LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mooooa, ce de sarbatoriti avem maine...de ce n ati zis, domne, sa nu mananc nimic azi...

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ce viteza la scris aveti! va lasa omu' cateva ore, si cand revine nu reuseste sa citeasca tot ce ati scris!

Dia1609 eu de la inceputul diversificarii i-am dat si lui lingurita in mana, ca altfel nu vrea sa manance. mai noi i-am aratat si cum sa manance cu lingurita, dar inca nu e pregatit. el i-a lingurita si o roade.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pt cele care aveti cont pe dropshot. in cate sute de ani se incarca un film? cu tot cu dropbox...

d a sarit peste baitza. efectiv nu a vrut sa intre. a inceput sa brrrr de nervi [:d] era asa dulce...evident ca am iesit...nu stiu ce nu i a convenit...de vreo 2 zile s a chitait pana a intrat dar azi..n a fost chip..

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

referitor la tema Greva foamei: noi nu prea stim ce e aia. zmeul mamanca cam tot cei dau. cateva zile a facut mofturi la fructe. manca 4 lingurite si nu mai vroia. ii dadeam atunci un biscuite si-l lasam in pace. urmatoarea masa o primea dupa 3-4 ore. si atunci recupera.
am inceput sa-i dau si din mancarea noastra, daca nu e prajeala (nici noi nu prea servim), condimente, carne de porc, grasimi. ii dam doar cateva lingurite, doar cat sa guste. i-am dat salata de vinete cu ceapa, ciorba de burta versiunea light. am vazut ca se linge pe bot, dar mai mult nu primeste.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Va lasa omu la pagina 12 si va gaseste la alt capitol fulguiti nu gluma

Dianocica-inca sunt in cautare de bucatar musculos

Madaluta-felicitari pt mers

A_deju-trimis poza de la 1 an
ati hotarat pt doua albume?

Porumbita-vazut pozele,ce frumos e Mario si ce bunatati ati avut

Laura-si pe mine ma enerveaza reclama cu oana cuzino,ea ca medic da danone copiilor ei si ce reclama ii mai face

Dia-Bravo Oana pt reusita
de vreo sapt Antonia tipa sa-i dau ei lingurita sa pape la inceput mai nimereste gura,in rest incerc sa o ghidez

Donia-bune retetele cred ca ii vor placea Antoniei

Miro-am vb azi cu Lorym si erau in drum spre vaslui la bunici sa serbeze ziua Riannei

Tema despre mancare:Si eu as vrea sa o invat pe Antonia cu cat mai multe gusturi,deocamdata e o mofutroasa oricum nu o voi forta sa pace ceva ce nu-i place,daca ne vede pe noi cum mancam,vrea si ea neaparat


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

LA MULTI ANI ! RIANNA

LA MULTI ANI ! SERBAN

sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii familiei!petrecere frumosa!




de necrezut!de necrezu!aseara intrasem sa scriu de mark al ALEXANDREI...am scris mesajul,ma intorc citesc din urma8cap 105 pag 5,mesajul era trecut la cap 106)si ce-mi vad ochii in seara asta?deja santeti la cap 107.da' scrieti nu gluma.eu azi n-am avut monitor,si in seara asta cand mi-a adus al meu altul nou,ma apuc iar de citit.....dar e varza in capul meu ca nu mai stiu nici cine sant si nici unde ma duc.

DANDUSA...tu mi-ai furat porumbelul din gura,sau ma rog....ideile nescrise.ai mare dreptate!si ma bag la un coc.

PORUMBITO....frumosi toti,petrecere super.sa fie intr-un ceas bun si numai bine va doresc!mario se face din ce in ce mai frumos.iar tu(scuza-ma dar abia in pozele astea noi am remarcat)ai niste ochi chiar frumosi,de admirat.nu ma mir de mario ca e frumos.pup

MAMAANA.....pozele cu fetele sant de exceptie.adica fetele,nu pozele.imi vine sa le strang in brate cand ma uit la ele,imi fige mintea la ai mei direct.hai sa-ti spun ceva.cand eram scolarita si aveam ora de desen,ma apucam eu sa desenez cica o fetita sau un baietel,iar bretonul il deseam exact cum il au fetele tale.m-a izbit chestia asta acu cand am vazut pozele,iar in puloverasele dungate...sant o dulceata nu alta!felicitarile mele pt asa mare realizare!

ASIZULE....voi ati ajuns mama acasa?cum e denis?da un sms ceva la fete sa ne spuna si noua.sanatate multa!

KTRINELULE.....azi m-am gandit la tine.

...........si ce-mi scapa,nu mai stiu ce vroiam sa spun....ce ma enerveaza...

DIA....misto tricoul.bine ca scrisul e ceva mai sus si nu intre tzatze,ca altfel nu stiai la ce se uita lumea de pe strada,la ce scrie sau la ....scuzati.mi-a placut tare de tot!

stau si ma uit ca proasta in monitor(nou) si nu mai stiu ce mai vroiam sa scriu.....despre ce citisem evident,dar....aaaaaaaaaa!!!!!!!!!!cu mancatul/nemancatul...cand am avut ultimul control la medic,am intrebat extra,ce sa fac in cazul in care imi refuza mancarea.raspunsul lui a fost urmatorul.daca refuza vreo masa sa o pape,de incetat cu indopatul fortat si de dat nimic pana la urmatoarea masa.NU SE INTAMPLA NIMIC!nu va fi infometat.iar daca ii voi da vreun biscu sau stiu ce bucatica de paine,nu fac altceva decat sa-i creez un obicei.copilul mananca atunci cand ii este foame,punct!si asa fac.mai alergam cu lingurita prin casa dupa ei sa bage ceva in gurita,mai ales ca nici nu stateau in scaunelele lor decat,timp de 3 linguri.nu-i mai puneam in scaunele dupa 15 minute,imi parea bine ca mai luau cate o lingurita doua printre jucarii.doctorul mi-a spus ca treaba asta este una fara sens.copilul considera asta o joaca si incet incet se va obisnui sa nu mai stea nici in scaunele chiar daca ii va fi foame.deci,nu le dau sa manance decat atat cat vor ei.si daca nu vor,nika pana la urmatoarea masa.eu am scris ce mi-a spus doctorul meu,si eu asa fac.nu e un sfat,din tot ce-am scris aici.stiu ca fiecare face cum considera ca e mai bine.dar fiindca am o incredere mare in doctorul copchiilor,ii urmez sfatul ca atare. [s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Nu va plac ardeii, chiftelele (reci cu rosii ), vinetele?
Hai ca mi-ati dat idei pentru mancarea urmatoare, chiftele scrie pe judetul Niagara!
Apropos de format gusturi la copii.. Roxana manca la un moment dat de toate! Cu o pofta...! Dar manca absolut orice. Acum nu mananca masline si ciuperci. Si tot incerc sa o conving ca ii placeau, ca sunt delicioase... nimic, ne refuza, foarte politicos!, spune toate lucrurile potrivite, dar in final nu mananca. Deci de-a lungul vietii o sa tot purtam discutia asta, ca bataliile noastre cu mancarea si gustul copiiilor nu s-au incheiat inca.
A, ce am convins-o pe Roxana sa faca e sa accepte sa guste. Nu iti place cum arata, dar gusta macar. De cateva ori a fost si ea surprinsa ca i-a placut totusi mancarea. Si cred ca asta e o chestie pe care trebuie sa o inoculam copilasilor nsotri: sa fie deschisi noului. Sa ii invatam sa fie pozitivi, sa nu se teama sa incerce lucruri noi, sa incerce macar o data, si inca putin data viitoare... sa invete placerea de a descoperi lucruri noi. Si nu ma refer doar la mancare. Dar sa nu uitam ca noi le suntem exemplul cel mai puternic si ca invata extrem de mult din atitudinea noastra.

quote:
Originally posted by dianocica

mooooa, ce de sarbatoriti avem maine...de ce n ati zis, domne, sa nu mananc nimic azi...



Pai mananci, cum nu? Dar bagi pilates la greu dupa aia, asa-i?
Eu anunt cu mandrie ca ieri cantarul arata cu 1 kg mai putin! Dupa numai 3 zile de sport! Bun si Y&R la ceva...
Felicitari lui d pentru urcat si coborat din pat! wow, e avansat!

madaluta, lista se schimba, sigur... cum era aia? stai sa caut... "sa se revizuiasca, primesc! Dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc! Dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele esentiale ..."

bebinuta, cum a luat Ada antibioticul azi? sper sa il accepte. Sanatate cat mai rapid!


Aliooooo! A disparut lista! Unde e lista??? Dupa 1 decembrie modificam schimbarea!!! Aduceti lista la oameni!!! Sesizati organele!!!

Edit: dom'le... asta e zona crepusculara! Acum nu e lista, acum apare iar! Cine, ce, ce-a fost pe-aici?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Donia
Aliooooo! A disparut lista! Unde e lista??? Dupa 1 decembrie modificam schimbarea!!! Aduceti lista la oameni!!! Sesizati organele!!!

Edit: dom'le... asta e zona crepusculara! Acum nu e lista, acum apare iar! Cine, ce, ce-a fost pe-aici?




Donia - nu te speria! - lista este pe pagina 1.
dar cand raspunzi ... apare la scroll down doar primul mesaj - cel cu fulguiti va rog - sa nu mai ne streseze datu cu scroll-ul.
In rest - lista este la locul ei - pe prima pagina.
'nteles?


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Mai, morrrr de nervi...messu nu/mi merge...si la forum astept de aproape 20 minute sa/mi incarce pagina cu raspunde....

Scrieti cu o viteza......doamne doamne!!!
Azi am fost fff fericita pentru ca a papat tot pilaful de orez cu legume si carnita... se pare ca totusi eu gresesc si ii dau sa manance la intervale prea mici de timp, si ei nu/i e foame. Azi am lasat mai multe ore sa treaca si....a papat.
Maine PLEC LA BOCSA!!!!! Am o stare euforica...ma asteapta, vineri dimineata, o sedinta de epilat, pensat, cosmetica...dupa -masa un shopping la resita, seara un somn linistit ( alessia va dormi cu mama )....sper sa am un weekend pe cinste, si sa ma odihnesc.
Sper sa mai apuc sa intru azi...daca nu, SOMN USOR, si ne citim maine seara...de la bocsa, in direct pentru DC

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 11
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Mirona

quote:
Originally posted by Donia
Aliooooo! A disparut lista! Unde e lista??? Dupa 1 decembrie modificam schimbarea!!! Aduceti lista la oameni!!! Sesizati organele!!!

Edit: dom'le... asta e zona crepusculara! Acum nu e lista, acum apare iar! Cine, ce, ce-a fost pe-aici?




Donia - nu te speria! - lista este pe pagina 1.
dar cand raspunzi ... apare la scroll down doar primul mesaj - cel cu fulguiti va rog - sa nu mai ne streseze datu cu scroll-ul.
In rest - lista este la locul ei - pe prima pagina.
'nteles?


Miro



Ce idee buna!
M-am linsitit acum, am inteles ce s-a intamplat, uf!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput