Mezeluri fare E-uri!

Mezeluri fare E-uri! | Autor: melina34

Link direct la acest mesaj

fetelor, vroiam sa va spun unde gasiti mezeluri fare conservati, just in case ca vreti sa incercati, in complexul Floreasca, la raionul de carne, penultima vitrina pe deapat;eu am fiost acolo simbata, si am luat cite ceva pt fetita mea;preturile sint...astronomice!!!
muschi file 750.000 lei/kg
pastrama din piept curcan-1.800.000 lei /kg
pastrama de oaie-650.000 lei/kg

pofta buna

M.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Oau...dar e bine de stiut ca macar exista asa ceva.

www.articoledepetrecere.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

unde e complexul floreasca? si chiar nu au nici coloranti din aia sa para mai rosie carnea?
scrie pe eticheta ce contin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Cum se numeste firma producatoare de mezeluri?

Orice fapta isi are rasplata ei
Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Complexul Floreasca este undeva pe stinga,mai sus de Spit de urgenta, cum ati merge spre Cartierul Aviatiei; nu stiu sa va spun cum se numeste firma care produce, cu prima ocazie cind mai ajung o sa plec cu o eticheta in buzunar;
carnea(cel putin la muschi file )este mai rosie nu roz cum este la cel comercializat la alte magazine,

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Aceleasi mezeluri le gasiti si in Piata Dorobanti (in piata cu legume si fructe); mezelurile sunt de la firma "Nea Nicu" si sunt facute de Nea Nicu acasa la el.

Nu au E-uri sau alti conservanti si acest lucru se poate vedea din felul in care mezelurile arata; are o gama foarte variata - jambon, sunca afumata de pui, curcan, vita si porc, jumari, sorici, carnati de casa, etc.

Preturile sunt intr-adevar foarte mari.

Gustul.... total diferit de cel al mezeurilor din marile magazine.

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana12 spune:

Nu gasesc si prin sectorul 6, respectiv prin dr. Taberei? Ca tare as lua si eu pt. fetita mea, si nu numai...dar sunt si neafumate? Ca la fum avem alergie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Luciana,

au si neafumate.

Nu cred ca au in Drumul Taberei...

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana12 spune:

:(( macar daca puteam comanda on line...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Initial creeata de melina34

fetelor, vroiam sa va spun unde gasiti mezeluri fare conservati, just in case ca vreti sa incercati, in complexul Floreasca, la raionul de carne, penultima vitrina pe deapat;eu am fiost acolo simbata, si am luat cite ceva pt fetita mea;preturile sint...astronomice!!!
muschi file 750.000 lei/kg
pastrama din piept curcan-1.800.000 lei /kg
pastrama de oaie-650.000 lei/kg

pofta buna


M.



dev xero ellinika...



La asa preturi sa mai ai si pofta?

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cylyche spune:

La pretul asta se mesteca si se inghite singur ...nu?Lasati-ma ca nu as da atata pe kk de mezelurifie ele si fara E-uri.Eventual daca as fii snobista si sa am sotul director de banca.

Mergi la inceput