Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani OanaMC!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian
Annisia, pe unde umbli? Parca ne 'amenintasei' ca o sa intri mai des pe aici. Sper ca sunteti bine.



Pai a zis ca pleaca s-o mai caute pe Elodia.. sau cum o fi chemand-o pe tanti aia...

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

ma ajuta si pe mine cineva cu spalarea saltelei? Cat dureaza sa se usuce si cum se spala...cea de fibra de cocos??? Pot sa o bag sub dus???


Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:


Prisi mersi de raspuns. Sper ca mai este cineva de pe aici care sa imi raspunda la ce am intrebat...am cautat si pe net..dar poate mai stiti voi ceva din experienta.

As vrea sa va mai intreb ceva...fetele care au nascut normal si alapteaza...dupa ce s'au terminat lohiile...aveti scurgeri vaginale normale? ca inainte de sarcina asa? ma tot gandesc daca e normal..si nu am reusit sa intreb doct azi la control. Sper ca nu v'am stresat cu atatea intrebari....

Crishtina & Robert
09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Fetele care folositi userul comun.. rugaminte.. daca tot modificati mesajele de inceput, verificati si ca modificarile sa fie functionale... merci

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna seara tuturor

mama ce frig e la noi.
de dimineata a si fulguit ft putin.
l-am scos si eu azi pe Cristi l-am imbracat in fash si i-am pus si un fularel la gurita si nasuc asta pt a nu respira direct aerul rece si sper eu ca se mai incalzeste nitel pana ajunge la el daca are fularel.

nu i-am pus manusi pt ca fashul se inchide cu butoni si la maneci si la picioare.

cand am ajuns acasa cu el era cald si eu inghetata pan` la oase.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

sincer sper sa nu fie nici o problema ca l-am scos si sa nu-mi raceasca.

maine Cristi are 11 saptamani si acum o ora cantarea 6,100 de la 3420 cu cat a venit acasa de la maternitate.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

va pun si eu o intrebare.

am citit in capraru ca de la 2 luni trebuie dat suculet de morcov porto sau mar cate o lingurita doua la bebe inaintre mese sau inainte de mancare.

nu am incercat si deaceea va intreb daca ati incercat careva.

stiu ca parca nu e indicat sa incepem asa repede.de ce ??? nu stiu.

voi stiti ceva?


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

afibebe, citeste aici despre fular

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=110591

este foarte periculos.

diversificare la 2 luni? no way.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Maamaaa, fetelor, dar stiu ca ati scris ceva pagini de la pranz, de cand v-am lasat sa ma duc la bebe!! Am gasit 5 pagini extra, plus un nou capitol..trebuie neaparat sa tin pasul cu voi!!

Cine se pricepe poate completa si la mine la "fisha" lui Tudor al meu: 1 saptamana, scor Apgar 9 la nastere.

Moldoveanca, te urasc!!!Si eu eram piesa inainte de sarcina, purtam marimea 24 la blugi!!!, aveam 48 kg, in sarcina am ajuns la 70. Ce ai facut ca sa dai jos asa repede, in doar 6 saptamani?

Eu saptamana viitoare am programare la nutritionist, e clar ca fara ajutor specializat nu voi reveni la cum eram...si daca tot nu alaptez, macar sa ma refac cu silueta... Despre Reductil stiti ceva, pareri pro/contra?
pup!


Doini, de Tudor Ianis (27 octombrie)

Mergi la inceput