Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Rox, din cauza ca era foarte uscat aerul in camera a facut laringita sau faringita, nu stiu exact, nu e grav, dar na... acuma am fost si mi-am luat umidificator... era singurul... e ufesa si e foarte silentios... sper sa si faca treaba...

saracutu doarme asa de bine... cred ca siropul de paracetamol l-a linistit...

m-am mai linistit si eu, sper pana luni sa fie mai bine, sa poata sa-i faca injectia..

Sotu a sosit si el... a avut o zi grea si el la serv, nu preaa a mancat, stres si a fost suficient... bine ca a reusit sa opreasca masina...acuma e mai bine...a ramas doar cu durere de cap, s-a culcat, sper sa fie bine...

Multumesc pentru incurajari

Rodica de Darius Filip
Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Yaia, a crescut f bine bebe.Pt buric incearca laptic de mama dupa fiecare curatat! in 36 de ore ar trebui sa vezi o imbunatatire substantiala!

Noi am facut vaccinul.Bb a plans nitel, dar e si f obosit, ca nu si-a facut somnul.Acuma il consoleaza Sofia.
A crescut 4 cm jumate luna asta, deci are 56 -57 cm.
Mie mi-a zis acuma pediatra ca bb al meu crescut in 2 luni cat pt 3 luni, si ca de aia are lipsa asa mare de calciu.Nu e obligatoriu, asa s-a intamplat la el.De acolo tremuraturile. Urmarea/ Ne-a marit doza de calciu.Cica nu se inchide fontanela la el. Tre sa-i dau 10 ml pe zi, sau eventual cateva zile chiar 3 lingurite.
Nana, m-am gandit la voi cu tremuraturile astea.....dr nu crede deloc ca ar fi ceva mai grav la noi. Sa dea Domnu ca nici la voi sa nu fie.Imi venea sa o intreb si de cazul vostru...insa mi-a fost nustiucum sa ma bag.
In rest, arata de nota 10.Si psihic si fizic super dezvoltare., mi-a zissa consiliez tot cartierul, ca au ce invata de la mine[:D[.
daca ar sti ea ce munca duc eu pe forum...
asa, si cica tre sa incerc sa ii mai raresc mesele, ca de aia regurgiteaza. Ca e haplea si mnanca pana la epuizare, cica n-ar fi necesar la fiecare scartaiala sa-i bag somniferul.
Asa, si cica Sofiei i-au trecut mai repede tremuraturile pt ca a avut un ritm de crestere mai putin alert.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Yaia, a crescut f bine bebe.Pt buric incearca laptic de mama dupa fiecare curatat! in 36 de ore ar trebui sa vezi o imbunatatire substantiala!

Noi am facut vaccinul.Bb a plans nitel, dar e si f obosit, ca nu si-a facut somnul.Acuma il consoleaza Sofia.
A crescut 4 cm jumate luna asta, deci are 56 -57 cm.
Mie mi-a zis acuma pediatra ca bb al meu crescut in 2 luni cat pt 3 luni, si ca de aia are lipsa asa mare de calciu.Nu e obligatoriu, asa s-a intamplat la el.De acolo tremuraturile. Urmarea/ Ne-a marit doza de calciu.Cica nu se inchide fontanela la el. Tre sa-i dau 10 ml pe zi, sau eventual cateva zile chiar 3 lingurite.
Nana, m-am gandit la voi cu tremuraturile astea.....dr nu crede deloc ca ar fi ceva mai grav la noi. Sa dea Domnu ca nici la voi sa nu fie.Imi venea sa o intreb si de cazul vostru...insa mi-a fost nustiucum sa ma bag.
In rest, arata de nota 10.Si psihic si fizic super dezvoltare., mi-a zissa consiliez tot cartierul, ca au ce invata de la mine[:D[.
daca ar sti ea ce munca duc eu pe forum...
asa, si cica tre sa incerc sa ii mai raresc mesele, ca de aia regurgiteaza. Ca e haplea si mnanca pana la epuizare, cica n-ar fi necesar la fiecare scartaiala sa-i bag somniferul.
Asa, si cica Sofiei i-au trecut mai repede tremuraturile pt ca a avut un ritm de crestere mai putin alert.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




aha, am inteles de ec regurgiteaza al meu...pai daca a crescut 1060 gr in 22 zile.....
dar cum sa ne intelegem cu ei...daca ii scot tzatza din gura urla de zic i ca i-am pus jar la picioare...si de prostit merge cam 10-15 min ca apoi isi aduce aminte....chair daca suntem si afara

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

David al meu nu sta mai mult de 7-10 minute singur, dupa care se pune pe plans. Si recunosc ca nu il las sa planga singur. Ca imi plange si in brate... asta e alta! Cel mai mult ii place sa stea pe umar, ridicat in sus, cum il pui pe spate zici ca il pui pe ace!

In primul rand eu cred ca bebeii noastri, care vor atentie permanenta, seamana cu noi, ca uite cata nevoie de comunicare avem noi de scriem aici zilnic!

In alta ordine de idei - orele de masa ale lui David sunt 2 pana in pranz si 2 dupa, 1 noaptea. Deci aproximativ asa:
4-5 am
8-9 am
1-2 pm
7-8 pm
la 9-10 pm adoarme.

uneori se adauga si pe la 11 am o masa prin parc, pe strada, pe unde ne prinde plansul. Plec cu bibi dupa mine.

Apropos de BURIC, da, eu il curatam zilnic cu acool medicinal. Asa este, nu il doare.

Sanatate multa bebicilor raciti!
Va pupic,

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

andreea, de la 10 la 4 doarme???? super tare. al meu mai mult de 2-3 ore nu doarme.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Ebonee mananca cate 120ml o data la 3-4 ore cu exceptie noaptea cand doarme dusa,noaptea trecuta s-a trezit cam des si a papat,in rest nu am treaba cu ea.







Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna seara tuturor!

Multumim mult pentru urari!
La multi ani dorim si noi bebeilor nascuti pe data de 8 cat si celor ce-si serbeaza astazi onomastica!

Bebelinul nostru are astazi 5 kg fara 40 de grame si 60 de centimetri. Eu zic ca a crescut bine (1260 g de la scadere). Mananca non stop ziua, dar macar doarme noaptea. Se trezeste o data la 2 sau la 3 si apoi doarme pana dimineata.
O sa incerc sa atasez cateva poze sa ne vedeti.

Va pupam


Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, am vazut poze noi cu Maria, e tot mai frumoasa. Hihihi, poate venim in petit.
Teooooo, iar tragi chiulul. Ce mai faceti?
Stefan isi tot baga mainile in gura si se uda, astfel incat are mai mereu mainile reci. Ce sa fac eu cu el?

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Na, ca a adormit in leagan bebe. L-a doborat muzica . Buna treaba.

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

da, doarme de la 10 seara la 4 dimi. dar peste zi doarme putin.

andreea

Mergi la inceput