Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (248)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Maraki, daca prietena mea ma minte, mint si eu. Ea imi spunea ca il suna pe medic sa-i faca programare deoarece fetitza ei avea febra, iar medicul zicea ca sub 38,5 sa nu-i dea nimic si sa vina peste o saptamana cu copilul la el. Or fi si urgentze, nu zic ba, dar de 2-3 ori a patit asa cu medicul, ajungea destul de tarziu la el.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI n-a zis nimeni ca nu e bine sa dai antibiotice,cand e cazul.Si e cazul la infectii bacteriene.Cand faci o analiza speciala cum a facut Ioana, unde a iesit clar ca e infectie virala nu bacteriana,atunci normal ca nu e bine sa dai antibiotic,e in plus deja.In rest,cum nu se prea fac analizele astea,face care cum ii zice medicul personal,sau dupa caz.
Uite eu fac cu nervii ca n-am luat antibiotice de ani de zile pentru raceli,dar am luat de-un an incoa' cu kg pentru puroiul de la dinti Off, sper ca de sapatamana viitoare sa merg iar,ca asta a facut o pauza,a renovat cabinetul.Plus inainte am fost in concediu si eu si ea.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maraki, io zic asa: sa te fereasca Dumnezeu sa ajungi la mana SISTEMULUI SANITAR din Romania! Da' n-a zis nimeni mai ca ne tratam copiii dupa ureche... doar ca fiecare medic are "stiinta" lui, iar noi, ca "neprofesioniste" (suntem doar niste biete mame) suntem obligate sa ascultam sfaturile lor. Uneori dau gres, ca deh, au asigurare de malpraxis...
In vara asta, in iunie, o fetita de 7 ani murea in coma, la spitalul judetean din buzau. mama ei e farmacista. a facut febra fff mare, convulsii, apoi coma... de unde s-a facut inger. Asta din INDOLENTA medicilor, care n-au considerat-o urgenta...

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA nu stiu reteta,dar o sa i-o cer lui mami,daca nu uit
Atat stiu doar ca e un blat de piscot rotund umplut tot cu inghetzata de cioco cremoasa ,acoperit cu "capacul" ,dupa care e acoperita toata sandramaua cu frisca si bagata la congelator ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

repede ca acum mi-am adus aminte si urla bibi de foame...Cristina ai mai fost la nenea doctorul ca tanit nu era?
Nu trebuia sa fie la sfarsitul lunii...
Hai ca il hranesc , bag desene si apoi parlesc cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pe Diana a lovit-o foamea,a venit si mi-a cerut ... CONAC (= cozonac) Noroc ca mai era o felie,cred ca a ochit-o ea in bucatarie pe masa,ca d-acolo venise.
CRISTINA chiar cand mergi la doctorul ala?
IRINA ce-i dai sa pape?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irina, pe programarea din 25 Oct. a luat-o naiba (n-a putut dr. sa ajunga la clinica vezi doamne.......) Mergem in 5 nov. la pr. Sanda Magureanu, tot la Bucuresti, la Sanador.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Psihoterapie prin telefon:
- Daca suferi de tulburare obsesivo-compulsiva apasa repetat tasta 1.
- Daca esti co-dependent, roaga pe cineva sa apese tasta 2.
- Daca ai personalitati multiple apasa 3, 4, 5 si 6.
- Daca esti paranoic, nu e nevoie sa apesi vreo taasta. Deja stim cine esti; ramai pe fir, sa iti detectam telefonul.
- Daca esti schizofrenic, asculta cu atentie, si o voce iti va spune ce tasta sa apesi.
- Daca esti deprimat, nu conteaza ce tasta apesi. Oricum nu iti va raspunde nimeni.
- Daca suferi de halucinatii, fii atent ca obiectul acela pe care il tii la ureche este viu si o sa te muste de ureche.


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

... Buna dimineata ...




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vai ca nu mai pot,am latrat ca si catzelul (cu un batz intre dinti) si am facut si ca foca - cu o minge colorata de burete in gura Diana radea cu lacrimi,acum mai vrea,sa vad ce mai inventez acum

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput