PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nico eu sunt de parere ca mai bine il refuz, chiar daca imi cere, decat sa ii dau lucruri care ii pot face rau. El cere si bere/vin si cola si cafea si ce mai vede. Pana la urma nu poate obtine niciodata totul in viata.
Lucians este bine dar e ocupata cu invatatul pentru facultate.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Prajeli? Si noi tot cu cartofi prajiti, in rest totul fiert sau la gratar.
Cu iesitul afara- Cat sta maica-mea pe afara sta si ea, ca nu suporta sa fie lasata singura in casa. Chiar si cand e mai frig. Om vedea ce o sa fie mai incolo.

Vroiam sa va arat noul look, ca tot m-am laudat saptamana trecuta:
www.totsites.com/tot/busra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Roxana sanatate multa sa speram ca nu se ajunge la internare dar pp ca poti sa ceri sa nu fie internata nu? Atata timp cat iti spun ce trebuie sa ii faci poti sa ii faci acasa tinand cont ca esti si ea e bebe mic si pe frigul asta in spital sigur nu ii prinde bine mai bine se reface acasa. Chiar si in cel mai rau caz daca trebuie supraveghere medicala sau ceva poti plati o asistenta sa vina cateva zile daca e neaparat necesar.
Mama asa a facut de fiecare data cu mine si am fost bolnava de nspe mii de ori nu te pot obliga sa tii copilul in spital, ca mai rau se imbolnaveste acolo decat sa se vindece zic eu.
Nici eu nu ii dau la fata prajit numai cateodata daca papa cate un cartof sau ceva bine ca si noi mancam la gratar sau la cuptor rar mancam cu prajeli multe.
Nico eu sarcina trecuta deja pusesem 15 kg in plus de la anticonceptionale apoi am ramasa insarcinata am dat jos 5 ca sa pun la loc 23. Sper si eu sa pun mai putin acuma ca nu a fost usor sa scad la 60-61 de kg de la 83.
Bysko da ce morosanca aveti voi acolo mai!Pupici!

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Fetelor multumesc de raspunsul referitor la iesitul afara.
Eu tot de aia intrebam ca se joaca si se plictiseste la un moment dat si se duce si bate tare cu mainile in usa la hol sau incearca sa se catere la geam sa il deschida ca sa plecam afara.
Mai nou, dupa masa de pranz nu vrea sa adoarma decat daca il scot afara, nu e nevoie decat de 10 minute in carut sau in masina 5 minute si doarme apoi eu il iau il aduc sus in casa, il dezbrac incet si mai doarme cam 3 ore. Asta e tot somnul pe o zi, o fi putin?
El se scoala dimineata la 9-10 si la pranz adoarme afara pe la 15.30. pana pe la 18.30-19 cand se scoala sa pape, apoi se mai culca dupa masa de seara la ora 22.30.

emilia cu 25+ si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaU spune:

Emiliapop, iti rapsund eu, doarme foarte bine puiul tau. Mai bine nu se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Mai am o intrebare.
Voi cam ce activitati mai prestati cu bebei, ca eu dupa ce mananca la ora 10, sta cu mine intr-o camera sau se tine dupa mine pe unde ma duc si se mai joaca cu jucariile, incearca sa se catere peste tot, i-am pus povesti dar nu asculta decat 5 minute si pleaca in alta parte si daca fac ceva si il ignor incearca sa faca numai lucruri de care nu are voie ca sa imi atraga atentia, asa ca eu spal dimineata vasele intr-o viteza ca sa ma duc inapoi la el ca el fuge prin casa.

Adica voi stati tot timpul de capul lor si va jucati nonstop cu ei?
Ca eu mai intru pe net, mai citesc o revista, mai tricotez mai nou a dat microbul peste mine si vb cu el da' nu stau jos cu el pe covor sa ne jucam decat din cand in cand.
Desi i-am aratat al meu nu face pa si nici nu bate din palme in schimb face alte lucruri. E obligatoriu sa stie lucrurile astea?
Acum nu stiu ce sa zic daca nu stie sau nu vrea ca intr-o zi i-a zis soacramea "pa" si el a ridicat mana sa ii faca pa si alta data i-a zis "pa" aici in casa cand a plecat.

emilia cu 25+ si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by SimonaU

Emiliapop, iti rapsund eu, doarme foarte bine puiul tau. Mai bine nu se poate.

de Rares (07.12.2001) si Mara (24.07.2006)



Simona mercic de raspuns, eu intrebam ca am auzit de bebei care dorm de 2x pe zi cate 3 ore.

emilia cu 25+ si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Hai mey! Hiberneaza, ce fac? Si noaptea cat dorm?
Pana la un an Busra a dormit f bine zi ziua si noaptea- adica cumulat 12-14 ore/24. Acum ziua doarme 1,5-2 h- asta in zilele bune, cand nu e vanzoleala prin casa. Daca are parte de musafiri sanatate si-un praz verde!Si-apoi seara se culca odata cu gainile.Da in total tot peste 12 ore doarme.

Mada scumpa ca de obicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:


Si eu ca si Miruna, nu ii dau orice cere. Ca asa vrea de toate, dar daca stiu ca ii face rau ii distrag atentia, ii dau altceva.
Ca si activitati, acum ca e vremea urata ne cam plictisim in casa, noi stateam afara 3 ore dim si 3 ore dupa-amiaza, acum mai putin ca e frig. Dar mai citim, ne jucam cu una alta, se mai tine dupa mine, mai trage de ce gaseste prin casa, mai dansam, mai vedem o reclama la tv si trece ziua.
Sau, mai nou daca e nasol afara mergem la mall si ne dam in calusei sau masinute, alergam si ne consumam energia, ne jucam cu tati cand il prindem seara

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

emiliapop Nour doarme inca "doi pui de somn" in timpul zilei, de maxim o ora, iar seara la 22.00 e in pat pana la 6.00 cand are bateriile ca noi .
Am incercat sa-i scot somnul de dimineata, dar nu se lasa pacalit.

Azinoapte s-a trezit numai o data Mamicile care au piersicute care se trezesc des stiu cat de mult conteaza.
Recunosc ca eu, de grija, si, probabil obisnuita m-am tot trezit sa-l verific.
Ptiu, ptiu sa-si tina obiceiul!

Mami cu doi lei paralei

Mergi la inceput