Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (248)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mersi de urari.
Eu papa nu fac,mancam la mami azi si oricum mi-a trimis ieri sarmale.
IOANA ma bucur sa n-a mai facut febra mare,hai ca mai un pic si trece ea! Sper sa pape.Diana a baut laptele si a rontzait juma de biscuite,doi pufuleti si a lins un pic de crema de la o napolitana Dar nici nu m-am sinchisit,cere ea cand i se face foame.
ANA ce rau imi pare de Clara,doamne nu-i mai trece odata porcaria aia
INGRID vezi sa nu le arzi! Sper ca n-a patit nimic cumnatul.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de tort,mami a facut tort polar
ANA si eu habar nu aveam ca e asa nasoala laringita ... daca ma intrebati va ziceam ca e ghiveci,ca Diana a fost super ragusita de doua ori pe la 8 si 11 luni dar fara febra ... totusi cred ca aia era faringita de fapt,nu laringita.Prima oara a trecut mai de la sine,doar cu un pic de eferalgan sirop,a doua oara cu ceva antibiotic dat dupa ce cca 2 saptamani nu ii trecuse raguseala "de la sine" .


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ba da, Moni, a patit. A intrat una cu masina pe partea soferului, soferul a murit, cumnatul era in spatele lui si s-a ales cu clavicula rupta in cateva bucati, are tije bagate si mai stiu eu ce, operatia a durat vreo 2 ore. Sora-mea e acolo la spital, acum cateva ore a plecat sotzul meu si fratele meu spre ea...mare necaz..

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID imi pare tare rau,bine ca nu a patit si mai rau cumnatul.Bietul sofer.Era un cunoscut?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu citeam de laringita si faringita si doar la laringita e asa raguseala puternica,deci Diana sigur de-aia a avut ... doar ca in afara de raguseala nu avea alt simptom.Dar era intretinuta si de urlaturi la 8 luni si de lalait-uri continue la 11 luni ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello secta,

Inca nu am citit tot, am ajuns la mesajul postat de Ingrid referitor la programarea facuta de medic aici in Germania. Nu este adevarat! De cate ori am fost la medic fara programare, a trebuit sa astept pana mi-a venit randul, in ordinea sosirii fiecarei persoane. Daca vreau sa ma duc miercuri la dr. sun maine( luni ) si imi face programare cand vreau. Voi stiti ca am fost de n ori la dr. pt. orice mi s.a parut mie ca nu e in regula.
De antibiotic anul trecut spuneati ca nu este bine sa-l dam pana face copilul 1 an, acum vad ca nu e bine in general Daca voi va luati puterea sa faceti medicatia copilului PESTE mana doctorului, o faceti pe riscul copilului!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:


http://www.youtube.com/watch?v=HuSNs-mHp4k

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anam, la urgente Razvan a primit (din cat stiu eu): hemisuccinat de hidrocortizon (HSH) si antibiotice. HSH asta l-a primit la 4 ore, doze soc, sa-si revina. Calciul gluconic cica este fff bun in laringite.

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA lasa depresia
Stai ca te trezesc io imediat la viata

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Ingrid, imi pare rau de sora si cumnatul tau! Doamne, ca multi tampiti pe sosele...
Moni, cum este fata tortul ala polar? Ia baga o reteta, please.
Ioana, pupicei la tiz!

Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput