Mezeluri fare E-uri!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Eu-s curioasa ce termen de garantie au si in ce conditii sunt pastrate,pentru ca daca nu ar contine e-uri si alte alea ar trebui sa expire f rapid!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da ar trebui sa expire f rapid, sau.....nu, vezi reclama la danone, asta recenta facuta in colaborare cu Teo Trandafir....unde nenea ala de la Danone explica lui Teo de ce produsele danone NU au conservanti dar au termen de valabilitate f mare totusi: pt ca totul este procesat in mediu steril si pasateurizat printr-o tehnologie avansata....si ca se organizeaza PT POPULATIE vizite la fabrica danone, cine vrea, poate merge sa vada unde si cum se fabrica produsele danone

acum daca o fi real ce zic ei...nu stiu, pe mine m-a frapat reclama. Si publicitatea ce se face mai nou prin hipermarketuri produselor danone, numai cine nu vrea nu poate manca kilograme de danonino prin real de exemplu sau selgros. Ceea ce mi se pare un pic cam aiurea, e destul de umilitor sa vezi cum misuna cu fervoare oamenii in jurul mesei unde serveste o tanti paharelele de iaurt...cam umilitor pt specia umana. Nu neaparat ca promoveaza produsul ci ca oamenii sunt asa rupti in gura sa manance pe gratis indiferent ce o fi, daca e pe gratis e bun, se uita cu totul de E-uri, conservanti, aditivi....

Si alta faza off topic, nu stiu daca ati remarcat cata reclama se face altui produs si anume margarina. Desi medicii si in toate revistele resping cu putere folosirea margarinei si opteaza pt consumul moderat al untului in locul margarinei care are potential cancerigen si alte neajunsuri....totusi acum la TV, auzi f clar "consumul de margarina e benefic", "e bine sa mananci margarina" si in reclama mama cu un sandwich in mana, rastoarna (foarte sigura de ea si cu un zambet malitios in timp ce musca din sandwich), rastoarna chipurile un mit, concretizat sub forma unui mesaj, unde scrie ca "margarina nu e buna" sau asa ceva.

Asta mi se pare ceva foarte straniu. Mai bine ar pune-o la "consumul de margarina poate provoca probleme grave de sanatate", daca atatia oameni de stiinta au descoperit ca acest produs prin modul lui de obtinere nu e benefic sanatatii. Sau acum este si nu am aflat eu de aici din vestul salbatic?

ps: aici la noi la produse fara E-uri sunt produsele prodprosper, puse pe un raft la ecologice

Mergi la inceput