdictie.

va si o sapt. buna sa aveti, mai ales fetele muncitoare.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, sa va fie de bine distractia!
Ce inseamna ca Marco a facut "de toate"?

Ieri am somat eu, n-am facut nimic, da' azi m-a lovit harnicia dupa ce am venit de la munca. Am facut fripturica, clatite si acum ma lupt cu salata boeuf.
Si la noi e tare frig. La amiaza m-am dus cu un taxi la serviciu, dar la intoarcere, pe la 4, mi-am zis ca ce ar fi sa ma plimb si eu un pic? "Bun" moment mi-am mai gasit: vant puternic si friggggg de am ajuns inghetata acasa. Noroc ca aici e caldut si bine.
Ma duc la treaba inapoi, sa termin, totusi, azi.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Va poftesc la cafelutza si ceiuc fierbinti.
Ralu ce bine ca poti sa nu faci nimic, eu nu ma rabd. Vineri a fost o runda de 'administrative', sambata alta (si abia m-am abtinut sa nu dau eu cu aspiratorul si mopul, ca sotziorul a fost de serviciu iar, insa m-a amenintat ca ma bate, asa ca m-am multumit cu spalat/gatit ), iar duminica m-am gasit sa pun la iernat hainele de toamna si evident, sa fac papa.
S-a deschis si Iulius Mall la Cluj, ieri am dat o raita pe acolo (ne-am dus sa ne vedem cu o fosta colega de lucru de-a sotzului, care acum e plecata la ceva master in Italia si-a venit in vizita), e chiar foarte foarte fain.
Una pesta alta, astept sa treaca astea patru zile sa intram in mini-concediu, ca nu mai pot. Cu ocazia ca s-a trezit sotziorul si sambata si duminica pe probleme de serviciu n-am dormit nici eu cat trebuia si parca n-a fost weekend.

Oana, Gio, Kitzy, Krelia si o saptamana frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Aly merci de ceai, prinde foarte bine pe vremea asta inghetata!Brrrrrrr!!!!!!!!
Eu acuma am venit de la Auchan, am mai dat o raita pe acolo, in rest magazinele nu prea erau inca deschise dar am vremem sa mai merg saptamana asta.
Am fost si sambata la mall, parca tot Clujul a venit, a fost o reala nebunie, ne-am uitat la artificii, super faine, am fost si ieri pe acolo si azi, ca doar numai trec strada
E foarte bine in concediu, ma odihnesc, mai gatesc, mai strang de prin casa si iara stau...ce bine-mi merge!

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
noi am dormit rau...a piticul meu mult de tot, si nu stiu de ce. Gingiile nu sunt inflamate, ultimul rand de maelute, cele dupa 2 ani trebuie sa mai iasa. a avut nasul infundat, de ieri stranuta, sper sa nu raceasca acum, caci am bagat la greu Imunogrip in el.
in rest toate bune si frumoase, ieri am lenevit in casa, azi mergem dupa mama la aeroport, abia astept!!!
Aly, Kitzy ce fain ca s-a deschis Mall-ul la voi. si in Alba se deschide unul cu 1 dec. asa ca abia astept.
Ralu pai a alergat non stop, a trantit un pahar, o farfurie, ca norocul nu s-ua spart. a intrat in toate baile, intra si iesea din restauranbt ca la el acasa. scuipa sucul pe jos, pe masa, etc ...mai vrei?

o sapt. buna sa aveti.
Kitzy relax iti doresc, doar n-ai ce face in concediu. pe cand ne pui poze cu burtica?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio imi pare rau de Marco
O fi racit si de-aia e asa agitat. Sper sa se faca bine repede de tot.
Pe mine m-a luat un somn...cred ca ma intind in pat, ma uit un pic la tv si trag un pui se somn. Poze cu burtica o sa pun cat mai curand. Va pupacesc!

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine!
Kitzy concediu placut...si chiar asa, asteptam niste poze Somn usor!
Gio...ce crezi ca la aia de la restaurant nu le-a placut de Marco...tocmai de asta nu au comentat...copilu are energie ce poti sa faci...trebuie sa si-o consume!
Mai cu, curatenia m-am lamurit...deci nu e mult 30 ron...mai trebuie spalate geamurile...eu le-am aranjat in mare dupa zugraveala(aia a fost crunt! ca oricat le-am protejat noi tot a ajuns vopsea pe ele)...dar mai trebuie spalate inca o data...sa vedem cand mai merg acasa pentru mai multe zile...poate pana la urma fac eu, daca Marius merge la servici si sunt singura acasa!
Ralu, si io am inghetat pe aici de numa! E tare frigut!
Aly...ce bine ca s-a deschis Iulius Mall si daca zici ca a fost frumos parca as da si eu o tura ...cizme ai vazut?...mie imi trebuie o pereche de ghetute maro cu toc si o pereche de cizme joase comode pt timpul liber...si un paltonas negru...nici nu vreau multe nu-i asa
Kreliuz pe unde umblii ca nu te-am mai vazut de mult

Va urez o saptamana frumoasa si scurta(a mea va fi scurta ca vineri plec acasa)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ralu pai a alergat non stop, a trantit un pahar, o farfurie, ca norocul nu s-ua spart. a intrat in toate baile, intra si iesea din restauranbt ca la el acasa. scuipa sucul pe jos, pe masa, etc ...mai vrei?



mai vreau, mai vreau, ca astea-s nimicuri. Nu pot tine cont de ele

A... 'neata! Eu plec sa imi iau bilete la un concert si apoi la munca. Nu prea am chef de munca, dar n-am de ales. Azi-noapte am adormit tare greu, tocmai pe la 4 dimineata. Nu stiu ce am avut. Pe la 10 seara imi era un somn, dar am zis ca sa mai stau la tv putin. Si dupa aceea n-am mai adormit pana in zori.

V-am pupat pe toate! Sa aveti o saptamana frumoasa!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralu la ce concert vrei sa mergi?
Eu aseara la 10 jumate dormeam deja, la 6.45 Alin s-a trezit, a iesit la alergat, eu tot dormeam, la ora 8 abia m-am ridicat din pat sa-i pregatesc micul dejun si sa-i pun mancare la lucru, nush ce-a fost cu mine azi. Acum am pus haine la spalat si ma duc sa-mi fac ceva de papa. Deseara fac pastrav la gratar cu cartofi prajiti

16+ cu posibil

Mergi la inceput