Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Va intreb ceva, cu toate ca ...parca stiu ce o sa raspundeti . Duminica vrem sa urcam pe M.Semenic. SA O IAU PE ALESSIA??? Eu tare as vrea, mai ales ca nu stam mult...CUM SA O IMBRAC???

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 11


IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

erika eu nu i as da peritol. vezi ca au fost mai multe discutii pr forum despre asta. una cred ca o gasesti si la mine la profil

ralumat succes la gasit job

shine d a renuntat la trezirile de noapte - minim 3 la numar - acum cateva saptamani, deci sa zicem pe la 10 luni. acum mai are una pe la 4, una pe la 6 si trezire la 9 (dupa ora veche ). nu compara un copil alaptat cu unul hranit artificial. laptele de mama se digera mult mai usor decat formula deci e perfect normal sa manance mai des. unele din fetele care ti au raspuns folosesc formula, de aia mentionez. te mai asteptam pe la noi

laura multa sanatate lui dani

bebinuta si adei multa sanatate

bambo d zice mammm numai cand e f obosit sau ii e foame. vine si se agata de bluza mea si ..mammmm... in rest b si p sunt favorite

donia ceva cu tanar? si nelinistit?

dia orice papusa care se respecta stie sa dea noroc si sa bea bere [:d] si sa ragaie dupa

flore da. gros (la asta te asteptai? )

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ho...ho...mai opriti-va mai din scris...o pauza, o cafea, un suc, ...sau de frica stergerii de pe lista prestati ca la galere...pai cand sa va mai citeasca omu` ?

mirona, excat asa a facut si JUlia...da nu bubitze, si doar pete ..si se vede clar cum se accentueaza in functie de tempratura si starea emotionala...noi nu am introdus nimic nou, o fi introdus la gradi ? .....nu stiu...deci nu pot face alta legatura.

eri_ka si noi mai avem astfel de nopti. nu toate, uneori...n usunt de acord cu Peritolul ca sa doarma...de ce nu incearca cu o tzuiculitza atunci daca asta e scopul...sa nu se mai trezeasca......si eu vreau sa o vad pe Ingrid, se poate?


Donia, the young and the restless ???..la ora aia nu poate fi altceva...adica ba da, sunt multe, dar nu asa celebre...

danutz, laura, ce ati mai facut cu jobul?

yagmur, flirtul e ca sa creasca starea de bine nu sa te bage in butoi....la tine e o ``contradictie``

diana, bine ca sunteti bine...asta da noutate...

alta noutate: vin socrii pe 17 nov.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:


-1 grad in Iasi brrr ce frig

azi am dat din greseala doua picaturi de iod pe pilota eram inebunita nu stiam ce sa fac cum sa le scotam cautat pe net si am gasit salvarea "cu sfaturile bunicii veti fi fara pete" :Petele de iod se presara proaspete cu faina sau amidon, se lasa 1-2 ore, se spala apoi cu detergent si apa. acum nu se mai cunoaste nimic e ca noua nu-mi vine sa cred

Flore-da as lua-o cu noi,oricum nu as avea cu cine sa o las
socrosenia moare de ciuda ca nu apelez la ea

Porumbita-vad ca te faci ca ploua asteptam pozele de la motz

Ktrinel-ce nazbatii mai face frumoasa Julia?
Antonia tocmai a escaladat un cub si de acolo direct pe masuta noroc ca am vazut-o la timp

Dandusa-te pregatesti pt iubita?


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

fetele - plizzz help.

facut vaccin azi - dupa cum am spus. pus lamaie si supozitor cu eferalgan.
pt pete am avut sa-i dau o lingurita de peritol - sirop - care cica da somnolenta.
Asa si a fost. A dormit 2 ore - dupa care a si cazut din pat - ceea ce ea nu facea - adica se oprea la marginea patului. Am gasito pe spate - nu stiu cum a cazut exact. Are o mica roseata pe bucastanga - parca nu ajungeau bubitele.
A mai fost somnorita inca vre-o 1.5 ore - tot in brate si tot maraita.
N-am indraznit sa-i dau papa solida - i-am dat tot lapte.
A mai dormit o tura de pe la 6 la 6.30
Acum m-am gadit si eu sa-i dau ceva solid - cartof dulce cu ou si putin lapte.
A papat fara probleme.
La juma de ora de la papa a facut un kk si am schimbato. In 2 minute - A VOMAT TOT.

acum: a vomat de la cazatura sau de la schimbarea pampersului? Pediatra nu raspunde la telefon.

PLIZZZZ HELP !!!!


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mirona, stai linistita, si urmareste-o in continuare... si insista la pediatra... asta cu somnolenta, nu stiu, dar eu zic ca tot de la peritol e... iar cu voma, da, se poate sa fi fost de la agitatia de schimbat pampers... si oricum, era destul de consistenta masa dupa o zi doar cu lapte. dar stai cu ochiu' pe ea, si vezi ce se intampla in continuare (eu sper ca nimic). va pup!!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

miro
1. kara mai vomita? sau se rezolvase problema?
2. in mod normal, cand ii schimbi pampersul la 1/2 h dupa masa mai vomita? dani nu mai vomita de mult, chiar daca ii schimb pampersul imediat dupa ce papa. deci .....una nasoala
3. parerea mea e, ca daca era de la cazatura ar fi vomat si laptele. zic eu. deci ar fi una buna.
suna la fetele din tim si cere un alt nr de tel de la un alt pediatru, vezi totusi ce zice un doctor
tin pumnii sa fie totul ok

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

miro, intrebare esentiala: s-a lovit tare kara? adica o lovitura care te-ar fi ingrijorat si fara vomitat?
si in mod normal la manevrele ce le-ai facut schimband-o de pampers ar fi vomitat?

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

deci lovitura nu a fost atat de tare - daca in mom in care am luato in brate ea nu a mai plans. S-a calmat. molesita a fost toata ziua dupa acel peritol.
deci - nu nu m-ar fi ingrijorat cazatura fara acest episod de voma.

Laura - nu Kara nu mai vomita - s-a rezlvat problema. nici tratament nu ii mai dau.
nu s-a mai intamplat de fff mult timp sa vomite dupa o schimbare de pampers - indiferent cat a trecut de la masa.
nu - laptele nu l-a vomat.

si Dani spune ca ar fi de la schimbat - ca cica i-am ridicat eu piciorusele prea sus - ca am apasato pe burtok.

o mai tin sub supraveghere si mai sun la pediatra.
mai ziceti daca mai stiti ceva - ce sa mai urmaresc?
la toate


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Mirona, ce aiurea, nu stiu ce sa zic... fii cu ochii pe ea si daca tot nu poti sa te calmezi singura solutie e sa o duci la o radiografie... se confunda simptomele si cu ceea ce are Kara in mod obisnuit ci cu reactia la Peritol, si cu cazatura... totusi eu tind sa cred ca nu e cazatura de vina, presupun ca ai si covor in camera, mai amortizeaza cazatura, plus ca n-o fi patul atat de inalt, nu?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput