***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

Azi implinesc parintii mei 30 de ani de casnicie! Sper sa ajungem si noi la aceasta aniversare la fel de fericiti cum sunt ei acum.
Azi il duc si pe Andrei la vaccin.

carrie, cum se mai simte fetita ta? I-a trecut febra?

mica, asa pare Andrei in poze, mai mare decat este. El are 8 kg si 70 de cm. E o manuta de om.

Paflo, sa te distrezi si sa te relaxezi la congres.

Motannel si addinel, si mie imi plac ochii lu' fi-miu. Sper sa ii ramana culoarea asta ca nici eu, nici sotul nu avem ochii albastri. Cred ca seamana cu bunicul sotului si cu cumnatul meu. Ia uitati aici doua perechi de ochi albastri (cumnatul meu si Andrei).

addinel, cred ca si eu m-as supara tare daca Andrei ar manca putin. Dar fiecare copil are ritmul sau. E bine ca ia totusi in greutate, chiar daca e la limita inferioara. Si daca este activa, vioaie inseamna ca e ok.

pepsi, ce super trebuie sa fie la aquafitness. Multumim pentru aprecieri!
E super husa aia, se vede ca e grosuta. Ai scapat de infofolit
Din cate vad eu baietii tai seamana intre ei. Si imi place tare mult costumasul cu Nemo al lui David.

Urez si eu la multi ani sarbatoritilor de azi:


David Gabriel de DidiAlex
Maria Antonia de Monytza
Elias de Elteka



La multi ani, Ali24!


Va pup pe toate!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Mica, mi-a placut tare mult scaunul zuma. ai idee cat costa? Noi deja avem trei scaunele primite la botez, nici nu le-am desfacut, le-am dus direct jos in boxa, dar sigur nici unul nu e la fel de smecheros ca asta.

carstea, si eu am citit povestea nasterii tale, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.

am fost si noi ieri la vaccin, a fost cuminte, avem 7,6 kg si 66cm, am adus iar vorba de diversificare insa doctora nici nu a vrut sa auda, a zis ca discutam peste o luna.

a, si ieri am fost sa-mi cumpar sutiene...ma insciu la categoria ellei 75A, dupa ce am atins un punct culminant de 80D inainte si imediat dupa nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

la multi aaaaaaaani! David Gabriel de DidiAlex
Maria Antonia de Monytza
Elias de Elteka

sa cresteti mari si sanatosi si sa fiti cumintei.

mama lu' maria

Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La multe lunisoare David de Didialex, Elias de Elteka si Antonia de Monytza! Sa cresteti mari si frumosi!

Motannel, eu am cumparat-o de la un plafar dar Vali5 zice ca se gaseste si la mag de panificatie mai mare. Eu deocamdata nu i-am dat, dar se prepara cam ca si grisul cu lapte. Vali5, te poate lamuri mai bine cum se prepara cu lapte praf.
Ella, ce tratament ia Boby? Ai grija ca unele siropele (gen Calpol) provoaca diaree. Ca sa repari baiatul ai putea sa-i dai zeama de la orezul fiert. Multumesc frumos pt urari.
Mica, ceea ce zici tu se cheama Nenedent. E o pasta de dinti fara fluor nemeteasca cu degetar de silicon pe post de periuta. Mai avem insa pana la etapa spalatului pe dinti. Eu cred ca e prea devreme sa-i spalam acum, cand nici primii 2 dinti n-au crescut in totalitate.
Pepsi, multumesc pt urari si info desprea aquafitness. E f interesant ce povestesti si desigur distractiv. Cu operatia nu e grozav, adica mai supureaza si ma ustura i

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

la multe lunisoare SARBATORITILOR de azi !

la multi ani, ali24 !

eu, mi-am luat analizele aseara ! ce am? pai totul e din cauza stresului, care a afectat... OVARELE !!! deci, cum delicat mi-a expus nenea dcotoru, iesit special din sala de operatii ca sa ma vada, cu halatu plin de sange si manusi insangerate, ca analizele mele tradeaza problemele prina care trec, si faptul ca atentia mea este atintita asupra puiului de om, asupra activitatiilor intelectuale, mai putin asupra celor fiziologice...... si mi-a explicat mai pe ocolite, ami frumos, mai menajat, ca se vede ca organismul meu sufera din lipsa de... si eu zic, da sa stiti ca nu e asa rau, adica nu e cum se intampla de 3 ori pe zi in loc de mese, dar... avand in vedere situatia... ma scuzam eu incercand sa-i explic ca nu sunt abstinenta, sunt mamica da cardiopata... si mi-a tras 2 liste cu medicamente naturaliste si mi-a zis ca daca in 2 luni nu se remediaza, trecem la hormoni... si din cauza asta ma si ingras... pai imaginativa ca eu am tesosteron 80% si progesteron 20%... si inca nu mi-a crescut par pe fata !!! uimitor, nu? concluzia e ca organismul meu e nimfoman... repet, nu eu, organismul !

mda, aseara am ajuns la 11 si ceva acasa, asa ca mi-am iertat barbatul ce dormea, dat fiind ca se trezeste la 4 juma, dar e amenitat cu atac asupra integritaii sale corporale ! si-a zis saracu ca nu mai vine acasa, i-e frica...

hai ca fug la epilat, ca am program ! daca nu ma mai intorc azi si maine il vedeti pe Alex livid, sa stiti ca hormonii mei incep sa fie multumiti !!!


mult fetele ! da nu mult, mult, ca ma pastrez pt... stiti voi ce !

p.s. : e un pretext taaaaaaaare bun sa va inmultiti experientele "fiziologice" cum a zis nenea doctoru !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Nu ma pot abtine. Printre bagaje am dat un ochi si pe aici.
Pepsi, ai dreptate cu wasabi - ca e crema de un soi de hrean (cred ca ma lasase neuronu' aseara si visa numai mancare japoneza [pofticios]). Cred ca dupa ce ma intorc, iau una bucata sot si-l scot la rest japonez.
Fainut scaunul Zuma.
Pup capsunicile si mamicile!

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Oana, esti tare! Spor la...

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

La multi ani frumosi pentru David Gabriel de DidiAlex, Maria Antonia de Monytza, Elias de Elteka!!!

kay, esti mortala! Iti doresc succese pe toate fronturile!

paflo, Bafta!

Pepsi, ma inscriu in galeria fetelor ca iti citesc cu placere si interes posturile. Chestia cu vaccinul e buna. Daca ar raci m-as gandi ca de ce nu i-am facut vaccinul. Si eu am citit de noi forme de gripa foarte urate.

Stiam eu ca am uitat ceva.

Ella, sanatate multa la Bobitza.

Jurnalul lui Razvan

SALVATI O INIMIOARA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Pepsi
Petitul e mai binisor dar tot fornait, mai tuseste, dar macar are o stare mai buna. Stiam si eu cum e cu febra dar parea ca arde. O fi el mai soparlica, asa ca mine, eu la temperatura 37.5-38 deja stau in pat si bolesc rau, dar se intampla extrem de rar sa fac temperatura. Ciudat e ca de ieri ma ustura in gat si am si un pic de guturai. Ma gandesc ca poate am luat vreun pui de virusache si pe Petit l-a prins mai repede. Eu de sambat seara nu am mai iesit din casa, la noi am facut cald si nu as avea de unde sa fiu racita.

Ella - sanatate Bobytului! Poate e de la ce mananca...

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Iri, Pepsi Multumesc pt raspunsuri. Nu i-am dat nimic. Daca nu-i trece, o sa merg cu el la dr pt control.

Pepsi Si eu citesc cu mare interes posturile tale. Eu nu-i fac vaccin juniorului.

ella Si juniorul meu tot chel e. Sanatate lui Boby.

mica Nici eu nu am gasit cat costa scaunul de masa.

kay Go for it! Sonia trebuie sa aiba o mamica sanatoasa!

Maria Antonia de Monytza

David Gabriel de DidiAlex

Elias de Elteka



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)



Poze cu juniorul meu



www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput