***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Ce hainute frumoase are Maya!!!

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Merci de aprecieri

Paflo, am 29 Am pus si eu niste poze cand care eram mai odihnita, sa ma vezi cum arat dupa ce are Manu pofta de joaca sau i se face foame noaptea (saraca nu o tine mai mult de 15-30 minute, dar nu mai pot eu sa adorm dupa cu orele)
Am incercat Huggies - dar am renuntat - ca se irita imediat de la kk, asa ca am revenit la Pampers cu care ii merge mai bine.
Chiar, daca vrea cineva cam 1/2 de pachet de Huggies nr 3 sa zica - Manu nu il mai foloseste si nu am ce sa fac cu el asa ca mai bine il donez :)

M-am uitat mai demult si la poze cu Sofia si cu Maya, ce domnisoare mari si frumoase s-au facut! Se vede ca sunt mai mari cu 1 luna decat gogoasa mea.

Am incercat sa ii pun baby Einstein... E insensibila total (cred ca seamana cu mama si tata). Am lasat-o 5 minute la calculator sa se uite la filmuletul Baby Newton. A ras prima oara de niste creioane desenate - dar acum o lasa si ele indiferenta. In schimb i-am dat drumul la radio la muzica saltareata si sa vezi ce fericire pe capul ei (mai ales cand se maimutareste si danseaza cineva pentru ea). Deh, se pare ca nu e mare iubitoare de muzica clasica :))

Eu am cumparat vaccinul de la medicul de familie - daca tin bine minte 240 cel de 2 luni si 210 cel de 4... Daca nu o fi fost tot 240... Parca a fost ceva mai ieftin dar nu mai tin bine minte

Chiar e o problema cu laptele Nan/Nestle?

Anca de Manu 02.06.2007
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

carmen_so tot la ei pe site ma uitam si eu de o lenjerie. Insa in imagini aparatorile de patut sunt doar pentru jumatate de patut, nu tur de pat cum as vrea eu. Sau sunt asa doar in poze? O sa ii sun sa vad.

ninutza .

poohy frumusetea de fata cu nasul ei carn si mic.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze
Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Mica, si noi am primit o pereche de tenisi, tare haiosi, dar nu-i intra pe picior (e piciorutul latut si cumva inalt...), asa ca stau parasiti in dulap. Ii sta bine Mayei in scaunul de sef!
Sunt cu Soso la calc si vrea sa va scrie si ea. Sa vedem ce iese:
vb9uhgmw , z6dc

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

reusesc sa intru si eu putin....
alexalice ce dulce e ciocolatica ta!!!mi-ai amintit de prietenii nostri nigerieni- din pacate, cel mai drag dintre ei si-a terminat misiunea in Romania si a plecat acasaSunt topita dupa "choco-baby" si-i vanez pe oriunde ii vad!
mica0307 -am votat si eu pe Maya cea dulce si vesela!Hai sa ne mobilizam cu toate si sa-l invingem pe "impostor"!
Motannel, nici Stefan al meu nu a agreat produsele Sanosan..Bubchen am folosit si noi pana am trecut la gama Stelatopia.Mi-am amintit acum sa te intreb ce ai rezolvat pana la urma cu banii pe concediul de odihna din vara?I-ai primit pana la urma?Mie mi-au zis ca abia dupa ce ies din CIC ii voi primi...ce sa mai fac cu ei dupa 2 ani?...eventual sa-i cumpar copilului vreo jucarie, ca la cat de putini sunt...ufff
Paflo- asa ma gandeam si eu, sa incerc si cu gama de la avene(deocamdata nu am folosit decat apa termala pentru a-i curata fata si ochisorii- mi se pare tare incomod cu serul fiziologic din fiolele alea).Daca nu da rezultate nici cu trixera, voi trece la sfatul medicului cu advantan.aaaa, am vazut si eu fotografiile Sofiei (daca voi avea o fetita vreodata, asa o va chema)- e o dulceata ce copil si mie mi se pare ca seamana mult cu tine!
ninutza nici eu nu ii pun caciula in cap lui stefan-decat daca sunt sub 14-15 grade afara, in casa deloc(avem cam 23 de grade).
poohy ...vai ce a crescut Manu si ce frumoasa e!!!!putem candida si noi la titlul de pretendent?
carmen-so am vazut si eu fotografiile cu fetitele tale...cai, ce frumoase si dulci sunt!!
acum...ce imi mai amintesc din capitolul trecut(marea mea greseala e ca citesc dar nu apuc sa si scriu atunci cand citesc...si uit mereu)
elteka ma intreba unde se vad rezultatele sondajelor de pe pagina lui stefanut...pai, daca apesi pe iconul ala cu "results" apar procentele cu raspunsuri.
am vazut fotografii cu patrick plimbaret si dulce, cu albastrica si mamica ei...am vazut si filmuletele lui bobitza- ce frumos spune el "haide!"!!( credeam ca numai eu ti-am admirat decorul-baia, dar vad ca nu)
mai fetelor, ce ma mai fac eu cu baiatul asta al meu ...de cateva zile imi doarme toata dimineata, pana la ora 12-12,30.Adoarme seara pe la 22-22,30, se trezeste sa manace pe la 6-7 dimineata si apoi doarme, cu mici reprize de stat treaz, pana pe la 12 si ceva.Acum, de exemplu , nu s-a trezit!( se vede dupa lungimea mesajului meu, nu?)E drept ca dupa-amiaza nu prea mai doarme, eventual, mai fura cate 20-30 de minute...
mama....ce-am mai scris...imi scot parleala pentru zilele in care nu apuc sa scriu nici macar un rand!!!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

si tot n-am terminat:

Rares de Carstea

Cezar Andrei de MicaM

Anais de Corap

Teodora de Sadicutza

Teodora Elena de Motannel

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Mica, lenjeria e tur de pat (desi nu e cat toata lungimea patului, naiba sa-i ia). Am pus-o eu asa, ca mi-a zis pediatra sa-i las libera partea unde are vizibilitate, ca se dezvolta mai bine daca vede mai multe chestii, daca ne vede pe noi...Nu stiu cat se dezvolta ea, ca mie tot mica mi se pare, da' rade numai cat ne vede, una-doua e cu gura pana la urechi.


Carmen, Mara (12.08.04) si Ana (21.06.2007)
poze cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by moko
mai fetelor, ce ma mai fac eu cu baiatul asta al meu ...de cateva zile imi doarme toata dimineata, pana la ora 12-12,30.Adoarme seara pe la 22-22,30, se trezeste sa manace pe la 6-7 dimineata si apoi doarme, cu mici reprize de stat treaz, pana pe la 12 si ceva.Acum, de exemplu , nu s-a trezit!




Mara doarme in ultima vreme cam asa:22/22.30-6.30/7.30, ii dau sa pape, mai doarme o ora-2, deci 6.30/7.30-8/9, mananca pe la 10, 10 si ceva si pe la 11.30, cel tarziu 12 adorame iar. Azi motaia in scoica (o mai tin in ea ziua, cand sunt la calculator). Na, ca s-a trezit.



Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

ankaa tare dulce alexut care ameninta sa manance catelul
motannel ma alatur tie, si eu sunt curioasa sa vad mami si tati de dolofanel
graviduta la noi sucul este asa , apa de ploaie, adica nu tine deloc de foame si tb neaparat sa dam san dupa aia, dar nu chiar imedia, mai lasam vreun sfert de oar
paflo ar trebui sa-l aduc pe Octavian sa-mi descifreze ce a vrut Soso sa scrie acolo, ca si el face la fel, ma gandesc ca ei intre ei se inteleg
vreau sa ma laud ca al meu copil s-a pus pe mancat, de sambata incoace mananca absolut tot ce ii dau , la cum se plimba el cu papa prin gura pana acum , nici nu-mi vine sa cred, a dat foamea peste noi se pare, si mami e tare fericita ca nu mai trebuie sa care lingurite cand bebe strange din gingii, acum deschide larg gurita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Pentru cine ma intreba de NAN-NESTLE, de la Pepsi am inteles ca ar avea organisme modificate genetic. Intrebarea mea e insa nu or avea si celelalte marci ca nu as a vrea sa naucesc fata tocmai acu' ca i-a mers bine cu el!?

Poohy, doar ce ti-am vazut poze;e cu pufisara care este, desigur o frumoasa!

Mica, frumoase hainute, evident ca si fata! . Sunt de la sora ta? Cam asa o imbrac si eu pe Livia afara (ma refer la grosime), doar ca eu am o salopetuta verde, ca nu avea roz, dar care acu' imi place tare mult. Ce ii dai pe dedesubt? O sa incerc sa o pozez, dar ea urla la imbracat si nu stiu cum sa fug mai repede din casa, iar afara duc o lupta sa stea in carut, asa ca pozatul e exclus...(desi mai nou sat daca ridic un pic carutul. Ptiu ptiu sa nu vorbesc aiurea si sa nu mai stea!!!)

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput