Bucurii de sept-oct 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Mama ce tupeu ar fi ptr mine sa ma gandesc la al doilea copil,oricum felicitari Roxana,super tare frate!Flavia si tie felicitari ca n-am apucat sa-ti zic.Sa aveti sarcini usoare ,copii sanatosi,dar si cuminti.....(numai daca se poate)
MamiLili multumesc.
Gety nu e nevoie sa-i dai acum,nu e antibioatic si eu ai dau lui Matti alternativ la 4 ore Nurofen cu Calpol.
Cand a avut febra peste 39 i-am bagat supozitor cu novocalmin,mama ce gaze,oribile,miroseau a sulf.Ati patit asa ceva?
Frate o luna in casa...copilul meu inebuneste daca nu il scot doua zile afara,l-am scos si zilele astea cand a avut febra.Fetelor nu e bine sa-i tineti asa in casa.Chiar ieri la Zoo am auzit o tipa care-i spunea alteia ca nu si-a scos copilul afara doua luni si eu cu prietena mea ne-am inchinat,am zis ca nu se poate asa ceva,mi se pare nu stiu ,nefiresc.
Io n-am sa-l scot numai daca vor fi mult sub zero grade,sau vreo boala de asta a copilariei care nu are voie ca e contagioasa.
Asta e parerea mea nu vreau sa supar pe nimeni si fiecare asi creste copilul cum crede de cuviinta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Vreau sa va multumesc tuturor pentru felicitarile legate de sarcina si de asemenea vreau sa ii spun FELICITARI Roxanei. Vom fi colege de suferinta pt ca desi am DPN 10 iulie fiind vorba de cezariana se va intampla mai repede daca totul e bine. Sarcina usoara si fara probleme.

Ati spus ca avem curaj, nu stiu daca in cazul meu e asa, mi-e si mie groaza cum ma voi descurca cu 2, dar daca Ioana (Pufy) poate noi de ce nu am putea.

Sephora, imi place tare mult ce lucruri faci. Bravo tie ca stii, dar si ca esti pasionata sa faci asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
Gety, sa inteleg ca noi detinem recordul?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)




Se pare ca pana acum da. Doar daca se mai inscrie cineva.

Mai rau e ca eu nu suport sa stau mult in casa. Mai ieseam pana la magazinul din colt, dar in rest, nu.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sephora, acum boala care o are Maria e asa contagioasa, pericol nu asa. Am ales sa stau atunci in casa cand nu-i trecea rosul in gat si mucii, pentru ca iesisem inainte sa stau in casa si nu-i trecea. Si-am zis: daca-i racita cu muci si ros in gat, ies afara cu ea si nu-i trece, am ales sa stau in casa. I-a trecut, dar a venit rubeola peste noi.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sephora, deci erau si mamicile prin preajma. Pe ele nu le-am vazut, am vazut numai copiii si m-am gandit ca ai grija de toti copiii aia.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

La multi ani! si ultimului mohican, Emma. Sa cresti mare si sa fii cuminte, sa asculti de mami si de tati, sa fii fericita si iubita.
Fetelor parca nu mai trece toamna asta, mi s-a luat de atata ploaie. Noi azi am iesit de 2 ori afara, o data pe ploaie cu combinezonul de sus pana jos in fas cu gluga in cap si ghetute de piele si tot s-a udat la picioare ca numai prin balta o lua fi-miu, a doua oara nu mai ploua dar l-am tinut mai mult in brate si am evitat zona de balti si a reusit sa vina uscat dar cu nasul rosu de frig, gluga nu a vrut sa o mai tina in cap.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Salut mamici!

Roxana - felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos! Las'ca eu oi fi prima si va spun eu cum ii

Sephora - ne-a fost dor de voi, bine ca ai pus poze! Sunteti super!!!

Gety - am inteles si eu ca erai deprimata din cauza bolii prelungite a Mariei, dar si in acest caz tot ajuta sa te rupi putin de rutina zilnica!


la botez a fost fain, dar m-am cam obosit. Poze nu am, ca nu am facut cu aparatul meu, dar mi s-a promis ca o sa le am cat de curand posibil.

Flavia - ce mai face Bogdi? Pozne ceva? Sau ii prea cuminte? Tu cum te simti?

Alexutza, MamiLili? Mai rarut, mai dragut?

Mami 16+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna seara.

Mai ce de mamici curajoase sa va incumetati la bb2.
ROXANA FELICITARIIIIIIIstiu ca tu mai vroiai unul dar nu ma asteptam asa de repedeSa fie sanatos si sarcina usoara. Pai daca e fetita e bine ca ai tot arsenalul de la Daria

Cosmi e cam miriita de la statul in casa. Cred ca s-a cam plictisit. Ale voastre bucurii cum se comporta cind stau in casa? Eu ma joc ce ma joc cu ea dar na nu e aerul de afara.


POZE COSMI 1 ANISOR
POZE NOI COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sephora, Maria nu si-a dat "aere" aromate de la Novocalmin, eu i-am pus mai des Paracetamol, in schimb de cand i s-a declansat rubeola are niste scaune taaare "aromate".

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Roxana felicitaaaaaaari! Sarcina usoara si bb2 sanatos! Sotul tau va fi un rasfatat daca va sta intre 3 (cu soacra 4) fete.

Sunt total de acord cu scoaterea copilului din casa chiar si atunci cand e racit sau are febra, a explicat CristinaGoji de ce, argumentele sale sunt f solide. Eu una l-am scos pe Mathi si cand avea mucii pana la buric, si cand erau -10 grade si la 40, pe ploaie, ninsoare, vant. Toate iesirile afara i-au facut bine. Nu-l voi scoate numai atunci cand va avea o boala contagioasa, in rest iesim fara restrictii. Chiar ma gandeam ca atunci cand va fi la gradi sau la scoala si va fi blonav, nu va merge doar ca sa nu imbolnaveasca comunitatea, dar cu mine va iesi macar o ora in parc sau la cumparaturi, oriunde.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!

Mergi la inceput