Nu mananca mai nimic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

Pai ea nu bea ziua 1 litru, ci per total, marea parte de seara pana dimineata, deci nu se intersecteaza cu mesele din timpul zilei, ca sa zici ca d-aia nu-i mai e foame. Deci bea seara la culcare un biberon, noaptea unul, dimineata unul, si inainte de somnul de la amiaza inca unul. Ar mai vrea ea si la trezire, dar nu-i dau eu.
Si m-am gandit ca decat nimic, mai bine lapte, ca bea Humana si mai are prin el cate ceva. O sa i-l tai p-ala de la amiaza, desi stiu ca o sa planga ingrozitor, dar cand o vad ca nu mananca nimic la pranz si o culc cu burta goala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Incearca sa ii dai legume sau ce ii mai faci tu de mancare cat mai colorat in farfurie, cu forme diverse. Adica, de ex finuta mea nu prea mananca defel cine stie ce si cand mai sta pe la mine nici atat nu vrea sa pape cu mine si atunci am inceput sa ii tai painea si branza cu forme de ornat tip stelute, inimioare, cartofii fierti felii la fel i-am taiat, in plus am un cutit de taiat in zig-zag si da forme foarte frumoase la legume atat fierte cat si nefierte, rosiile i le tai de asemenea in colturi. Eu chiar am reusit sa ii captez atentia spre cateva feluri de mancare.
Mult succes si tie!

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

tanima poti sa-mi spui te rog de unde ai luat formele pt taiat legume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ayla, eu am un set ptr bucatarie cu forme de taiat de mai multe feluri, ptr rosii, ptr castraveti, ptr ornat cu frisca sau creme...A fost ceva ieftin la vremea lui, ceva chinezism, nu are o calitate extraordinara dar este f interesant. Din pacate nu stiu daca se mai gaseste asa ceva, eu il am de vreo 10 ani. Mai exista niste forme din plastic sau metalice ptr prajituri, de facut piscoturi... Sunt mai mari dar nu vad de ce sa nu mearga si alea.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

sant perioade si perioade... Cristi al meu nici nu pune gura pe lapte !
Gateam de toate, mancam si eu si sotul si el se juca la masa

A avut o perioada cand manca cu mare placere ardei umpluti si snitele.Acum, de vreo 2 saptamani, mananca foarte bine, nu-mi vine sa cred chiar si mancare de conopida !!
La gradi nu-i placea mai nimic, venea acasa si indesa sus-numitii ardei si Fagaras (alta pasiune)

Asa ca...asta este...

Ingrid si Cristi 4 ani si 7 luni

Mergi la inceput