***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

joji, mamica de Robert, bine ai venit!

La multi ani frumosi pentru Boby de Ella, Andrei de Vali, Aurora Demetra de Bebeta!

Noi folosim sterilizator de la Chicco pentru microunde. Ne-a costat 60 de Roni si e super ok, nu strica tetinele deloc.

roxicucu, razvan a facut bubite pe gat si la piciorus de la detergent si balsam. I-au trecut in cateva zile si i-am schimbat si detergentul. Medicul ne-a spus sa nu mai folosim balsam si ca detergent ar fi bine sa ii spalam hainutele cu unul special pentru copii sau persil sensitive.

ninutza, ce surpriza frumoasa am avut noi aseara!!!

Am primit vederea pentru Razvan!

miruna e o , a crescut mare si e super frumusica. O de la noi, pentru voi. In curand o sa dam drumul la comentarii.

Jurnalul lui Razvan

SALVATI O INIMIOARA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

La multe lunisoare Boby-David de Ella si Andrei de Vali5!

Liviana am primit avizul, sper sa ajung azi sau daca nu atunci maine la posta sa iau pachetul.

Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

prezentam :

Sonia si ambalajul de la seringa
si

omiduta atarnatoare :D
si azi am surprins-o gangurind la fluturas ! da la mine n-ar scapa o gangureala nici sa ma rog de ea o zi intreaga. probabil avea ceva de impartit cu fluturasu...

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000 euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

roxicucu, cred ca ii voi da si eu ceai mai ales ca acum ii dau si cereale cu lapte si sunt mai dulci decat manca el lapte pana acum de la mami. Eu ii dau cerealele cu lingurita. Am incercat sa-i pun mai subtiri in biberon dar nu stie mititelul sa suga si nici eu n-am rabdare sa-l obisnuiesc. Cat suge la san stau linistita cu biberoanele.
mica, sotul l-a trecut la intretinere cred ca de a doua luna. S-a dus tare mandru sa anunte ca suntem trei. Noi ne-am chinuit 6 ani cu tratamente, laparoscopii, inseminari artificiale sa-l avem pe bb. Pana la urma a fost o intamplare ca am ramas spontan. O intamplare fericita. Totusi am vecini de bloc care nici acum nu l-au trecut pe copil la intretinere desi are 2 ani.
Despre lapte nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. Totusi poti face proba laptelui ( nu a suptului) punand putin lapte muls intr-un pahar. Dar mai bine nu te mai stresezi si alaptezi in continuare , dandu-i si altceva. Eu am luat lapte praf si cereale de la milupa si vad ca manaca binisor ( nu-i dau decat 70-80 gr). Totusi nu-mi place ca ieri n-a facut kk. Eu am inceput sa-i dau lapte cu cereale pt ca al meu bb nu prea suge ziua, deci nu-si asigura necesarul de calciu. Alaltaieri a supt ziua in total 240 ml de lapte de la mine ceea ce m-a cam ingrijorat, eu avand mai mereu sanii plini. Nu reusesc sa-l fac sa suga mai mult ziua. E tare agitat si nu sta la san.
monicoasa si eu i-am dat aseara pe la 6, 80 gr de lapte cu cereale, dupa care a supt de la mine vreo 60 ml de lapte. La noua a mai supt vreo 80 ml si a dormit pana la 12. Normal ca apoi s-a trezit cam la 2 ore.
ella, felicitari pt cei doi dintisori si la multi ani piticului
mihamora, eu cumpar de unde se nimereste dar le prefer pe cele de la tarani din piata
pepsi, i-am aratat sotului wrap-ul tau si a zis ca el vrea sa-l care in marsupiu totusi. Succes la vaccin
La multi ani Rares, Andrei, Aurora Demetra si David Andrei

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele-n scutecele de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

PAFLO, te rog INSISTENT sa-mi trimiti adresa ta ! ca nu stiu daca mama mai are cutia de la tine, si eu am nevoie URGENTA de adresa ta ! daca-ti activezi PM iti zic si de ce !
muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000 euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Spun si eu "LA MULE LUNISOARE" sarbatoritilor de azi!
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

Ella, felicitari pt dintisorii lui Boby si ai grija de tine!

Pepsi, pai...faza cu tortul era de ziua mea nu de ziua lui David!

Azi-noapte am avut o noapte cam agitata.David s-atrezit din ora in ora si dormea:1 ora in patut, 1 ora in pat cu noi....si tot asa pana dimin la 9.Dar nu ma las....chit ca n-oi dormi cateva nopti si tot il fac eu sa doarma la el in patut toata noaptea!

Maine ne pregatim si noi de vaccinul de 6 luni.


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

fetelor, am inceput sa sper la SUA.. am verificat prin tel azi raiffeisen si numai acolo sunt, in lei, 11500 euro... sa vad si brd si bcr si poate-poate... nu pot decat sa sper. oricum, acolo sunt niste costuri imense, 3.300 usd ziua de spitalizare... plus drumul, si noi trebuie sa zburam la bussines ca sa nu-i stranute cineva in nas... dar, cine stie? cu ce mai strangem si noi, ce se mai strang si din donatii... SPER !

oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Kay, multa bafta si noroc.Veti reusi, sunt sigura!Trebuie!
Sosonica e o luptatoare!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Fetelor, va intreb si eu ceva:Aveti vreuna sotul care lucreaza la
o firma in care se organizeaza team-buildinguri?
Eu sunt tare suparata ca al meu pleaca un wk sapt viitoare intr-un astfel de team-building in Bulgaria si ne lasa singuri.Nu suport plecarile astea!Nu e corect ca eu sa stau cu bebe non-stop iar el sa mai si plece un wk!Eu cum as putea sa-mi iau o minivacanta daca David depinde de mine?Cum e viata asta pt unii........


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Alyna, tu te plangi? ia uite la mine :

Alex pleaca la max 6 dimineata, pe urma se duce la teatru unde, daca am noroc, repeta doar dimineata-adica pana pe la 4 dupa amiaza. apoi face 1 ora pe drum si ajunge pe la 5 acasa. mananca si normal ca e rupt de oboseala, ca a doua zi se scoala iar la 4 jumate, si vrea sa doarma putin. putin... ce zic eu aici? daca am noroc, iar, mai sta treaz putin cu noi, dar de la 9 cel tarziu l-am pierdut. isi da drumu la tv si se uita pana adoarme. e atat de obosit ca nici 2 cuvinte nu leaga coerent. si asta e cazul fericit. daca are repetitii si dimineata si seara, se schimba scenariu : pleaca la 6, pe la 1 ma suna ca n-are rost sa mai vina acasa pt ca la maxim 4 incepe iar repetitiile, care in genereal dureaza pana pe la 8-9 seara. asa ca se returneaza a la maison pe la 10 seara, cand nu numai ca nu e in stare sa lege nici 2 vorbe, ci nici de mancat nu se pune problema ! asa ca pica rapus in pat si se uita la tv pana adoarme, adica vreo 3-4 minute (pe ceas) !
nu mai zic ca are turnee, spectacole, interviuri la terte emisiuni, filmari etc

deci, daca sotulache itilipseste 2 zile, nu te supara, zi-i sa-ti aduca ceva frumos !



oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !

Mergi la inceput