Colectia de toamna-iarna 2005 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Da, se face cerere de reluare a actvitatii.Pe care ti-o aproba seful ierarhic superior.Ba pe mine m-au pus sa refac si analizele la un doctor de medicina muncii.Si sa-mi completeze ala nustiu cate dosare. Cu care sa revin la departamentul personal.


Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Gabi , soacra mea e invatatoare dar pensionara, a prin un post la o scoala din septembrie, iar acum a venit o tipa care era titulara la scolala respectiva dar a fost in CIC, a venit inainte si a anuntat la scoala ca se intoarce, dar nu stiu daca a facut cerere, dar sigur a fost inainte sa anunte.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Mei, ce spirite incinse pe-aici de bone si gradinite!

Sa va zic de mine, SURPRIZA - ma inteleg bine cu soacra-mea, care e de o saptamana si ceva la noi. Dupa ce m-am infoiat si eu ca curcanul de vreo doua ori, cu mai mult sau mai putin motiv (nici noi nu ne iubeam tare mult)am ajuns la o relatie super de colaborare. Adik mi-a inteles intentiile legate de grija pt Maria. Are o rabdare imensa, se joaca non-stop cu ea, nu-i canta in struna toata ziua si cand nu o face are un tact deosebit. Ma bucur mult ca mi-au venit si mie mintile acasa si am renuntta la defensiva in favoarea binelui copilului si iaca ne e bine la toti. Deja ma gandesc ca daca nu ma descurc in prima luna dupa ce nasc sa o chem incoace, daca stiu ca-i este bine Mariei, nu mai conteaza. La urma uremei au nevoie una de alta, sufleteste vorbind si sunt fericita ca soacra-mea poate sa-i ofere atat dragoste, in mod vizibil.

Anda, nu-mi vine sa cred ce "animale" primesc acreditare pt o cresa / gradinita particulara. Pe bune daca as fi stat in Bucuresti l-as fi luat pe Nic la mine in timpul zilei, sigur s-ar fi inteles cu Maria, ca-s acelasi temperament.

Corap, frumosi copii, tare reusiti, sa-ti traiasca!

Roxi, pupam fata frumoasa, simpatia noastra s-a pastrat in timp Si la noi are maaaaare succes tablita de scris.

Gandacel, sincer te admir pt puterea de care dai dovada, incearca sa te obisuiesti cu ideea ca tati intarzie si eu m-am consumat mult pe tema asta, dar daca nu incerci sa accepti situatia, va fi si mai greu pt tine. Ia si tu partea plina a paharului, bine ca are unde merge si de unde aduce un ban in casa.

Ripley pupam fetele frumoase, sa iei cea mai buna decizie, nu stiu ce sfat sa-ti dau. Mama ta chiar refuza sa te-ajute?






Maria(29.11.2005) si Ioana 37+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

cred ca o sa fac si eu o cerere sa o duc la liceu.Asa ca sa stiu eu ca e totul ok... mai ales ca am si 10 ani vechime in invatamant si o sa primesc sporul de fidelitate, deci nu-mi pot permite nici o ora intrerupere in cartea de munca ca se pierd ceva banuti....
Analizele stiu ca trebuie facute toate... mai ales in invatamant.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by roxisialexia
EDIT
nokisor, scumpa mea, tabla aceea este din auchan si costa numai 11 lei..asa mare succes a avut ca imi vine sa ii mai iau una in caz ca se strica magnetul. iti cumpar yo si ti-o dau in week


si io si io! ia-mi si mie! vreau si io!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

au spus odata la tv ca se considera la vechime intreaga luna in care a implinit copilul 2 ani, chiar dc s-a nascut pe 1.deci ar trebui sa incepi cu 1 luna urmatoare. trebuie cercetat, dara sa am auzit la TV.

Madau a zis ca Real se deschide pe 25, s-a deschis deja?

de tabla cu stativ am mai scris eu ca am vazut la Ikea, dar cred ca o stii Noki nu?


Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fetele aveti dreptate: are cateva calitati incontestabile, repet, de aia am avut si am ezitari dc sa o schimbam sau nu.
E la noi din iunie bona, asa ca toate cele rele s-au cumulat in timp si s-au accentuat tocmai prin lipsa de comunicare intre noi. Am ajuns sa-mi fie frica de bona sa nu plece ca ce ma fac si sa mananc pe la colturi in propria mea casa sa nu vad cum se stramba. Ori asta e inadmisibil. Pana la urma si la fte rece, eu o platesc si am pretentia ca in ceea ce priveste copilul, sa ma asculte macar. Dar ea se contorsioneaza de cate ori ii spun ceva, am folosit doar ton calm si civilizat, si face tot cum vrea ea. Asta ma deranjeaza cel mai mult, faptul ca nu pot avea cu ea o discutie de niciun fel si ca in relatia angajat -angajator, conduce angajatul.

Insa sunt constienta ca vantul unei schimbari o va afecta pe Ana mai mult, imi dau seama de asta tot mai bine, am incercat sa ma calmez pe cat posibil, insa tot ma seaca ce face.

Ideea e ca va fi perfecta pt. Iris de pe la 8 luni, pana atunci sta mama cu ea cand merg la birou, pt ca e curata, igienica si constiincioasa ori astea sunt de bb mic. Dar inca 8 luni... e fte mult. Ana are 2 ani azi-maine, si vreau mai mult de la o persoana care sta cu ea atatea ore, nu cred ca noi putem compensa in restul timpului. Sincer. Dupa un weekend cu noi, parca isi revine la mai normal. Si acuma a fost o dulce, m-a dat cu crema pe spate sa nu ma mai doara si ma tot pupa, era iar fetita mea dulce.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Edit: Ioana, mama nu refuza sa stea cu Ana, are pb cu coloana si nu o poate ridica, nu-i poate faca fata energiei continue. Stiam asta de la inceput, ma ajuta atata cat poate de cate ori e nevoie. A stat cu Ana pana la 10 luni cand am luat prima bona, pt ca nu se mai descurca, va sta cu Iris, acum ne gateste ca ma doare coloana si nu pot efectiv, si sta cu Ana de la 5 pana spre 8 cand vine tati, inca nu ma pot descurca cu ambele fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ripley, super ca macar cu bb mic te ajuta!


Maria(29.11.2005) si Ioana 37+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Wow!!! Am pierdut un ditamai mesajul!!!! Doamne, cu cata grija il scrisesem!!! Am raspuns pentru toata lumea, sorry, dar printre altele chiar ziceam ca trebuie sa respect un program fara de care nu fac fata tuturor solicitarilor... deci nu mai pot scrie acum. Poate maine, daca mai am inspiratia de acum si daca nu ma depaseste numarul de mesaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Delia draga, am citit toate postarile tale si, crede-ma te inteleg perfect ! Nu stiu ce sfat sa-ti dau, insa sunt alaturi de tine si sunt convinsa ca vei lua decizia cea mai buna pentru fetite si pentru voi!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput