LMA!!-Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dbunny, eric n-a avut nicio treaba cu fructele (sau cu sucurile de fructe) pana in ziua de azi.. struguri baga de cam vreo doua saptamani, si n-a patit-o, sper ca nici de acum incolo (poate conteaza si tipul de strugure..??? habar n-am..).
ba stai, ca am avut o buba (de fapt mai multe. si mici. pe toata fata :) ), cu para.. drept pt care nici nu i-am mai dat pana in ziua de azi, decat de la borcanas..

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Lauracand nu demult nicole a inceput sa bage cilindrul si e f mandra cand o apaludam, am zis "vai ca mai desteapta ca ea nu exista" dar acum nu mai pot sa spun asta decand zici ca dani baga mai multe forme. Asa ca weekendul asta ii tai distractia de ziua ei si o pun sa bage cuburi si triunghiuri :)

eri-ka am azit multe cazuri de copii carora le-a crescut primul dinte dupa un an, si mamicile lor erau bucuroase ca copiii lor o sa schimbe dintii mai tarziu daca ies mai tarziu. nu vad de ce nu te-ai bucura si tu. Singura ta ingrijorare poate sa fie doar ca s-ar putea ca la un moment dat sa-i iasa toti odata si sa fie mai dureros pt copil.
fiecare copil se dezvolta diferit si are ritmul sau. sunt unii care progreseaza intr-o luna cat altul intr-un an.

Mare grija la CALCIU. Stiu caz concret de o mamica care i-a dat copilui calciu prea mult, pe baza unui diagnostic de rahitism cand era mic, dar ea a tot continuat sa-i dea calciu, asa incat calciu s-a despus pe rinichi. Se poate depune pe oase si alte organe interne... cine e de specialitate sa intervina aici cu amanunte...
Asa ca aveti grija excesul de calciu poate sa dauneze la fel de mult ca si lipsa de calciu.


Album


sau
http://picasaweb.google.com/adrian.alb
If you are having problems viewing this email, copy and paste the following into your browser:
http://picasaweb.google.com/adrian.alb/7Saptamani?authkey=rBhwKTcjFhM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

bai nene...,m-ati emotionat foarte tare...,multumim din suflet pentru urari...,sinteti minunate...
am terminat si cu petrecerea...,am scapat de un stres...,stresul de a iesi bine(petrecerea)...,am primit multe cadouri frumose...
initial ne-am adunat in parc,cum ne propusesem...,dar la ce congel si ploaie a fost..., TOCMAI AZI...!!!,ne-am refugiat la Teutz...,fata buna cu suflet mare...,i-am facut casa vraiste...
am "suflat" in luminare...,am mincat si pandispan...,ne-am distrat cu fulguletii Grigore,David,Alexia,Andrei(Monique) si apoi ne-am retras la casele noastre...
sper din suflet ca la anul ce vine...,sa am mai multa inspiratie si spatiu si sa facem o si mai super petrecere...





Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Hello frumoaselor! Nu am avut timp, dar am descarcat 2 poze din vizita noastra la BEBINUTA: PRINTESUCELE BRONTZUCELE si PRINTESELE CALARE

Restul mai tarziu...adica maine!

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 11
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Lamuriti-ma si pe mine va rog cu ceva.
Tot va aud ca nu dati copiilor albus. Da, stiu ca albusul e alergic. Mai e si altceva?
Pana la 10 luni medicul mi-a interzis sa ii dau lui nicole ou (galbenus sau albus). dupa 10 luni a zis ca pot sa-i dau orice mancam noi mai putin sare si sucuri, fara sa precizeze ceva de albus....
In continuare nu-i dau albus, nu stiu de ce, cred ca pt ca nu-l poate mesteca, dar papa galuste de numa, numa.


Album


sau
http://picasaweb.google.com/adrian.alb
If you are having problems viewing this email, copy and paste the following into your browser:
http://picasaweb.google.com/adrian.alb/7Saptamani?authkey=rBhwKTcjFhM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

bai nene...,m-ati emotionat foarte tare...,multumim din suflet pentru urari...,sinteti minunate...
am terminat si cu petrecerea...,am scapat de un stres...,stresul de a iesi bine(petrecerea)...,a iesit un kaka maka...,dar nu conteaza...,a fost cam ca o intilneala de-a nosatra obisnuita,doar ca am primit multe cadouri frumose...
initial ne-am adunat in parc,cum ne propusesem...,dar la ce congel si ploaie a fost..., TOCMAI AZI...!!!,ne-am refugiat la Teutz...,fata buna cu suflet mare...,i-am facut casa vraiste...
am "suflat" in luminare...,am mincat si pandispan...,ne-am distrat cu fulguletii Grigore,David,Alexia,Andrei(Monique) si apoi ne-am retras la casele noastre...
sper din suflet ca la anul ce vine...,sa am mai multa inspiratie si spatiu si sa facem o super petrecere...





Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius



O mare rugaminte...mai scrii o data povestea nasterii...ca asa de frumos ai scris, acum cateva capitole , si daca azi e evenimentul...Mama ce m/as fi chefuit si eu cu voi....sa ne faci ciuda ciuda cu niste poze.

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 11
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

ktrinel pai sa iti mai spun ce face dani: merge tinut de manute, cand ii dau drumul la una, se opreste, ma ia de deget si o ia la picior. deci, el e mai static, julia mai activa. nu-i problema, pe la 5 ani o sa mearga la fel si o sa bage formele la fel
miro n-am sugerat sa ii dai doua dupa cap, dar daca asa vrei sa o iei.....ok


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by almo

Lauracand nu demult nicole a inceput sa bage cilindrul si e f mandra cand o apaludam, am zis "vai ca mai desteapta ca ea nu exista" dar acum nu mai pot sa spun asta decand zici ca dani baga mai multe forme. Asa ca weekendul asta ii tai distractia de ziua ei si o pun sa bage cuburi si triunghiuri :)


Album


sau
http://picasaweb.google.com/adrian.alb
If you are having problems viewing this email, copy and paste the following into your browser:
http://picasaweb.google.com/adrian.alb/7Saptamani?authkey=rBhwKTcjFhM






eu as spune ca excesul de calciu poate face mult mai mult rau decat lipsa... dar cedez legatura celor care chiar pot si argumenta, noi ne pregatim de baita :))

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

lasa dandusa ca a iesit bine. la anul vor constientiza ca e ziua lor, si altfel vor savura momentul.

a_deju acum am priceput ce ai vrut sa zici cu mamaliga.
in sezon si zmeul a mancat struguri. ii tineam cate o boaba la gurita si el sugea pulpa cu tot cu samburi. a doua zi gaseam samburii in kk. si nu a avut nici un fel de problema: diaree, gaze...

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

deci se pare ca am dat nastere la controverse fara sa vreau. am spus asa, sau asa am vrut sa spun, ca nu mai caut exact: daca, DUPA CE IES PRIMII DINTI, in 2 luni nu mai ies altii e nevoie de calciu suplimentar. asta zice pediatra mea. nu e litera de lege. e ceva ce mi s-a spus de un doctor si care impartasesc cu voi. de acum ma abtin
dandusa daca bagi o visinata, ceva, pe aici, iti garantez ca iese o petrecere de numa-numa. desi, sunt sigura, ca a fost ffff frumos si cu bb-ii

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput