Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

a inceput sa ploua mocaneste... ma dor salele de simt ca ma rup... m-a apucat acum vreo 3 zile, dar am zis ca-mi trece; se pare ca nu
am 60kg... nu am mai avut niciodata atat, nu stiu cum o sa le mai dau jos, dar poate ca raman asa ca parca nu mi se mai pare ca sunt grasa; in vremurile 'bune' aveam 47 iar Tudor isi punea perna sub cap cand statea pe mine ca eram prea tare ; noroc ca la munca nu tre sa ma duc in tinuta de office, ca trebuia sa-mi schimb toata garderoba
am vazut poze multe si frumoase, nu le mai enumar ca sigur uit ceva
saptamana asta e ultima de maternity leave, de luni intru in concediu, deci o sa am salariu in sfarsit!!! ii astept pe astia de la munca sa-mi confirme acum datele pe care le am eu, adica sa ma bage la plata

dandusa ce veste minunata !!! ma bucur pentru voi




Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

O o ooo ce veste miiinunaaaaaata...
de la dandusaaaaaa se araaaataaa!!

soare. muuuult soare. de maine lapovita si ninsoare. pariez pe lapovita...

lista..cum doriti. nu cunosc juma din trupa insirata acolo. dar nu ma deranjeaza sa scroll.asa ca...

ramsan am vazut pozele, extraordinar ce mare s-a facut rares!! super tortul!

danita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

au inceput astia aici in magazine cu colindele si obiectele de craciun; iti vine sa-ti impodobesti deja casa; fetele au fost foarte impresionate de atatia mos craciuni si spargatori de nuci in marimi aproape naturale

donia, cate grade ai tu la Cristi in camera? cat e diferenta dintre camerele de jos si dormitoare? la noi, daca dormim cu usile deschise e un grad diferenta, altfel cam 2-3

aici am niste poze de aseara; de obicei facem multe multe poze cand vin nasii fetitelor pe la noi; nasul e cu pozele

ma duc sa-i dau lui Tudi sa manance ca-i e foame (azi are zi libera de la scoala) si revin

ma mai gandesc la lista, de aceea nu va raspund

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mai am o propunere 'de mijloc' pt listuta. putem sa scriem mic mic mic ceva de genul: au mai fost cu noi..nu stiu cum..de a lungul timpului...mamica maricica cu bb ion(1.11.2006)...ceva de genul...scrise una dupa alta, mic, ocupa putin loc si nici nu sunt sterse, nici nu sunt toate detaliile...ceva de genul..

mamaana sunt mooortale in bluzitele in dungi. imi vine sa le mananc. asa frumos tre sa fie cu doua mogaldete pe jos..jucandu se una cu alta...va invidiez un pic, pe tine si pe kokorina. si si slabiti cu ocazia asta

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by ramsan

Ca sa derulati lista aia luuunga de pe prima pagina puteti folosi Page Down care este cu mult mai rapid fara nici o rautate

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)


Fara rautate... am incercat... a trebuit sa apas de 17 ori pe page down. Frustrant.





Eu doar o data si bine

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

quote:
Originally posted by m_monique

ramsan ce chef ati avut! interesant tortul! ce a ales de pe tava?




De pe tava a ales:
1. cheile de la masina
2. surubelnita
3. banii (si EUR si RON)
4. stiloul
5. fluierul
si gata...Eu zic ca e de bine, nu?

Ma ajuta cineva cu linkul ala de pe lista magica??

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Votez pt scurtarea listei...
Pup

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

mamaana tare simpatice papusile!

eu sunt de acord cu propunerea dianocicai pt scurtarea listei. nu de alta dar la anul incep serviciul si nu prea voi mai activa pe aici. macar asa voi fi pe la si altii...


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

danita, imi pare rau, rau!

quote:
Originally posted by ramsan

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by ramsan

Ca sa derulati lista aia luuunga de pe prima pagina puteti folosi Page Down care este cu mult mai rapid fara nici o rautate

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)


Fara rautate... am incercat... a trebuit sa apas de 17 ori pe page down. Frustrant.





Eu doar o data si bine

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)


Si mai frustrant!
Care-i explicatia oare, eu de ce nu pot si tu da?

dianocica, si varianta asta suna bine.
Ai facut ceva sport azi? Eu ma apuc in cateva minute
Vad ca de bunavoie nu aduci vorba.

monique, ce de repetitii! Asa ti-au spus la sala? Mie mi-au spus ca ce e peste 12 repetitii nu prea mai conteaza, pentru ca muschiul se rutineaza.
Dar sa stii ca numai cu aparatele de muschi nu arzi prea multe calorii. Modelezi frumos, dar nu prea slabesti. Trebuie sa bagi si ceva banda, alergare, aparat eliptic, cam 20 de minute pe chestiile astea conteaza ca exercitii cardio, abia ce e peste are ca efect slabirea.

mamaana, si la noi diferenta e cam tot asa, 2-3 grade. La Cristi parca e putin mai frig. De vreo saptamana am pus la el un calorifer electric pentru ca mi s-a parut tare rece.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Donia
Ai facut ceva sport azi? Eu ma apuc in cateva minute
Vad ca de bunavoie nu aduci vorba.
[omulet prins cu mata-n sac] a...nu...nu e ca nu...doar ca...bine..poate un pic...da' doar acum...da' cum adoarme d promit sa..parol...

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput