Impresii din timpul ... si de dupa SUPERDIETA *9*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Noki stai linistita , ca sigur au dat iama prin dulceturi si peltele ... hehehe ... dar va asteapta mama cu o scarpinatura hehehe .



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Helloooooooooo-heloooooooooooo!

Nu ma dati disparuta, sunt si eu pe aici.
Ma incearca o raceala de cateva zile, o pacalesc nitzel, dupa care ea tot nu se lasa batuta. Si iar incearca....

Partea buna e ca nu prea am pofta de mancare, partea rea e ca ma simt cam nashpa.

Noki, felicitari draga mea, abia te astept la primul raport!

Cat despre reteta de ardei umpluti, sigur o incerc si eu, promite sa fie o BUNACIUNE.


Aida, raportez primul weekend in care nu merit biciusca. Am mancat doar din permise, sunt fata cuminte , cvhiar vreau sa dovedesc cantarului cel nou ca sunt mai shmekera decat el.

Va zisesem ca ma apuc de exercitii, pana acuma faza mi-a tinut partial. Problema este urmatoarea. Dimineata nu am timp de ele, si chiar daca as avea, dupa ce beau juma de litru de ceai simt ca nu mai pot sa ma misc. Seara am timp, dar am probleme la capitolul dispozitie. Cu pilates mai merge cat mai merge, dar la tae-bo, n-am reusit sa ma tin pana la finalul programului de 25 de minute.

Incerc sa ma motivez in continuare, ca e clar ca la mine lipsa de miscare e unul din factorii care ma impiedica sa dau jos mai consistent.

Va pup si revin mai incolo, sa invioram un pic grupul care pare ca a intrat in letargie.Sau in hibernare ( ca se apropie iarna). Asa ca fetelor, va astept replica


APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.Ma primiti in grupul vostru tinand cont ca e a 2 oara cand tin dieta.

Date mele 1,64cm 64kg si vreau sa ajung la 60 si de azi am inceput dieta.

meniu azi
Cafea cu mar
salata de rosii ,castravete si ardei
amestec de legume la wok si mar.

Multa apa si ceai.

Sper sa scriu in fiecare zi ,dar raportul il dau numai 1 data pe saptamana.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna ziua fetelor.
Eu in we nu intru de acasa, dar acum chiar nici nu as fi putut sa intru, vineri am avut o nunta, am fost staroste, am stat pina dimineata de nu mai puteam de picioare.
Si cel mai interesant lucru e ca vineri nu am intrat in nepermise nici macar in exceptionale, dar simbata.... de data asta m-am schimbat cu rolurile cu april, am micat nepermise, da nepermise de tot, o pirjoala de porc si inghetata ca nu mai puteam de dorul ei, si... no sa va vina sa credeti, o felie de piine, va dati seama m-am prostit la piine, da era de casa si proaspata.Deci eu azi astept biciurile, 4 in total ca inghetata era de doua tipuri.Insa sa nu credeti ca asa pur si simplu, eu mi-am cerut voie de la sot, si el mi-o dat cu chiu cu vai, dar urmarea ce pap.Eri am revenit la regim, si azi tot, si miine, si sa vad miercuri cu ce vin la raport.
Gusta bine ai revenit la Superdieta, sa dai jos toate 4kg.
April sanatate multa, sa nu cazi in patima poftelor cu boala.
Noki bravo fata, tine-o tot asa!!!
Anda ce faci? Cum merge?
Aida cind revii la dieta?
April, iau ceaiurile, efect nu stiu o sa vad dupa o cutie, sa de Domnu sa ajute.
O saptamina plina de kg pierdute si lipsita de pofte.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ehei , ca eu am revenit la Superdieta... dar nu va spun cat arata cantarul azi ... asa ca mai aveti de asteptat pana miercuri

gusta bine ai venit!

Asa ca pana miercuri





Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Gusta, bine ai venit! te trec eu pe listutza!

Aida,
welcome back! Cat despre kilograme, las' ca nu o sa poti tine tu secretul la nesfarsit tre sa actualizam listuta, nu?

Doroti, nu te necaji ca ai calcat stramb , mai alesc ca ati fost la o nunta. Tu esti campioane noastra, si la kilograme pierdute si la ambitie. Daca vrei biciuste- eu o las pe aida, ca se pricepe

am facut un calcul, pana de sarbatori mai sunt vreo 7 saptamani. Daca mananc sanatos pana atunci am sansa sa imi placa si mie pozele de la petrecerile de Craciun. Asa ca nu ma las ! si nici pe voi nu va las sa dezertati!



APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Eheheh, hello si de la mine!

Bice? Vorbim de bice? Merit un camp de bice, ca ieri d esuparare ca barbatu0miu nu a fost acasa - nici sambata, de altfel si copilul a fost super marait, am mancat NUMAI interzise. Da' multe, nene. Ciudatenia a fost azi d edimineatza cand canmtarul a arata ca nu am luat nimik in plus.

Asa ca back to ...cura de azi.

Doroti, ne luam de manute, doar ca io ia muuult mai multe bice ca tine!

Aida- bine ai revenit in gasca de viitoare slabaturi!

Gusta spor la slabit! 4 kile nu e mult, le dai jos imediat!Cum a fost la tine la rundele trecute de Superdieta? Cat ai slabit si in cat timp????





Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Multumesc de primire si de scrierea pe lista.

Am tinut dieta o singura data la inceput in martie si am tinut varianta A si am dat 12 kg jos.Ajunsesem atunci la 64 kg cu care ma tot plimb mai iau cate 2-3 kg dar dupa incep diferite chestii si le dau jos.Pot sa zic ca dupa terminarea dietei am mancat multe interzise dar daca nu esti atent pui kg inapoi.Daca mai vreti sa sti ceva intrebati-ma.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monah spune:

sal
nu mai cred in nici o dieta
de maine mi-am propus sa ma inscriuazi insa am mancat pe rupte
sper ca cu aj vostru sa reusesc
va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Wooow, Gsta!12 kile...mult! Dar dupa ce ai trminat-o nu le-ai pus la loc, nu? Adica 2-3 kile mai merge...dar nu toate, sper!

Chiar, a tinut cineva B-ul? E imposibil de tinut? Io taaare m-as baga la el.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput