Urmatorul pas in vederea obtinerii sarcinii - 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blondy spune:

Fetelor,

De cateva zile a inceput sa ma doara burta.simt uneori intepaturi la ovarul stg, dar ma doare si burta, dar destul de sus simt.si am si acid.posibil sa fie de la clostylbegit?asa tarziu sa apara efecte?sunt in ziua 28...si am luat 1*1 intre zilele 3-7.

ps:iau si bromcriptin 1*1, dar si acela de 40 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondy spune:

Anis draga,
uneori numai stau si uit sa clipesc cand vad ce scrii.
Felicitari! Ma uimeste si cantitatea si calitatea!!!
Iti doresc din suflet sa nu mai stai mult in acest topic, chiar ca ai merita, dar o sa ne lipsesti fff mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Blondy,

Ce sa-ti zic..si eu am facut stimulare luna asta..sunt in ziua 30-a , azi am luat ultima pastiluta de progesteron..si vad daca o sa vina nesuferitii sau nu.Sper sa nu!

Si eu am avut incepand , cred ca cu ziua 28 a ciclului dureri mai intense .. mai ales in zona uterului. Se prea poate sa fie de la stimulare..asta daca ai luat si ceva progesteron...dar cine stie organismul reactioneaza diferit de la o femeie la alta. Deci, ai luat?

Merci frumos pentru apreciere....acum 3 luni cred, se vor face 4 ,cand am descoperit forumul..nu stiam mare lucru. Dar de atunci am devenit ca un anticariat...mi-am luat carti..am citit nnnn informatii ...normal toate referitoare la conceptie..la fiecare particica care are vre-un rol in procesul de nidatie..etc....Cred ca dau la facultate pana la urma

Chiar ma streseaza...ca ma "numesc membru de baza" si imi mai pun si atatea stelute....asta ma duce cu gandul ca o devin o "experta in toate cele" si tot nu se intampla minunea.Si cand ma gandesc ca...imi inchipuiam ca o sa scriu doar vreo 200 de mesaje si o....OFFF

Toate meritam sa avem un bebelus al nostru..nu numai eu sau alta....
Ce sa fac? Ma simt mai bine daca pot sa le ajut pe fete..si sa caut raspunsuri pentru ele....mie mai usor si mai uit de supararea mea.

Si chiar daca..o sa se intample..pana la urma ...tot nu va parasesc....ca nu vreau doar unul



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Anis draga, esti o scumpa. Deci n-o sa ne parasesti, chiar daca se intimpla minunea...cu ochisori.Eu abia v-am descoperit , si am aflat multe lucruri de care habar n-aveam, de la tine si de la alte prietene de pe acest site.Conteaza f. mult pentru multe aspirante, faptul ca intretineti acest site.O felicit pe Mariaa, Jasmine, si pe toate celelalte care aveti niste stelute f.dragute.

cata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

cred ca este endometru in faza proliferativa sau foliculara, nu profilactic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata si o zi super!
Anis am si eu o intrebare pt. tine: ce carte de-a lui Ancar ai? Zi-mi si mie cum se numeste si de unde pot sa o iau?
Multumesc,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Buna dimineata, dragelor!

Anis mama, acum as vrea sa apelez si eu la stiinta din cartile tale: am fost de dimineata la eco, si foliculul acela de 30 mm s-a spart, dar cica s-ar mai fi format unul (eu, acum - ziua 20) si dr. a zis sa-i dam bataie, ca cine stie.... Am citit si un alt subiect postat, ceva cu studiul ovulatiei, in care s-ar fi constatat ca ovulam " in valuri" deci nu o data pe luna, la data fixa... Eu nu stiu ce sa mai spun, daca stiti voi, luminati-ma si pe mine.

Va sarut si va urez o zi f.f.f. buna,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Buna Victoria,

si eu am patit ceva similar... foliculii mari se spargeau, iar cei care fusesera multi, crescusera intre timp chiar daca ajunsesem in ziua 21. Si pe mine m-a trimis dr. acasa la treaba . Este de la stimularea cu clostilbegyt. Ai facut si tu stimulare? Scuze, nu mai stiu...

O ai buna si sa auzim numai de ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Stimulare la greu, Closti 2/zi ultima data, 3 Pregnyluri, Utrogestan....

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Multumesc Anis.Sa zic ca m-am luminat cat de cat.
Daca mai ai timp si chef sa te uiti in carte....zice ceva de nidare?Care e treaba cu fixarea oului fecundat?
Zice ceva de cazul in care straturile astea 3 nu se formeaza asa cum ar trebui?Cauze,tratament,efecte?
Anis,eu te intreb aici dar sa te uiti in cartea aia numai daca ai tu timp.
Multumesc,

Mergi la inceput