Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (245)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu nu i-am mai dat antibiotic lui Dani acum la amigdalita. Are SN galbene si mai tuseste putin. Daca nu ii trece in 2-3 zile il bag pe Ospem cum mi-a recomandat doctoritza ce l-a vazut.
De mancat nu mananca mai nimic, nici laptele nu l-a baut nici azi dimineata nici acum seara. In schimb daca ii dau salatini mananca. Ciudat, daca l-ar durea gatul nu ar manca nici dinaia ca aia cam zgarie pe gat. De maine ma apuc sa ii mai dau niste "buline" sa il apuce cheful de mancare

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

I-am pus si Karvol pe prosop umed si cateva picaturi ce cearceaf. Azi noapte a respirat cam greu.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

MIRA....LA MULTI ANI!!!!!

Pupici lui Razvanel!!
Si noi in acel;easi ape ne scaldam. dupa ce ieri mi-a facut 38 cu 5, am chemat pediatra, a studiat-o, nu are nimic la plamini, dar are amigdalele inflamate. Ne-a dat reteta cu augmentin ES, nurofen. Ne-a spus sa nu i dam antib decit daca incepe tuse,raguseala sau curge nasul. Azi deja Ioana era vioaie, a mincat tot ce i-am dat si cu pofta. Nu mai spune ca o doare gitul...febra nu mai are de azi noapte. Deci sa zicem ca suntem pe drumul cel bun. Pediatra zicea ca e plin de viroze cu febra mare si fara cauza aparenta.

HAI BEE, sa ingrosi rindul mamicilor cu bb2

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mira nu sti Diana e in tara sau la frantuzi? i-am trimis azi un sms si nu a raspuns.
Maraki tu 35 ore, Bumbita 36 ore, m-am crucit ce mi-a povestit pe mess. azi, cat de greu a nascut si ca avea contractii multe dar nefolositoare,m nu se dilata. parca nu mai imi vine sa fac alt bebe cand va aud.
Bianca ai fost azi.
Any ma bucur ca Ioana si-a revenit si nu a fost nevoie de antibiotic. doamne ajuta sa fie ok si sa se puna cat mai repede pe picioare.

eu am pus perdeaua la Marco in camera, e inca umeda, asa fain miros are....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..ti-ai schimbat culoarea sa fi in ton cu rochia de nasa?. Mie nu imi place nici o alta culoare...deocamdata sunt cu rosu Punctele le tin pt zile grele
Maraki...ce melodii vechi...demult nu le-am auzit.
Cosmiprobabil va fi ultimul an cand va ma crede in mos. intr-un fel e bine, noi i-am spus Sandrei pt ca a auzit povesti multe si mi s-a parut timpul potrivit.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A..Bumbitza, felicitari pt bebe Eduard .
Bee, va fi un mic scorpion
Eu la Sandra am pus 17 kg si la Dani 14 kg in sarcina. Si dupa nastere am slabit si am pus inapoi. Acum parca as avea inca un bebe Dani in burta...ca la kg tot asha sunt ca acum 2 ani.
Cat de curand voi merge sa imi fac niste dozari hormonale dar trebuie sa am bani si chef ca alea costa de ma rupe

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO noi avuseram noroc prostesc.Cel putin eu am avut contractii de la 9,10 dimineatza pana la 10,15 cand s-a nascut Diana.Contractiile au inceput la vreo 10 minute dupa ce s-a rupt apa (la ora 9 fix) ... si nu ma dureau decat f.putin ,desi erau cam la 10 minute deja.Mi s-a parut mie cam dubios. Au inceput sa ma doara mai tare abia in salvare,adica la 9,40 ... si era durere suportabila,cam de atunci au fost la 5 minute ... ce mai,domnie curata .Si pe masa am impins de 3-4 ori si basta Mai mult a durut cusutul ,vreo juma' de ora
Distractiv a fost ca la 9,50 inca speram ca va fi cezariana

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu merg la nani ca maine am zi de intalnire cu "pensionarii" (declaratii CAS) plus de facut o firma rapid ca s-a gandit azi omu` nostru sa isi aduca actele sa i le facem .
Noapte buna tuturor, imi pica ochii in gura de somn.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca noapte buna. chiar la potrivirea cu rochia de nasa nu m0am gandit.
Moni asa e. eu am inceput cu contractiile la 7.45 dim., primele 2 au fost la 10 min., pe urma din 5 in 5 min. Nu au fost asa de dureroase, suportabile pot spune. Tin minte ca vb. cu Clau la tel. cand veneau contractia inchideam si dupa cateva secunde iar sunam. marco s-a nascut la 10.30 asa ca nu m-am chinuit deloc, zic eu acum....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Abia dupa faza asta,mi-am amintit de o verisoara din Arad ,mai mica cu doi ani ca mine,din partea lui tati.Mai demult,cand a nascut (acum 13 ani cca) si am intrebat-o cum a fost ,a dat din mana si mi-a zis doar ca ... nu asa rau cum se asteptase.Si eu eram taaare mirata ca citisem de toate alea la nasteri.Si ea era slabaaa,dar din aia fara dotari frontale si dorsale si in plus cu si vreo 5 cm mai inalta ca mine.In schimb, alta verisoara de aceeasi varsta cu prima (aia din Beius) ,din partea lui mami,nu s-a dilatat absolut deloc si i-au facut cezariana de musai.La a doua fetitza,direct la cezariana s-a bagat ...
Eu nu stiam faza ca trebuie sa te dilati macar un pic la cezariana Ca doar sunt o multime cu cezariane programate,alea ce fac? Le da ceva de dilatat? Ma gandeam ca la cezariana e simplu totul

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput