Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (254)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anasol, multa snatatate la Davidutu! Of mititelul. Mai, daca e rau, mergeti la spital... offf, doamneeee.... fii tare!
sa-i faci sosete cu otet.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Moni, Ana, Cri, Dana

Cri, va mai asteptam cu mare drag la noi la parculet Nu stiu unde mergeti si ce faceti, am vazut ca fetele va tin pumnii, inteleg ca aveti un drum important de facut. Sa dea Domnul sa fie drumul insanatosirii lui Razvanel frumusel. Sa mai veniti pe la noi sa va ducem si in alte locuri frumoase, ca aerul de munte face minuni !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Anasol, multa sanatate pentru Dav ... Si Daria a facut un pic de febra azi, dar eu sper sa ii treaca pana maine. Nu stiu daca tu folosesti bulinele homeopate, daca da, mie doctorita homeopata mi-a scris "Formula nr. 1" pentru febra. Cred ca o gasesti la orice farmacie homeopata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Cristina iti urez bafta multa maine (Anasebe poate binevoiesti sa ma suni si pe mine dupa ce vorbesti cu Cristina?).
Multa sanatate lui Dav! O sa treaca cu antibiotic, pupici de la noi.

Ma bucur mult sa citesc cateva randuri scrise de Dana Ene si de Deea (va rog eu sa mai postati din cand in cand).

Noi asteptam sa iasa ultimul canin si sper sa ne linistim macar cateva saptamani inainte sa iasa ultimele masele. De aceea copil trezeste noaptea plangand iar mami zombie.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Astery, bafta maine la Bucuresti! Sper sa fie bine, chiar si cu multe drumuri!
Rali, acum am vazut vestea ca esti gravidutza! Felicitari pentru fratiorul/ fratioara Tiei!
Anasol, sanatate lui David. Sper sa treaca repede.
Andiaroro, sanatate si voua, am vazut ca sunteti bolnavi in grup.
Ai mei dorm piticii si fug si eu la somnic sa fac lapte pentru mancaul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata baitza!
ANASOL lui Davidutzu sa ii treaca repede!
DEEA si Dariei sa nu-i urce febra! Cristina merge la Bucuresti la un control,sa mai vada o opinie.
JANI bafta cu caninul ala sa-i iasa usor!
BEE noapte buna,pusi la pitici si asteptam pozaaaaaaaaaaaaaa cu Razvan!!!


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:


Ca sa nu facem nota discordanta am fost si noi in peregrinari. Am fost la nasi, care s-au mutat in casa noua acum o luna si noi numai nu am reusit sa ajungem pana acum. Ei, dar am fost acum..........sunt inca sub impresia vizitei. Nu sunt absolut deloc invidioasa, departe de mine gandul asta, dar recunosc ca am asa o strangere de inima gandindu-ma ca eu nu voi avea poate niciodata asa ceva! Cred ca a fost pentru prima data in viata mea cand am fost efectiv IMPRESIONATA. Si de faptul ca si-au facut o casa de 300.000 de euro in doar 11 luni, asta insemnanad de la prima caramida pana la mutat efectiv in ea (mai sunt mici chestii ca de ex. spoturi deasupra barului, niste balustrade exteirioare si alte maruntisuri din astea)...........dar, noi sa fim sanatosi. In alta ordine de idei ma bucur din suflet pentru realizarile lor si pentru ce au construit dar nu as vrea sa fiu in papucii lor pentru ca fara mari eforturi si sacrificii nu poti sa ai asa ceva. Asa ca mai bine ca mine, mai sarac si amarat dar cu timp pentru copil sufletul meu, vizite, iesiri, mare, munte etc.
Eu as fi tare bucuroasa daca in viitorul fff apropiat voi avea bani sa-i fac spiridusului un patut pt camera lui asa cum imi doresc (Cata, unde esti???). Important e sa fie copilasul meu fericit si sanatos iar noi pe langa el si sa-i putem oferi o viata decenta si fara lipsuri!
Merg sa clatesc niste pulovere peste 5 minute e deja luni asa ca nu mai e pacat

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA esti tanara,asa ca ai toate sansele sa-ti petreci pensia in asa locatie.Doar ca n-o sa-ti mai prea pese Stii italianul ala care a castigat la loterie o suma imensa la cca 90 de ani si a zis ca va construi publice sa se kk toata lumea in norocul lui ?
ANA de Spania mi-ai facut o pofta cu reteta aia de tiramisuuuu
Plec si eu la nani ca e ora H si ma asteapta o saptamana luuunga!
Noapte buna !

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cristina abia va asteptam maine cu vestile bune! Tinem puminii si sa nu ne lasi sa ne dam de ceasul mortii pe aici, cum afli ceva pune-ne in tema. Doamne ajuta!



Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Moni, pai si nasii mei sunt super tineri (el 33 ani ea 27 - mai mica decat mine cu 2 luni))...dar nu putem avea toti de toate


In alta ordine de idei, Cristi ma streseaza si panicheaza ca Razvan nu ar auzi cum trebuie, ca nu raspunde decat uneori, ca nu da atentie persoanei care i se adreseaza (decat daca are el chef)...eu inca sustin ca e incapatanat si cam profitor si daca are interes stie sa vina sa se pisiceasca, sa faca ca toate animalele care le stie sa dea puisi, sa faca draga-draga etc....deci e putinta nu-i vointa....
Dar cred ca marti tot merg cu el la ORL la o dr care zice-se ca e f buna, sa ma linisteasca si ea!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput