LMA !Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

EVA
GRIGORE
RARES

sa cresteti mari,sanatosi,frumosi si nu mofturosi!


LA MULTI ANI MIRONA!hai,ma,eu veneam acu spre petrecerea ta,si tu?ce faci?te-ai inchis acolo in butoi,nu mai dai drumul la nimeni.hai sa dansam,cantam,bem,mancam si povestim....

RUXANDRA....am citit povestea ta.e plina pe alocuri cu umor,apoi pasaje emotionante.foarte frumos!mi-a placut si am dat apa la soricei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

EVA
GRIGORE
RARES

MIRONA


LA MULTI ANI pt ziua de nume si lui:
MIHAITA de lavinia si
cristinel GABRIEL de donia

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ktrinel, n-am ridicat inca coletul ca nu-mi gasesc buletinul :( ... maine ma duc sa vcad dc mi=l da pe baza de pasaport, dc nu am incurcat-o .. abia astept s-o vad pe dora ... cu mersul la noi sta treaba asa: oana cand si-a dat drumul singurica mergea ca tancul sovietic, nici nu se uita pe unde mergea, pe ce calca, se mai izbea de una-alta, pur si simplu nu o interesa, ea vroia sa mearga, eu trebuia sa matur totul in calea ei ... acum pot sa zic ca e mai vigilenta, se uita ce are in fata, ocoleste, nu mai calca pe jucarii, face pasul mai mare ca sa le evite, etc ... deci la noi e invers

dayanara, eu sigur n-o sa-i dau lapte de vaca la 1 an, mai anemia ne lipseste .. o sa mergem pe lapte milumil 3 inca o perioada si apoi milumil junior

dorsilia, vezi ca si milumilul are un lapte junior, cred ca peste 1 an jumate, nu mai stiu exact... tipa care aduce din germa are , ia baga un oki acolo

asiza, tocmai vroia sa ma bucur ca sunteti home... va tin pumnii sa fie totul bine.. [pup ] denis

ruxandra, emotionanta poveste ... si banuiesc ca mare sarbatoare la voi acuma, nu?

dianarus, donia, eu daca mananc chiftele zac o saptamana cu colica biliara ... de la prajit, usturoi, carne tocata, etc... mancare interzisa pt mine

dianarus, zic si eu ca fetele, culoare okilor lui marc este verde-caprui

laura, lapte HN iti trebuie tie, adica fara lactoza, HA este pt alergici ... la HN nu cred ca ai limita de dat... oana l-a mancat bine dupa ce s-a obisnuit cu el... eu i-am dat milupa HN si a fost ok... dani tot kkcios este saracul?



Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by Laura13

biotics se da in lapte????

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




mie Siminiceanu mi-a zis sa nu-l pun in lapte,i l-am pus in ceai

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dorsilia eu pomeneam de brikuri de lapte gata pregatit de la Nestle, Milupa, sau alte marci locale, dar sunt de 250ml, si mai au ceva in ele ori cereale, ori cerele+ banana, ori multicereale, ori multifructe, ori biscuite. Mi se pare ca Nestle are leche la litru -brik,de la 12 luni in sus, simplu sau cu cereale...ma duc sa caut un link...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:



MIHAITA de LAVINIA

GABRIEL de DONIA

GABRIELA de BAMBO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Eva-Ioana de Fatima
Grigore de Ruxandra_sb
Rares-Mihai de Ramsan
Leon-Roberto de Mio75

La Multi Ani Mami Mirona....sa fi fericita si sanatoasa alaturi de familia ta!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Asiza Multa sanatate lui Denis si Doamne ajuta sa treaca repede repede laringita; imi pare tare rau ca a trebuit sa mergeti la spital; sper ca Denis e mai bine acum; bolnaviorului


la toti sarbatoritii zilei de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Dorsilia
mesaj de la Andreea mea:
"eu nu concurez nici cu greii, nici cu mancaciosii, nici cu plimbaretii, nici cu cei cu maselute deja, eu am ritmul meu, mama stiu ca uneori e disperata, dar o impresor cu atata afectiune incat stiu sigur ca nimic altceva nu mai conteaza pt ea decat sa ma vada sanatoasa si multumita. Ceea ce nu stiu eu inca sa disting e cand plange mama de suparare si cand de bucurie..hmmm, dar ma prind eu si de asta in curand"




Bravo, Andreea!
La multi ani Dorsilia, la multi ani si baietelului tau!
Despre lapte... nu stiu nimic.

Dia si kokorina, multumim pentru urari... Gabrielul meu iar doarme, sa bem deci



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Revin cu vesti...am fost la spital...asa cum banuiam, nu laringita e de vina de data asta. Avem rosu in gat si amigdalele putin inflamate. Asta coroborat cu secretiile din gat si cele nazale (care-s urate, galbene si groase) nu-l lasau sa respire. I-am mai facut o tura de aerosoli si mi-a zis sa-i dau si Nurofen pe langa Eurespal. Denis era ca o placinta...ffffff moale, stare de somnolenta, asa e normal sa fie in contextul acestor "raceli"? Acum l-am culcat. A baut laptic si parca respira mai bine....mai ramane sa ma adun eu acuma...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput