*** LA REDOUTE *** (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Clau sa stii ca-s razna, nu stiu ce au. Ex: pe mailul meu am primit un cod (desi era unul din conturile cu care convenisem sa fie inchise). Insa sus scria Bonjour mme Oana Cristina ... si ca sa intelegi: oana e numele andreeip (pe numele ei e contul acum) si cristina al meu (pe numele meu a fost acest cont initial). Eu am modificat cu totul: nume, adresa, tot la contul acesta din ale mele date punandu-le pe cele ale andreeip si asa si apar daca ma duc in cont. De unde a aparut numele de "Oana Cristina" nu pot pricepe.

Ligeea coduri apar mereu, nu toate merg sau sunt tentante. Nu esti obligata sa pui cod, nu le poti nici folosi de mai multe ori.Daca gasesti ceva interesant, un cod care da cadou sau reduce ceva taxe il pui in casuta din stg ecranului cand vizualizezi cosul, inainte de a-l valida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

draga ligeea
am sa incerc un raspuns mai amplu, poate te lamuresti. si noi am fost "incepatoare", stiu ca chestii gen asta cu codurile ni se par usoare, dar pt cineva nou care probabil se descurca mai greu pe sit pot fi dificile. Deci sa o luam pe rand.
1. De unde iau codurile. Poti primi un cod pe email. Este personalizat, deci nu are rost sa il dai altei persoane, daca consideri ca vrei sa comanzi cu el il folosesti doar tu. NU exista o regula despre cum si cand primesti coduri pe email, apar aleatoriu in functie de promotiile lor. Nu au legatura cu nimic altceva gen numar de comenzi, valoare comanda etc. Mai mult, nu toata lumea primeste aceleasi coduri in acelasi timp. Nu intreba de ce, nici noi nu stim, probabil e o chestiune de marketing la ei.
Mai poti lua coduri de pe cele 2 forumuri prezentate pe prima pagina a subiectului nostru, respectiv ma-reduc si achetergagnant. Pt achetergagnant trebuie sa-ti faci cont.
2. Cum functioneaza.
Codurile cu reducere in procent sau in suma fixa NU MERG pt produse deja reduse. Daca ai in cos produse care sunt deja reduse cu x%, poti fi sigura ca nu vei gasi nici un cod care sa le reduca si mai mult, INDIFERENT de valoarea totala a comenzii. Uneori mai apar coduri care merg pe prix rouge sau prix vert. Poti vedea daca un podus e "rosu" sau "verde" daca te uti unde afiseaza pretul lui. Dar aceste coduri sunt rare, si deobicei personalizate.
Codurile care dau un obiect cadou merg in general pentru orice ai avea in cos.
3. Cand le folosesc.
Cand vrei sa dai comanda si ai deja in cos toate produsele, introduci codul in caseta "mon offre speciale" din stanga paginii. Daca te razgandesti sau vrei sa incerci mai multe coduri, bagi alt cod si validezi, iti va inlocui codul vechi cu cel nou.
4. Numar de utilizari Un cod poate fi folosit o singura data.
5. Pot folosi 2 coduri in cadrul aceleiasi comenzi ca sa primesc 2 cadouri? Scurt: Nu.

Sper ca ai inteles cateceva din dizertatia mea despre coduri.
[b]ACUM, sfat personal:[/b] ia-ti un caietel, agenda ceva, si citeste ultimele 2 capitole al acestui subiect, inafara de codurile de pe prima pagina care nici nu cred k sunt valabile, noi am mai dat aici pe forum o gramada de alte coduri, ia-le si noteaza-le ca sa nu stai sa intrebi iar ori de cate ori ai nevoie de un cod.

Si apropo de aia 15 eur, nu iti da nimeni nimic, e un cod de reducere personalizat pe care unele dintre noi l-am primit pe email, poate il vei primi si tu, poate nu, cum am mai zis, primirea acestor coduri e o loterie.

Resul gastii, scuzati-mi marea placinta, dar mi-am adus aminte ca si eu am fost tufa de venetia la inceput...

Poop u all

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

ma mai cunoasteti? De miercuri nu am avut net
Nushulica imi pare tare rau ca treci prin asta. Acum 3 ani si cumnata mea a pierdut o sarcina, iar acum are un flacau scump si frumos de 1 an si 2 luni.. O sa fie bine, trebuie sa fie bine.
Inca nu am intrat pe site sa vad preturile. Inca nu au intrat la apa?

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

FETELOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VINE CAREVA LA FOCSANI?
LA FABRICA DE CONFECTII PANDORA ,SUPER MARFA:COSTUME,PALTOANE,BLUZE,FUSTE SI TOT CE VA DORESTE SUFLETELUL.sAPTAMANA VIITOARE PRIMESTE IAR MARFA,MODELE NOI DE COSTUME(FUSTA +SACOU).
PALTOANELE 130 LEI-150 LEI
COSTUME60LEI-180 LEI ETC.
vA ASTEPTAM!

Glumesc,doar n-am actiuni la Pandora, dar erau lucruri chiar dragute.
Va pup!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Iti multumesc pentru expunerea detaliata a ,,codului la redoute

Mi-ai zis sa citesc ultimele 2 capitole ...ultimele de la ce ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ligeea

Iti multumesc pentru expunerea detaliata a ,,codului la redoute

Mi-ai zis sa citesc ultimele 2 capitole ...ultimele de la ce ?



ligeea



Ultimele capitole ale subiectului La Redoute. Vezi ca sunt pe prima pagina a acestui capitol (59), linkuri catre celelalte capitole.



Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Croco,nu-mi pare rau deloc de geaca aia,ca de fapt nu geaca ma interesa,ci reducerea de 15 euro si FDP=0.

Dar cred ca Mitzuka are dreptate : daca nu e disponibil cadoul,probabil ca nu vom putea valida cosul.Eu n-am validat cosul,doar am vazut ca mi-a acceptat codul.

Dar totusi,cum vine asta?Codurile astea au fost activate azi dimineata si deja s-au terminat gecile?Sau e o magarie intentionata?Ca peste 3 saptamani cand sunt disponibile jafurile alea de geci...deja codurile vor fi expirate.

Edit : din pacate nu se poate valida cosul din cauza gecilor indisponibile,asa ca ne-am bucurat degeaba ca am primit codurile astea pe mail.

Edit din nou : am citit acum pe forumul frantuzesc si...ce credeti?Tipele nu pomenesc nimic de gecile cadou disponibile peste 3 saptamani.Dimpotriva,la ele cele 3 coduri functioneaza si azi au dat cate 3 comenzi folosind codurile astea.
care va sa zica gecile sunt disponibile peste 3 saptamani doar pentru noi,ca sa nu putem folosi coduriel astea.Shit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

m-am uitat pe site dupa si nu am mai vz sandalele dar o sa le fac o poza.as vrea sa vad si eu geaca , dar nu stiu unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Stie cineva cat timp ar trebui sa faca un pachet? Si de unde se ridica...de la posta sau de la vama?

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Jasmine...am citit si eu pe forumul francez...am schimbat tara si am pus France si ce crezi..tot apare indisponibil dar imi ia comanda, adica pot sa validez..probabil doar international nu functioneza cu geaca indisponibila...poate le-o livreza separat cand e disponibila.....nasol oricum.Chestia e ca alta data cand nu mai erau valabile produsele cadou macar trimiteau altceva...vezi set plasticos...dar mie nu imi trebe decat reducerea, mai ales ca e singurul cod ce merge pe prix rouge.

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput