Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

n-a dormit toata noaptea din cauza mucilor...
a inceput sa tuseasca putin
ce sa-i fac?
batista bebelusului se gaseste la farmacie?




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

da, se gaseste...nu pot scrie acum ca sunt cu d care e semiadormit

quote:
Originally posted by dandusa

n-a dormit toata noaptea din cauza mucilor...
a inceput sa tuseasca putin
ce sa-i fac?
batista bebelusului se gaseste la farmacie?




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius





dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

quote:
Originally posted by dandusa

batista bebelusului se gaseste la farmacie?




da se gaseste la farmacie. noi am luat-o de la dona.



Monica de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

quote:
Originally posted by dandusa

n-a dormit toata noaptea din cauza mucilor...
a inceput sa tuseasca putin
ce sa-i fac?
batista bebelusului se gaseste la farmacie?




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius






Si la farm 2na se gaseste.



Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Asiza,Dolores,Aka,Iuly,multumesc
trebuie sa-mi cumpar si aspirator cu ocazia asta

i-am dat suc de portocale si o sterg la nas regulat ,cam astea-s masurile aplicate...

beiii,sariti si voi mai cu mila in butoi...,ca-s pe fund si ma dor toate de la atitea busituri...






Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Mamaana, nu ma pot abtine sa-ti spun ca efectiv, dar efectiv mi-a stat respiratia...mi-am dat sema ca de secunde bune nu mai respiram de emotie si incantare...bai dar sunt frumoooooooooooaaaaaaaaaaseeeeeee rau dar rau...si le-ai pus cercei de culori diferite sa le recunosti:)
Ce papau ele acolo si cine e mandretea care le hranea?


KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

pentru Andrada-Ioana de Lavyada care azi implineste 1 an.

dolores te astept cu vesti, sper bune.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Andrada Ioana de lavyada!
Inca un fulgulet face anul! Multa sanatate puiut mic! Sa cresti fericita alaturi de parintii tai!

Haideti la cafea fierbinte! M-am aprovizionat cu o cana mare-mare!

Sunt varza astazi. Victoras s-a trezit azi noapte pe la 12 si pana la 2 l-am tot purtat in brate ca tipa ca din gura de sarpe cand il puneam in pat. La 2 n-am mai rezistat si l-am pus in carucior. Acolo a adormit, dar s-a trezit din jumate-n jumate de ora pana la 5.30. La momentul ala mi s-a parut cald si i-am dat Nurofen, apoi lapte si nani. Cand am plecat de acasa (la 8 fara un sfert) dormea. Acum cica s-a culcat din nou, dupa ce i-a luat Stef temperatura: 37.9 :(. Cam mult sa fie de la dinti, nu?
Maria s-a trezit pe la 6.30 sa mearga la baie si mi s-a parut calda si ea. Rezultat: Nurofen.
Ioana m-a strigat pe la 5 ca vrea apa, apoi peste 15-20 minute ca s-o invelesc, iar cand am dus-o pe Maria la baie era tot treaza. La 7 bineinteles ca nu s-ar mai fi dus la gradinita (cica "nu e veselie decat la ora de engleza" :) ).

Dar nu am loc in butoi, asa ca zambesc la monitor :).

Aseara voiam sa ma apuc de Pilates (sau ceva asemanator), dar am adormit la televizor pe la 10. Tocmai ce ma asezasem in fotoliu de vreun sfert de ora :). Buun; deci m-am transferat in camera cu gandul "Maine voi fi odihnita si voi face si sport". Halal odihna! Asa ca, dianocica, spor la exercitii. Te sustin de la galerie.

Teutz, cu filumletul cred ca va mai dura putin, ca-s in plina mutare la noul serviciu. Sanatate si voua!

Dolores, imi pare tare rau de puiut! Tin pumnii sa nu mai dureze mult febra asta! Multa, multa sanatate! Si sa mearga usor cu analizele!

Ktrinel, butoiu nu mai e! Nu-l cauta degeaba, ca oricum cica: "Intrarea mamicilor de fulguleti strict interzisa!"

Ce se-ntampla in perioada asta de-s atatia fulguleti bolnavi? Macar la noi zic ca-i de la gradinita, dar restul?
Of, Dandusa! Multa sanatate Crinutei!
Batista bebelusului am luat-o de la farmacie, asa ca ar trebui s-o gasesti. Din pacate nu mai stiu de la care, ca-i ceva timp de cand o avem. Merge si fara aspirator, adica sa fii tu pe post de aspirator, dar e cam greu si nu asa de eficient. Dar macar pana-ti iei aspirator, poti s-o folosesti si asa.
Hopa sus din butoi!







Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Bai, da' numa' vesti nasoale de dimineata.

Dandusa sanatate multa Crinutei si sa scapati cat mai repede. Aaaa, si spor la cumparaturi .

Dolores tinem pumnii stransi-stransi ca sa scape puiu' mic usor de intepaturi . Multa sanatate si voua, de fapt urarea asta e valabila pt toti fulguletii bolnaviori.

Acs si tu cu nopti nedormite. Cam asa si noi de vreo 2-3 nopti de la mucisori. Din fericire deocamdata n-am facut febra. Offf, cred ca tare greu iti e sa fii la serviciu si sa stii ca ai acasa puii bolnavi. Multi si sa va faceti bine cat mai repede.

Kikineata hai mama baga- baga sa ne mai ridici moralu' si noua ca tu esti tonica de obicei. Pupici .



Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Partieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Faceti loc ca acum ma arunc in butoi.. si la cele 84 de kile detinute va fac praf.... ceva votca tonic gasesc pe fund?????? Deci, intru in butoi ca sa nu omor jumatate de firma...... am niste nerviiiiiiiii.....
Luca e mucos, abia respira... in rest e ok... nu stiu cand apuc sa citesc din urma......
Auch!!!! Dandusa, mai pune niste kile ca m-am lovit in oasele tale....
La Multi Ani, Andradei!!!!!
Si insanatorise rapida celor bolnavi...
PupiciYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput