Urmatorul pas in vederea obtinerii sarcinii - 3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ce sa le faci.....mai sunt si d'astia "chitrosi'...

Si eu am renuntat sa fac inseminare luna asta....i-au doar hormoni..iar..si dupa aia plec in vacanta , intr-o saptamana..ma duc la mare la turci...sa ma relaxez...ca m-am saturata de dr.

Si nu gasesc un dr bun pt spermograma..sotul trebuie sa si-o faca in 2-3 zile....stie cineva?>

Jasmine sa ai bafta!
Ce ti-a mai zis doctorul, referitor la endometru.




AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Pai nu mi-a zis mare lucru.Doar ca nu e OK,ca trebuie sa-mi dau cu Oestrogel si ca ne vedem in septembrie.
Si eu care credeam ca tratamentul asta de stimulare va face minuni.Nu ma gandeam ca va trece timpul si nu se va intampla nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Jasmine, felicitari!!!!
Daca ai nevoie de sfaturi, zi-mi ce te intereseaza... Eu m-am maritat acum 1 an si ceva si mai stiu... Daca ai nevoie de rochie, ti-o dau pe a mea!

Tia, spune-ne ce a zis dr., iti tin pumnii!!!!!!!!!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Victoria,multumesc.
De sfaturi sigur ca am nevoie.
Cu rochia....nu cred ca e cazul,la silueta mea.Va trebui s-o fac de comanda.
Pantofi albi ai idee pe unde se mai gasesc prin Bucuresti?Eventual tot la comanda,ca as vrea unii fara toc mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Hai ca am deviat de la subiect.Mai bine iti scriu pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Draga Jasmine, nu stiu la ce te referi tu cu silueta ta... Eu am "balcoane" si masura 46 (44 in EUR), dar fiind cu corsaj e ajustabila in plus sau in minus, e lunga, dreapta, cu maneci lungi, lungi (ca domnitele pe vremuri)

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Fetele,

am venit de la dr..... i-am spus toata istoria ca este un dr. nou (a mea e plecata, in fine!). se pare ca ultima luna este cea in care am avut ovulatie, endometrul din ziua 27 era cam mic - 8 mm, dar nu exclude posibilitatea unei sarcini.. ?!?!... si m-a pus sa fac un test de sarcina. daca iese negativ, singura explicatie a ciclului de 3 ore ar fi reactia la stimulare.... in fine, in prima luna nu s-a intamplat asa!

am intrebat-o despre chisturi... va spun ce mi-a zis dr: nu e mare lucru, se resorb si chiar daca nu se resorb, cica sa stau linistita ca se rezolva! nu am fost hiperstimulta, asa cum am crezut, doar am reactionat bine la clostilbegyt si pregnyl.

cam asta ar fi!

Acum spuneti-mi ce marca de test de sarcina sa cumpar? Care e bun? Si unde sa merg? Cam cat ar costa?

va pup si sa auzim numai de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Tia draga, sper sa auzim de BB!!!!!!!!!!
Intra la orice farmacie si cere un test cat mai bun, sunt unele "profesionale" care pot depista sarcina dupa cateva zile de la fecundare... Ia un brat, du-te acasa si... fa pipi, si da-ne vesti bune!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Clear Blue se face in orice moment al zilei si e f. bun.Costa cam 170.000 lei.
Sa auzim de BB.
ASI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondy spune:

Fetelor,
Ieri m-am tot plimbat pe forum, n-a fost nimeni.Azi ajung de la servici si am de citit 3 pagini.Bravo!!!
Tia!Iti tin pumnii!
Anis! Nu cred ca ai avortat, dar sa stii ca la prima si ultima mea sarcina (ianuarie 2002) am facut avort spontan la 8 saptamani si nu m-a durut absolut nimic!Din contra, inainte cu 2 zile am inceput sa ma simt mai bine, n-am varsat, n-am avut greturi.De atuncea stiu ca asta ar fi trebuit sa-mi fie semn ca bb nu mai traieste.
Si acum despre mine...
Azi au venit rusii!!!Nu stiu cum sa va spun, m-as fi bucurat mai mult pt un test pozitiv, dar la mine si asta este mare lucru, stiti ca n-am avut nici menstruatie inainte.Deci, acuma sunt linistita, macar am inceput un ciclu "ca lumea". Am vrut sa va arat ca sunt unii care se bucura si de rusi!

In schimb, acuma va trebui sa ma ajutati, am ajuns si eu IN SFARSIT sa-mi pot lua temperatura, deci astept sa-mi spuneti cum ii cel mai bine si ce intrebari sa-i pun medicului cand merg la monitorizare.Mi-a spus sa merg in ziua 10 si 12 si mai vedem pe urma.E bine asa?Iarasi voi lua 1*1 Clostilbegyt in zilele 3-7.


Mergi la inceput