Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (244)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-pupicei si uite linkul:
http://www.dropshots.com/emmaalex
BEE- NASTERE USOARA SI BEBE MINCACIOS- asteptam vesti si poze!

URSU SI ANAS- pe unde umblatzi?

Alex nu mai vrea sa doarma, acum m-am razboit cu unii care imi luasera banii aiurea dupa visa si cica corecteaza in 5-10 zile
Pap aiurea niste biscuitzi saratzi, in loc samai dau jos 1kg sa fiu super ok in noul costum, eu stationez ca maninc prostiisi nici chef de curatenei nu am, afara ploua nasol si nu ma mai duc la cumparaturi- vreau sa ii iau emmei un cort fain cu un tub=tunel de legatura la o casuta ca e la jumate de pretz, asta cred ca de sf. andreea.I-am mai gasit azi niste cartzi super la 2 cad si 10 cad, una e muzicala si cu winnie the pooh, o sa ii placa si am luat o jcuarie faian pt alex in forma de broasca testoasa si bagi apa in ea.

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Si la noi sunt casutze stil cort cu tub...dar sunt pt cine are casa.
Si ma pregatesc pt Mos Nicolae, pt ziua finului meu de 5 ani, si pt Craciun. Fac stocuri sa nu simt atunci atat de mare cheltuiala. Asha am facut intotdeuna. deja iam luat lui Dani si nepotului mei tablita cu creion magnetica dar dinaia mare care are si forme. Treptat treptat adun de un cadou frumos pana la Craciun

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Ingrid S

Acum am vazut ce mi-a facut tampitul asta de drop, mi-a datat filmul cu 1 ianuarie 2007 si l-a pus jos...cum dracu s-a intamplat asta?
Am plecat sa fac baie.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo





Ingrid, poate nu ati setat aparatul la data de azi. Sa-l stapanesti sanatoasa :)

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Barbatul nu-mi pleca pana la urma in delegatie. I-o fi venit mintea la cap? Dar tot nu-l iert eu asha iute.
Denisa, foarte interesant. Emma seamana cu sotul tau dar are ochii tai, iar Alex seamana cu tine si are ochii sotului? Desi Emma pe ce crete aduce tot mai mult cu tine.
Cat despre muzica fetele, pai eu eram mare fan Timpuri Noi. Nu ratam nici un concert. Erau bestiali! EU eram cu Timpuri Noi, Cargo, Iris, Vama Veche, etc. Ce vremuri boeme! Nu mai zic de momentul de referinta al carierei mele de mergatoare la concerte: Metallica.
SI asa i-am zis barbatului daca oi trai pana peste o luna de ziua mea si daca oi fi suficient de refacuta, eu vreau sa ma destrabalez intr-un club rock sau punk si sa ma alcoolizez pana-mi trece . Chiar daca nu anul asta fac cifra rotunda. Dar macar sa ma serbez ca nu-s inca asa batrana. Cine stie ce-o mai fi pana peste o luna. Intai si intai sa nasc odata (multam mult de urari! ). Si ca sa nu intrebati de mine de dimineata, eu cu siguranta nu ma internez inainte de pranz, iar de nascut spre dupa amiaza, seara.
A mancat fii-mea azi de a spart. Mor cand o vad cum inghite. Dar clar cea mai buna metoda e sa-i dai copilului sa manance cand ii e foame. Azi a mancat asa: la 6 lapte, la 10 cam 2 danonino mari, la 2 ciorbita cu paine (doar asa mananca painea) si carne de vita (rasol fiert in ciorba). La 5 Yogobella (iaurt cu musli), la 7-8-9-10 papa in continuu: o banana+ 2 cornulete+ un danonino mic+ varza calita de la soacra ()+ biscuite+ lapte. SI o sa o pazesc sa nu-i fie rau. Ca aseara dupa suc + lapte, a fost nevoie de evacuare fortata a continutului stomacal. Statea saraca peste lighean si , ca era plina ca un porcusor.
Hai
Bee 41 deja.



