FIV de toamna - III

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Buna fetelor,

Am trecut putin sa va salut si sa va urez vacanta placuta celor care va pregatiti de concediu. Celorlalte.. nervi de otel..

Eu, dupa ce mi-au gasit trompitele infundate, am facut acum 2 sapt. 4 sedinte de instilatii cu Dr. Gheorghiu (Ancar era plecat)si cum rusii dau semne de invazie, cred ca peste 2 sapt voi face a doua serie. Sunt ingrozitor de dureroase dar string din dinti.

Ilenuca, stiu durerea asta ca de cutite, si pe mine ma mai doare operatia, dar destul de rar.Acum eu sunt barometru: cu o seara inainte iti spun ca miine va ploua! Ai sa vezi ca, cu timpul se mai raresc durerile astea. Incearca sa te impaci cu ele. Suna aiurea, dar asta e. Haide ca o sa se supere Raluca pe noi toate ca nu am avut grija de tine !

Va sarut pe toate,

PS: Aveti idee care e perioada de concediu a Prof. Ancar?

Ilenya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Monix...cartile lui Ancar ...cel putin eu de acolo le-am luat le gasesti la libraria de la sala Dalles. Editura medicala Nationala, Colectia medicul de familie..cartea e din 1999, Sunt 2 volume Una de Ginecologie si cealalta de obstretica (costa 470000 de mii - sunt 2 volume).Autori : Prof.dr. Virgil Ancar si Dr Crangu Ionescu.

Fetele, am sunat la Medsana..la Ancar nu se poate luna asta. E full. Iar in august mi s-a zis ca o sa fie plecat toata luna. Si in septembrie sigur se poate.Eu o sa ma duc atunci. pana atunci o sa stau la Giulesti.

Dar sotul , trebuie sa-si repete spermograma, maine sau poimaine cel tarziu...si nu stiam unde sa se mai duca (ultima data i-a iesit astenospermie)..d'aia v-am intrebat...voi ziceti Ancar....dar la el nu merge....
Asa ca am vb cu o fata de la Medsana..e asistenta cred..si mi-a zis sa ma duc la Dr.Iliescu ( e urolog) , asa ca o sa-si faca spermograma la Medsana..urmand sa se duca la dr asta, ca sa o citeasca si pt tratament(daca e nevoie).Ati auzit de el?
Sau stiti pe altcineva , eventual tot la Medsana ..in afara de Ancar..ca nu se poate la el....

Eu m-ai am o problema....trebuie sa gac din nou HSG....si mai intai ( am facut secretia, hemograma si Vsh..tot)dar imi mai trebuie si testul de iod(s-ar putea sa fiu alergica)....daca stiti pe cineva care poate sa-mi faca HSG, si cu testul de iod???



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Buna dimineata fetelor!


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata fetelor,

Ileana imi pare rau ca nu esti bine, stiu cum este ti-am mai spus, dar trebuie sa faci un efort si sa nu le bagi in seama(durerile), supozitoare ceva ti-ai pus? Am auzit la tv. ca la voi sunt 8 grade, doamne parca vine toamna. Imi pare rau ca n-ajungi in Bucuresti, cand te-a programat la control?

Ilenya multumim pe urari si tine-ne la curent ce se intampla cu tine. Ce permeabilitate ai avut acum la seria asta de instilatii?

Eu sunt teapana de gat, ma intorc la lupu, m-a tras curentul aici cred si nu mai pot de durere.

Pupici si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata si prezent!
mi-e asa un somn, de nu vad tastele. si ma mai doare si "troaca". vreau acasa, dar nu poci. ma tine o jena care se numeste scarbici. si cand ma gandesc ca stef are vacanta, ma apuca si mai rau.
Anis, multumesc mult pentru informatii.
Fetelor ce faceti? va trec absente pe ziua de azi, asa sa stiti!
apropo, cum ramane cu ziua de 22.07. cu intalnirea. cine se inscrie? mai bine asteptam sa ne intalnim toate. voi ce ziceti?
,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Eu zic sa asteptam putin sa ne vedem cat mai multe tizo. Ce zici?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ilenya, dr. Gheorghiu e super. E mana drepata a lui Ancar la Pantelimon, este formata de el. Este nasa fiului lui Ancar.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Moni, si eu ma gandeam tot la asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor...

Se pare ca nu prezinta interes rugamintea mea....imi cer scuze ca am "intrat" in subiectul vostru...oricum ..a fost o trecere pasagera..ca voi vorbiti doar intre voi..

BAFTA!


AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Anis, te rog sa nu te superi daca-ti spun ca, din cauza nerabdarii esti un picut rautacioasa. inca o data nu te supara ca-ti spun, mai ales ca toate aveam aceeasi problema, mai mare sau mai mica si artrebui sa fim mai intelegatoare una cu cealalta.
eu ti-as fi raspuns cu draga inima, daca as fi stiut ceva, mai ales ca despre HSG ti-am spus tot ce stiu. eu de abia de vreo doua luni ma lovesc de astfel de chestii. sunt atatea lucruri de care nu ca n-am auzit, dar nici nu mi-am imaginat.
in privinta celorlaltor fete, nu ma pot pronunta, dar pot fi o multime de motive obiective pentru care n-au putut sa-ti raspunda: fie nu au intrat pe forum, fie nu stiu despre analiza cu iod. nu stiu. dar ai un picut rabdare, desi stiu ca este imposibil in starea pe care o ai.
te pupic si sper sa ramanem prietene prin forum, daca altfel nu prea avem cum ,

Mergi la inceput