LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:

La multi ani fulguletilor care astazi implinesc anul:

Eva-Ioana de Fatima!
Grigore de Ruxandra_sb!
Rares-Mihai de Ramsan!

La multi ani si celor care-si sarbatoresc astazi ziua numelui:

Ana Mihaela de Panaa!
Cristian Gabriel de Donia!
Antonia Gabriela de Bamboletta!
Tiberiu Mihai de Atudor!
David Mihai de Roxanica2006!
Mihai Laurentiu de Lavinia_P!
Mihai Alexandru de sraluca!
Mario Gabriel de Porumbita!
Alexian Gabriel de Flavia Maria!
Gabriela Bianca de iasmi!


Si nu in ultimul rand:

Mirona!


Sa fiti cu totii fericiti, sanatosi si sa vi se implineasca toate dorintele! Bebeii sa creasca frumos si sa ne bucuram de ei!




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:


LA MULTI ANI Grigore. sa fii sanatos, sa ai parte doar de bucurii. Adina iti trimite multi si este din ce in ce mai . a si pregatit un si un pentru tine si are in gand si o dar fie vorba intre noi cred ca asta ramane pt alt an, cand se va putea descurca singurica.


Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

de asemenea dorim La multi ani si celorlalti fulguleti care astazi implinesc anul:

Eva-Ioana de Fatima!
Rares-Mihai de Ramsan!

si Mironei - sa fii fericita mami alaturi de Kara si Dani. multa sanatate si echilibru in tot ceea ce faci. LA MULTI ANI!

La multi ani si celor care-si sarbatoresc astazi ziua numelui:

Ana Mihaela de Panaa
Cristian Gabriel de Donia
Antonia Gabriela de Bamboletta
Tiberiu Mihai de Atudor
David Mihai de Roxanica2006
Mihai Laurentiu de Lavinia_P
Mihai Alexandru de Sraluca
Mario Gabriel de Porumbita
Alexian Gabriel de Flavia Maria
Gabriela Bianca de Iasmi

Va pupam pe toti!


Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

kokorina si zmeul mai sforaie cateodata.

La multi ani sarbatoritilor de azi:
mamica Mirona!

fulguletii care implinesc 1 an:
Eva-Ioana de Fatima!
Grigore de Ruxandra_sb!
Rares-Mihai de Ramsan!

si celor care-si sarbatoresc astazi ziua numelui:
Ana Mihaela de Panaa!
Cristian Gabriel de Donia!
Antonia Gabriela de Bamboletta!
Tiberiu Mihai de Atudor!
David Mihai de Roxanica2006!
Mihai Laurentiu de Lavinia_P!
Mihai Alexandru de sraluca!
Mario Gabriel de Porumbita!
Alexian Gabriel de Flavia Maria!
Gabriela Bianca de iasmi!

si deasemenea tuturor mamicilor si taticilor care poarta numele sfintilor Mihail si Gavril!






Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


dimineata la 6 am vrut sa postez (io si cuscra... marani astia doi ai nostri s-au inteles...) dar nu mi-a mers netu. intre timp am fost la un laborator sa-i fac analizele lui ianis. sange din vena, exudate, etc. am un baiat curajos. a plans putin in timp ce-i lua dar apoi s-a linistit, i-a zis lui tanti ca nu e suparat pe ea si ca acum e fericit ca nu-l mai doare si ca el merge la gradi. punct. asa ca l-am dus la gradi... sper ca in 4 ore cat il las acolo nu ia vreun virus ca ma impusc.

deci, copy-paste la ce vroiam sa postez acum cateva ore:



'neata. la noi e 6. sunt treaza de la 4.30. ceai, leganat, adormit, mi-a sarit somnu'... dar ce mai conteaza...

crinutza, felicitari pt primii pasi!!!

bebinuta are 2 stelutze... aaa, mai poti incerca pulmex baby (crema), umidificarea camerei si... ambroxol... care cica fluidifica secretiile. ce zice dr? si mai zicea cineva de fluimucil - pe asta nu l-am incercat...

dianocica, de ce nu pui filmulete pe picassa? se incarca mult mai repede. admirat perseverenta lui d in catarare. bestial... si ce frumos ii da lui tati telefonul...

flore, have fun! paaa...

marani, balesc la greu la ce coace barbatul tau pt botez. e si bucatar?!
marc e in greva ziua, si urla noaptea de la dinti... nimic deosebit :-) altfel multumim, mai bine nu se poate :-)) veseli si jucausi toata ziua, frig afara, iesim cate un pic... ne-am cam izolat in incercarea de a ramane sanatosi... pt Mihai!!! si pt botezul bubamarei daca nu mai apuc sa postez... sa fie intr-un ceas bun!

donia, la fel si la noi... toate paturile sunt suuuuusssss, deci noi mai asteptam. nici noi nu servim cu lingurita, ba nu servim nici macar cu manutza, decat uneori si numai firmituri asa mici ca nu se pun :-) in schimb servim cu placere revistele si in general tot ce e de hartie...

luciaro, asteptam pozele, inca o data si felicitari pt pasit

donia, merci de reteta de muffins. n-am citit-o dar am salvat-o. incercam in w-end... da si aia cu chiftele fierte... please...

Eva de Fatima, Grigore de Ruxandra si Rares de Ramsan, care implinesc azi primul lor anisor!

Miro ! Sa fii sanatosa si fericita cu ai tai!

La multi ani tuturor celor care poarta numele sfintilor Mihail sau Gavril!

donia, pt ce spui tu despre invatarea empatiei la copii. unde-i asta? in canada? aaa.... daaaaa......

o zi minunata asa cum sunteti si voi!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

buna de dimineata (la noi)
dorim si noi La multi ani! fulguletilor care astazi implinesc anul:

Eva-Ioana de Fatima!
Rares-Mihai de Ramsan!
Grigore de Ruxandra_sb!
sa cresteti mari si sanatosi - ca frumosi SUNTETI!!!
numai bucurii sa le aduceti parintilor vostri. va pupez in grup.

La multi ani si celor care-si sarbatoresc astazi ziua numelui:

Ana Mihaela de Panaa
Cristian Gabriel de Donia
Antonia Gabriela de Bamboletta
Tiberiu Mihai de Atudor
David Mihai de Roxanica2006
Mihai Laurentiu de Lavinia_P
Mihai Alexandru de Sraluca
Mario Gabriel de Porumbita
Alexian Gabriel de Flavia Maria
Gabriela Bianca de Iasmi

Va pupam pe toti! si deasemenea tuturor mamicilor si taticilor care poarta numele sfintilor Mihail si Gavril!

in rest - multe multumiri celor ce mi-au urat de LMA si sanatate - ca-i mai buna decat toate.

luati si serviti din bunatatile zilei:
si daca nu va ajunge mai dau un rand ai tot asa.
v-am pupacit - fug la datorie


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

mai fetelor,dar aveti un spor la scris...ieri nu am apucat decat sa citesc.mi-a placut discutia despre mancare,as fi avut si eu ceva de comentat,dar o las pt data viitoare ca sigur va mai fi
cu intarziere le zic La multi ani!fulguletilor de ieri care au facut un anisor
Eva,Rares si Grigore sa cresteti mari si sanatosi!
Mirona
La multi ani!si celor care azi isi serbeaza onomastica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Intru pe fuga caci al meu sot s-a hotarat azi dimineatata ca pe la 14 plecam la Bucuresti. Pai cine are de impachetat o multime de bagaje?
V-am scris si ieri ca pentru inceput la Bucuresti nu am net, asa ca daca o sa scrieti in ritmul acesta o sa citesc apoi o saptamana.

Doresc sa urez La multi ani! fulguletilor ce implinesc un anisor, Mironei, si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui.

Marani, super faza cu carnea de urs.
Dandusa, felicitari pentru primii pasi ai Crinutei.
Dianocica, felicitari pentru urcatul si coboratul din pat, i-am aratat filmuletul si lui Calin poate baga la cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

si acum sa va povestesc si despre noi.ieri am fost cu copii la Budimex sa ii vada o dr-a in care eu am mare incredere.ce s-a intamplat?de fapt nimic iesit din comunTeo tuseste de 4 sapt,uneori mai mult alteori deloc.are si secretii in nas e drept.nu a facut febra si in afara de tuse totul e normal.pe la gradi toti behaie,dar am zis sa stau eu linistita.si daca tot ne duceam l-am luat si pe Seba.deci totul e sub control,copilul e ok,n-are nimic,dar tusestecontinuam cu prospan si ketof seara si om vedea.poate se opreste pana sa vina primavaradoina parca tu ziceai ca si roxana a tusit la un moment dat mult?
Seba a fost deliciul sectiei,stie deja cum sa intoarca fetele pe degete dejaspre surprinderea mea a luat in greutate,avem 10,100g-spun asta pt ca intre 6 si 9 luni nu a luat decat 50g,nu imi faceam mari griji ca oricum avea peste 9kg.
deci in principiu asta am facut ieri,am cam fost pe drumuri.ca de la spital a trebuit sa o ducem pe Teo la gradi.care era deja un pic ingrijorata ca au inceput activitatile fara ea,si incepuse sa ne faca capul calendarapoi l-am dus pe seba la gimnastica si uite asa a trecut ziua mea.
doina cum chitele fierte?astea n-us perisoare?eu in casa la mine nu prajesc deloc.dar nu refuz cand mergem pe la altii,adicatelea mama si socru.motivele ar fi cam trei;n-s sanatoase,nu folosim decat ulei de masline/porumb si dupa se face prea multa mizereie si cine sa o curetesi as fii interesata de metoda?
vazut dmic.scump foc!
crinuta felicitari!
dianarus ma bucur ca sunt copilasi sanatosi.
marani m-am amuzat la faza cu cizmelesi seba nu stiu ce are de cateva nopiti,se culca fff greu,ba inr-o noapte s-a sculat urland de cateva ori si nu se calma decat plimbat in brate,adormea si dupa cateva ore o lua de la cap.off dintii astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ktrinel si eu vroiam sa intreb de mers, cam cat dureaza pana invata sa puna frana si sa.si gaseasca directia, acum cateva zile l.am lasat 1 minut in fund pe covor, cat sa ma duc sa.mi iau cafeaua din cuptor aud zdup zdup in spate si il vad cum venea in fuga cu 2 mingi in mana , direct cu capul in dulap s.a oprit....nu mai zic ce.am simtit...bine ca nu a dat in calorifer ca era la cativa cm

ivan si dayanara

Mergi la inceput