si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

"Hemoroizii sunt niste pesti dinaia mici".
http://www.radio21.ro/farsele_lui_buzdugan/octombrie_12_farsa_hemoroizi.html

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Nu ma pot baga la cuclarica pana nu le urez si eu La multi ani", multa sanatate si fericire!! pentru Bianca si Bombonica!!!
Bee, nastere usoara, bebe sanatos, puturos si mancacios!!!........si pana la urma tot un pui de scorpion faci!!!, si intr-o zi cu mine!.
Denisa, vazut si pe puisorii tai........eu zic ca seamana Alex cu Emma, si amandoi cu sotul tau.

Ma duc in pat, azi noapte teroristii mei nu au avut somn. De la 1 Daria s-a tot pendulat la mine in pat, la 4 a vrut apa, cand m-am dus sa-i dau erau amndoi la Daria in pat nu aveau somn. La 5 Selin s-a trezit si-a inceput sa strige mata "tzitzi, tzitzič!" cred ca visa-se mata dormea linistita in culcusul ei!!!!!!!!

http://picasaweb.google.com/miraklucker/Oct2007
.......ultimele poze cu noi
Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Denisa Alex cu tine seamana.
Bee am, inteles, sa nu ne panicam de dim. si sa asteptam sms-ul tau. doamne ajuta sa fie bine, sa vina mult asteptatul bb Razvan, sanatos si grasun!!!
Ma bucur ca nu a mai plecat sotul tau.
Bine de tot a papat Ana, sper sa nu si sa fie ok.
Ingrid pozele eu nu le pun in drops ci in webshot. le am la semnatura la poze, acolo am albume pe fiecare luna.
Bianca am inteles, mersi. eu nu-i iau cu blanita ca ii va transpira piciorul. asta am auzit-o de anul trecut si m-au sfatuiot iar vanzatoarele. sa fie piele inauntru si afara si e de ajuns. daca va veni zapada si frig mare ii voi lua cizmulite pt. asa ceva.
Ioana mersi.

noi am vazut un film, acum vreau sa fac un dus si sa-l culcam pe pitic, asta daca reusim.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bee, noi ne plangem ca nu mananca copchii Ma bucur ca nu vei fi singura maine la spital, asteptam vesti cand ai timp, bebe sanatos si papacios Mie mi.a placut Irisul mai mult pe vremea lui Ceasca, aveau cantece mult mai misto Prima data am fost la concertul lor in 1983 la Sala Palatului, super tare,nu vazusem pana atunci publicul sa tipe si sa danseze asa La Cenaclu nu ma duceam ca eram prea mica si din cauza asta era ceva nou pt. mine cand am fost la Iris Am mai fost la ei cand au implinit 15 ani, atunci a cantat si Dan Bittman care pe vremea aia era vecin cu mine ( statea cu 2 etaje mai jos ) si m.am ales de la el cu o insigna Iris ( care mi.a fost furata odata cu geaca de blugi din masina )

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DIANA a adormit intre timp cu Ghitza,iar eu trag tareee sa termin p-ci ce am planificat.Filmele si pozele maineee ...
Ghitza a coborat acum sa cumpere lapte ca nu mai avem decat pntru dimineatza la Diana.La ora asta pasterurizat,evident Si io drept crap daca nu bag acum o cana de lapte,iar dimineatza la fel.Am topit tot Kinderul si am dat gata si juma din piscoturi,lupta continua ,sper sa apara odata cu laptele ala


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bee sa vezi ca flacau mare faci ...si eu am nascut-o pe Sandra la 41 sapt si 4 zile cu nastere provocata.
Eu in fiecare dimineata cand merg la servici ma distrez de numa cu astia de radio. Sunt mortali. Cred ca cine ma vede cum conduc si rad de una singura zice ca nu`s normala(nu ca as fi)

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput