Dulceata americana in cornuri, cornulete si altele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Amidonul amestecat cu altceva mie imi da o senzatie de "urme de melc"...gelatinos. Nu pot inghitii asa ceva. Scuze...preferinta personala.

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

ML, in doua zile ai al doilea subiect pe teme de placinta. Ma mut la tine!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Ha, ha! Hai ca m-ati facutara sa rad cu melcu' si placinta ca tema.

Natalia nu am incercat cu amidon decat la una dintre placinte (de fapt era o tarta americana cu mere). A iesit bine, a absorbit sucul dar nuca imi place mult, mult asa ca voi opta pt. ea.

Ramona ii dau tare cu placintele (si tot ce iese cu mere) pana nu-mi ingheata restul in pom (trebuie sa-mi cumpar anul viitor o prajina din aia cu gheara care-mi aduce marul la nas (hi,hi!), cam cum avea bunicul la tara, aici ceva mai sofisticata... Deocamdata am luat ce-am putut din el cu scara). Apoi trec la cornuri, de fapt am s-o las mai moale cu dulciurile...

Bine, deci, cu nuca iese frumos mijlocul.
Multumesc!

"Acolo unde canta cucu' si urla lupu'" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Stiu, e tare folositoare prajina aia! Spor la placintele.
Eu cu aluatul nu ma pricep, dar e bun ala de la Pepperidge Farms de care spune Anamaria. In gem bunica punea nuci si era foarte gustos asa. Vezi ca nu prea vorbesc din experienta personala..., eu mai mult cu degustatul...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Da il stiu pe cel de la Pepperidge Farms si imi place. Am facut odata cu crema de vanilie.
Multumeskus!

"Acolo unde canta cucu' si urla lupu'" (poze)

Mergi la inceput