***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

mult ati mai scris si eu sunt fugarita rau cu muncile biroului...asnoapte am stat pana la 2 jumate sa citesc, dimineata simteam ca m-a lovit trenul; daca ar mai fi fost si bebelusul cu noi nu stiu ce as fi facut...

kay, ti-am trimis azi pe email contractul de mecenat ca sa vezi despre ce e vorba si sa-mi dai ok-ul; atasez la el ce mi-ai trimis tu pe email si ma apuc sa trimit.

mica, bebe trebuie trecut din prima luna la intretinere, nu stiu sa-ti indic textul de lege acuma dar asa e; ar fi fost bine sa fie reducere macar, ca la avion

alyna24, La multe lunisoare pentru David; ce mare s-a facut si ce camera frumoasa are.

Boby e tot racit drept urmare am anulat programarea pentru maine la vaccin; a venit doctora ieri si l-a vazut, l-a masurat, l-a cantarit si a zis ca arata ca un bebe de 9 luni; mie nu mi se pare asa mare, are 71 cm si 8,5 kg; ne-a completat meniul cu iaurt (napolact, mili sau covalact), biscuiti, cereale cu gluten (cica din astea se dau dupa 6 luni), iar dupa 6 luni jumate ficat de pui si galbenus de ou.
Iar branzica de casa cica trebuie in fiecare zi.

Si de azi avem 2 dintisori, ca doar nu era sa ne prinda 6 luni stirbi!

E 12:00,deci suntem pe 24 oct:
Boby, La multi ani!esti ubitu' lu' mami si a' lu' tati


, mamica de David (24.04.2007)
poze David
www.youtube.com/profile?user=bobysiella" target="_blank">FILMULET - Boby citeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ella_74


E 12:00,deci suntem pe 24 oct:
Boby, La multi ani!esti ubitu' lu' mami si a' lu' tati


Ella, mamica de David (24.04.2007)
poze David
www.youtube.com/profile?user=bobysiella" target="_blank">FILMULET - Boby citeste

Sa va traiasca, ella, sa fie sanatos si sa va bucurati de el!




Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

La multe lunisoare Boby! Noi suntem mari... avem 6 luni si o zi:))
Multumim mamicilor pt urari!!
Noapte buna!


cristina cu Rares
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

la multi ani RARES SI FLORIN ALEXANDRU

La multi ani! ANDREI, AURORA DEMETRA SI DAVID ANDREI

Foarte frumoase camerele cavalerilor tai Pepsi
Si camera lui David de Alina mi-a placut.
Mica Am vazut aseara pozele Mayei,tare scumpa e.

Ii uram multa sanatate lui Daphne!

Am fost si noi astazi la medic si e totul in regula cu Dominic,are 8400g si 68 cm ,zice dr ca e prea gras si sa nu ii mai dau lapte praf(ii dau uneori 200ml/zi),ma gandeam eu,de aia nu mai puteam sa-l car in brate...
Si dr. mea zice ca mai bine ii dau borcanele cu fructe decat proaspete de la supermarket,voi ce parere aveti?
De unde luati legumele si fructele pentru copii,din piata de la tarani sau din supermarket?

Felicitari bebelusilor care spun deja 'mama, tata'

Felicitari David de Ella pentru dintisori si insanatosire grabnica.

Eu sterilizez biberoanele numai cu solutie de la chicco.
Ciqui- vad ca sunt apropiati ai nostri bebei la greutate si kg frumoasa papusa.


Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Are cineva nr. de tel. a lui Carrie?


Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

RAMONA am vazut filmuletele cu Razvan...tare frumos mai radea ;). Si a fost asa curajos la vaccin...il pupam si abia asteptam sa putem din nou comenta pe blog.
Miruna la 20 de saptamani are 6.850 g si 65 cm.
Pupici la toate capsunicile!

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chris, multa sanatate lui daphne, sa se faca bine!

gabiu, eu nu folosesc wrapul in casa, l=am luat ptr afara, l-am pus in casa doar cind l=am luat asa sa ma amuz

roxicucu, laptele vaca (implicit formula)este alimentul cel mai incriminat de alergii in primul an de viata, daca bubitele nu sint de la caldura, e bine sa consulti un medic si sa-l pui pe lapte hipoalergic poate

chiqui, si ziceau fetele ca david e bine, pai micuta ta e mai grea ca al meu cu 1kg e tare dulce in poza

mica, sanatate

monicoasa, felicitari ptr tata

ella, chiar ma intrebam pe unde esti?la multe lunisoare lui Boby, se pare ca el este la 2 zile dupa noi cu schimbatul lunilor. da o cautare pe net cu cerealele care au gluten.....

fetelor nu are nimeni mailul lui elteka?

miine facem si noi vaccinul de 4 luni!

cristinamaria, la multe lunisoare ptr rares

ce de davizi pe aici fetelor!

mihamora, merci de aprecieri, felicitari ptr grasunel

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
camera lui dominic
camera lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

roxicucu, david al meu estep e hipp1. a primit la inceput humana HA1 dar dupa vreo luna a inceput sa se constipe si dupa diverse incercari nereusite de a-i regla tranzitul i-am schimbat formula. o cutie de 800 gr ma costa cam 9,89 de euro. l-au scumpit magarii, ca era vreo opt euro. in fine. da, am auzit si eu ca majoritatea produselor de bebelusi sunt mai ieftine in germania decat in romania:pampersii, borcanelele (si tot asa, am auzit ca in germania ar fi oferta mai variata) si cutiile de lapte. eu am niste prieteni din ro care vin la schimb de experienta aici si de fiecare data cumpara lapte formula pentru vreun bebelus. eu spun doar ce am citit/auzit la altii, ca nu am mai fost acasa de trei ani, asa ca habar nu am de preturile care mai sunt pe acolo.

eu nu stiu alte preturi la laptele praf, dar daca te intereseaza vreo formula speciala zi-mi si cand mai ajung la cumparaturi o sa ma uit de preturi (daca le-ai gasit pe site-uri nu prea are rost sa ma uit, ca preturile sunt aceleasi, sau iti dau site-urile magazinelor care comercializeaza asa ceva si te uiti tu la ce te intereseaza).


asa-i pepsi, este anul davizilor. si cand ma gandesc ca eu in toata viata am cunoscut doar un baiat pe care il chema asa, si mi se parea ca are un nume ciudat....hehehe, acum tot pe al doilea baietel il cheama david. sanatosi sa fie!

mamica lui david (21.05.2007) www.DropShots.com/puparussa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

La multi ani ptr Boby - Ella mi-aduc aminte cum ne-a anuntat sotul tau pe forum ca ai nascut un baiat "frumos si albinos ca mama lui"!

vali5 si multe lunisoare pentru Andrei!

lavini, bine ai revenit! ce traseu fain ati avut, sa ne arati poze. si noi cand am fost plecati am fost stresata cu bebele, si am platit o gramada pe roaming.

elya, ti-am trimis Pm cu adresa, poate resusesti sa vorbesti cu kinoterapeuta ta.

mai chiqui ce dolo e fetita ta! vorba micai, cred ca-ti rupe mainile...

roxicucu, cei doi pediatrii care-l controleaza lunar pe vladut au remarcat ca piciorusul e usor pozitionat spre interior, dar nu au specificat nici un tratament. chiar pediatra de la euroclinic l-a anlizat luna trecuta cu atentie si mi-a zis ca o sa-si revina singur...insa chirurgul, in a doua secunda de cum l-a vazut a zis ca trebuie masaj si poate atelute seara si m-a trimis la kino.

Mai fetelor voi ati inceput sa folositi pernuta la bebe? eu am un scutecel de finet care-l impaturesc si-l pun sub cap.

De maine intr-o saptamana incep serviciul....; in nov si dec ma duc doar primele doua saptamani din luna si apoi full-time din ianuarie. Gata cu huzureala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimineata.fetelor am si eu o problema.....de aseara ma doare tare rau un san.am si ca niste noduli care ma dor si ma doare si cand suge copilul.daca puteti sa ma ajutati cu vreun sfat.probabil o sa imi spuneti sa merg la doctor dar va spun sincer ca mai multa incredere am in voi decat in medici.bine oricum daca vad ca se accentueaza durerea si nu imi trece pana maine probabil ca am sa ma duc totusi.dar daca ati putea ajuta voi as fi mai bucuroasa


poze rafi siwww.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput