LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DAYANARA,BBUNNY,multumim frumos,Alessia are 75 cm,nu e prea inalta.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

donia tobradex, o pic la 6h in ambii ochi. mare grija, e contagioasa, de aceea se pune in ambii ochi, chiar daca simptome sunt numai la unul. tratamentul 3 zile, noua dupa 2 zile ne-a trecut

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

MIRO,da ,a nasa,si e superba
si seamana leit cu C Z Jones,ai mare dreptate.Aleessi a avut pe ea camasa cu fustita si pulovaras.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

LA MULTI ANI PRICHINDEILOR DE AZI!!

adinazot, bai ce frumoase sunteti...ce atmosfera...ce grup...auzi, da` eu m-am ofticat ca nu am recunoscut pe nimeni


eu eram cu papadiile dejule..still plenty of...cu toate ca le pisca bruma noaptea...nu mor ele...specie rara...

azi toata lumea e costumata, ...vazut pitici in masini mergand la gradinite, care mai de care m-ai deghizat...nu mai capete de Batman, Vrajitoare si Printese se vedeau la geamurile masinilor...scaryyy ..


dayanara si dandusa . 94-96 locuit pe bd magheru , spatele bisericii italiene...fac la ASe. asa ca acolo imi faceam piata (cum de aveam bani ...nu stiu...ca acu sigur nu mi=as mai permite sa fac piata in amzei...)
96-98 locuit pe/in Moxa ...drumul pana la Ase il faceam tot prin Amzei ...ba o alimentara , ba un butic (ala vizavi de office cu bijuterii si genti ..etc., ala de pe un colt de vindea de la chiloti la margele, etc...care mai erau? ..ala cu pietre chiar din piata...)...si altele si altele pe mici stradutze obscure....nu prea ajungeam in timp la cursuri ...la inceputuri era o cofetarie SUPER pe colt magheru cu campineanu ..dupa aia au facut ceva de tzoale sport...acum ce mai e?

aoleo, sa imi revin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dbunny, kikineata si Laura, multumesc!
Eu am conjuctivita, ce iau de aici nu merge prea bine, plus ca imi usuca ochii ingrozitor. Finii mei vor veni in vizita si vreau sa-i rog sa imi aduca ceva din tara, sa am la indemana pana (si daca) ajung la doctor.

Ktrinela, voi nu trick or treat azi?

Plec sa calc rochia printesei mele... viata de servanta



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Tiberiu Mihai de Atudor!
Mario Gabriel de Porumbita!
Matia Stefan de Somleac!
Multi ani sarbatoritilor si sa aduca parintilor numai bucurii.
Mirona - la mine Antonia face numai o data pe zi dimineata la 8 fara un sfert ... aproape tot timpul la aceeasi ora ... si daca se intampla sa faca de 2 ori e sarbatoare.
Adinazot - vazut pozele ... sunteti foarte frumoase si Alesia are o fustita f frumoasa.

Mariana - mamicuta de 3 -www.flickr.com/photos/10275789@N03/" target="_blank">ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)
ANTONIA gazuta cea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

MULTUMESC CELOR CE AU RASPUNS INTREBARII MELE.

quote:
Originally posted by saryta
Mirona - la mine Antonia face numai o data pe zi dimineata la 8 fara un sfert ... aproape tot timpul la aceeasi ora ... si daca se intampla sa faca de 2 ori e sarbatoare.


si noi eram la fel. puteam sa pun ceasu dupa ea la un moment dat. Erau ff rare si la noi fazele cu 2-3 kk pe zi. Dar de cand am racit si am avut probleme cu kk diareic ... nu se mai regleaza dom'le.
sa sper ca e si de la dinti ... se intrevede ceva jos ... dar nu mai zic nimic ... ca de la 7 luni tot astept sa mai iasa ceva ... si tot la 2 am ramas.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

LA MULTI ANI!!!
Tiberiu Mihai de Atudor!
Mario Gabriel de Porumbita!
Matia Stefan de Somleac!
SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI SI SA VA BUCURATI PARINTII!
Felicitari fetelor pentru prima aniversare a piticilor, Porumbito sanatate multa si putere...ca deh...Mario va fi curand fratior!!!


Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Donia, ceva de genu' : Netacin. Kanamicin, Tobrex si mai stiam ceva dar nici sa ma tai nu-mi amintesc. Nu stiu cat de corecte sunt denumirile , dar ma bazez pe cunostintele tale medicale...se elucidezi misterul.
Adina, super petrecere, lume multa, gagici faine, veselie mare! banuiesc ca atunci cand vine tata acasa urmeaza petrecerea cu latura masculina, nu?
lavinia,eu te-am "avertizat" ca esti tare frumoasa si tinerica rau. Cred ca trec babetele pe langa tine si-si zic: "Uite, mama, si pustioicele astea fac copii la 18 ani, nici liceul nu-l termina, Doamne pazeste! Tineretul din ziua de azi!"
a_deju, hai sa dam mana cu mana si sa pastem fericite pe campul de marijuana, ca tot zile de cacao am avut si io.
danita, emotionanat gandul de azi, daca e creatia ta jur ca-ti tehnoredactez io primul volum de proza, poezie, ce vrei tu.

despre david al meu:
-nu papa decat lapte, un biscuite Nestlle si un betisor de cascaval pe zi, nu inventez, nu aberez, nu exagerez, e realitate pura! believe me!
- facut analize de sange, sideremia putin sub limita, dar hematocritul si hemoglobina in grafic, chiar bine, nu la limita inferioara si cica astea ar fi relevante pt. a diagnostica o anemie. Dr ne-a dat explicatia asta, a zis ca totusi vom lua cateva pic de Fe, o doza profilactica, asta pt. ca David nu papa la ora asta, in alte conditii mai "mancacioase" ar fi fost suficienta o alimentatie corespunzatoare, carne, ou. In rest, absolut toate valorile sunt in grafic, nici leucocitele nu sunt marite, deci ar fi improbabila o infectie urinara.
Am facut si ex.coporparazitologic - negativ.
urina nu reusim sa recoltam in recipinetul ala, asa ca maine punem pungutza si sa vedem ce rezultate avem si aici.
Cu asta vom epuiza investigatiile si totusi nu avem nicio explicatie pt. greva foamei.
-david e f.f.f vioi, merge foarte bine, sigur, chiar danseaza, balansandu-se de pe un picorus pe altul, ceea ce-mi de putere si credinta ca va fi totul bine
-dr zice ca singura explicatie e ca David are reglat pe minim centrul foamei



ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Miro, i.e.n, cand David manca, facea si el 3-4 scaune/zi, dintre care unele mai moi, dar nu apoase. Dupa fructe, iaurt.

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput