Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Zum zum zum, iar nu mai am timp de nimic.

Va multumim pentru vorbele bune adresate dintzisorului nostru. Vineri seara am stat pe telefon si am anuntat pe toata lumea ca suntem coltzoasa.

La multi ani copilasilor care implinesc azi inca o luna...un pupic de la Martha.

Un pupic si pentru scorpioana mica de Elyanne.
Radcarmen, si Martha bate cu mainile in masa. Mai mult, apuca tot ce gaseste pe masa si duce la gura.
Ieri i-am dat o bucata mare de gutuie, sa o molfaie. Dar era cam necoapta si asa se stramba cand o atingea cu limba...era tare haioasa.

Pentru tuse care nu trece, mie medicul mi-a explicat care e motivul tusei( daca nu mai sunt si alte simptome)- mucii. care se strang in gat si cum esofagul lor este foarte subtire, obtureaza.Solutia este aspirarea mucilor din nas, si a salivei din guritza. Io asa am facut si am scapat.

Sambata i-am facut ostropel, i l-am dat cu piure de cartofi( adica piure de juma de cartof)...a mancat, dar nu s-a dat in vant. Tot fructele sa traiasca...rade un borcanel in 10 minute.

Am vazut poze cu bebe chelios si ochios...si cu toamna in gradina botanica, de mi s-a facut pofta.

Va pupam , incercam sa intram mai tarziu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

scriu si io repede, sa nu ne uitati! suntem bine, in mare...maria e putin ragusita dar am fost la dr si n-are rosu-n gat sau alte minunatii...e un virusel. ma incearca si pe mine virusache asta, da' ii dau ignor si niste oscilococcinum.

sunt bucuroasa tare ca victoras de martutza n-are nimic; am fost ingrijorata, asa cum sunt acum si din cauza lui david de sherbi.

sherbi, intra 5 sec si spune-ne ce faceti!

incerc sa mai scriu la noapte, ca acum n-m timp...adica timp as avea dar maria vrea doar lipita de mami.

pupam si revenim



la multi ani, elena ellyanei!!! sa cresti maaare si sa fii sanatoasa!


pozele nu le ratez, le vizionam mama-fiica, impreuna!

iunita, si noi am papat usturoi! buuuuuuuuuuun!

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Salutare stup,

LA MULTI ANI, Elena printesuca de Elyanne.

LA MULTI ANI, PAXELA cu intarziere.....

Fetelor a citesc zilnic dar lipsec motivat......lucrez ff mult si nu apuc sa scriu nimik acasa.....ia rla job nu pot sa vada colegii.....

Felicitari pt dintisori , la toti bb-ii stupului la care au aparut recent.

REFERITOR LA STRAINI - noi suntem zambareti......depinde cred eu d efiecare copil in parte si de persoana care vb cu copilu.

DORMITUL - la noi e groaznic de cateva zile......de vineri avem diaree non stop.....sunt distrusa......de mucilagiu de orez ii este greata.....daca-i dau laptic d ela titi vomita si face diaree instant.....lapteler praf il refuza vcategoric/......de jumi d eora i-am dizolvat un sfert d eplic smecta in ceai d e menta.....speer sa functioneze.....


Face diaree de la lapticul meu ca sunt la ciclu.....in fiacare luna la ciclu bea cu greata.....iar luna asta i-a pus capac.....


Daca v-ati mai lovit de astfel de probleme dati-mi sfaturi.....

Deja nu mai vrea nimik.....si l-am schimbat sambata d e12 ori pana la pranz.

ALIONA - frumoasa toamna pe la voi.....

MAGDUTH - despre decalotare ......nu am sa-i fac pana la 2 ani e normal sa nu i se decalorteze.....numai la noi e la moda decalotatul la baita si operatia de fimoza.....


nU RTASPUND LA NIMENI SD ANU AMESTEC ITELE.....

Pupici stupului si in spercial celor care au sarbatoirit luna aceasta.

Suzy78, mami de bibe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

He, he, vazut si chebulas zimbicios ,

Fetele, care aveti de gand sa taiti motz la bbei. Noi am facut la Julei si intotdeaun am spus ca ce fac pentru una vreau sa fac si pentru cealalta.Asa ca desi as fi vrut tare mult sa o tund, n-am decat sa rabd pana la 1 an.

Alionaaa ce suflet de artist ai! Imi plac pozele la nebunie! Am descarcat si eu de la toamna, sa stii ca eu am fost. Fata seamana cu tati! Da' 18 grade, brrrr. Eu sunt friguroasa rau. Daca nu pot sta in tricou in casa nu mi-e bine. Nu ma mandresc cu asta... dar daca mi-ar fi frig mi-ar fi si somn tot timpul.

A venit si tati si mi-a adus niste struguri , ca sa nu-i mai strig sa nu-mi aduce niciodata nimic

Zadi fier nu ii dau inca. Despre bona, cum nu se joaca fata cu tati nu se va juca nici cu bona, desi are dreptate Tzuna, sa te ajute bona cu amandoi. Numai daca gasesti cu adevarat o supernany. E clar gelozie. Ma mai gandesc ... sa vad ce idei imi vin. De exemplu: ii spun Juliei: daca nu esti destul de mare sa mananci singura atunci nu esti destul de mare nici sa te joci la calculator... si imediat percuteaza .
Blender am de la braun. sunt fffff multumita. Gatesc mai des de cand in am .
Magdutah felicitari pentru botez!
Am facut o pauza mai mare, am citit poveste Sosonicai. Doaaaamne, ce greu. Sa-i dea DD multa sanatate si ei si Oanei.
Cum arata cerealele alea integrale? Poate gasim si pe la noi.

[b] Cum ne mai jucam cu copilu'.... la asta tre' sa ma gandesc biiine, am si o carte, sa ma mai uit prin ea. Pana una alta, tre' sa o tin tot timpul pe langa mine ca singur nu poate sta. Si ne tot giugiulim si ii tot dau jucarii, ea le arunca, eu ii dau altele, etc..., la intru si povestesc mai pe indelete.
Usturoi hm, ma bate sci pe mine gandul sa incerc, poate n-o mai raci asa des.

Roxanici pe unde esti, sarbatoriti? La multi ani si multi pupici lui Rares!

Meniul nostru de azi - 7-8 dim - lapte de la mami, 11 - piure de para, nectarina si cateva bucatele de mango crud, 2,30 pm - lapte de la mami, pe la 4, 4 si ceva pm o sa-i dau piure de dovlecel, cartof, dovleac, si la lapte de la mami, la 8-9 cereale Miluvit.

Fetele, am fugit, sunt de vreo 5 ore pe forum si am un munte de vase in chiuveta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:


Am sticat displayul de la camera foooottoooo!!! Ce ma fac? Cat o costa sa il repar, stie cineva? E o camera sanyo. S-o putea inlocui? Ca a alunecat jos din pat si eu nu am vazut si am calcat pe el. Am auzit un "prr" si gata! Face poze, filmeaza, le pot transfera in calculator, numai displayul e afectat. Imi vine sa-mi dau pumni in cap! Asta imi mai lipsea!


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

am vb eu cu sherbi. inca nu are un raspuns de la dr, sunt in faza de investigare.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

buna stup

Ana de MIRIAM RIANA(19 martie 2007 18 : 05)
POZE PRINTESA
VARSTA PRINTESEI
www.totsites.com/tot/miriamriana/journal/" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

ioana, da nici nu banuiesc nik?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Cica am mancat pranzul... 2 lingurite de spanac. Nu i-am mai dat decat o data, dar atunci s-a iritat la fundulet si azi am incercat din nou - nu prea ii place, se pare. Incerc mai incolo, cand ii mai vine foamea, daca nu - cereale pt pranz.

Intreba cineva de jocuri - am gasit www.citybaby.ro/categories.php?c=2" target="_blank">aici si www.fisher-price.com/us/ms2/baby-games.asp" target="_blank">aici, in engleza. Nu am apucat sa ma uit peste ele, asa ca nu stiu cat sunt de ok.

USTUROI - eu i-am fiert la supica, dar nu i l-am pasat.

Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Salutare fetili

La multai ani bebelusii care afaceti azi multe lunitesi inca un mare La multi ani pentru o maaare domnisoara cu 3 anisori - Elena

Ma bucur ca v-au placut pozele la Gradina, multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa puiutei mele

Gabdyd- ma bucur f mult ca ai descarcat poze - le-a facut tati(el la noi si picteaza - am sa-i spun si lui

Ca de obicei facem nani - iar mami pe forum - adica scriu doar cind doarme, da asa mai trag cu ochiul si cind e treaza

Azi a papat bine -
la 6 - 180 ml laptic
la 10 - brinzica + doua lingurite cereale orez cu porumb + vreo 60 gr. mar
la 14.00 - legume vreo 50 ml + 210 ml laptic- aici sa ma laud

da incep cu inceputul - am cazut de acord cu mama mea(scorpion ) - ca sa-i dam puiutei si legume nu doar din borcanele(puteti incepe sa dati cu roshii0 - cu conditia ca mos Vasile cu legumele e ales foarte bine. Si in final - cind facem legume - o parte din borcanel - o parte din piata(matusi, prieteni etc)

Si tot incercind ce sa- fac - am dat in gropi pina mi-a reusit ceva - insa am facut putin doar 50 ml - brocoli+conopida+pastirnac si cartof(din borcanel)+chefir(asta a facut toata treaba - multumesc mamicilor care au dat ideea de iaurt in legume), era bine daca adaugam si morcovel - da nu era in casa - a papat tot-tot

Eu aproape ca nu gatesc asa ca acum fac mai mult greseli decit ceva bun - poate din asta cauza m-am laudat

Despre dormit in patuc cu mami si tati- citeva zile o luam si eu in pat cu noi - ca sa pot dormi eu, ea, sa nu poata dormi tati - dar pina aici o fost - noaptea asta dupa obicei se trezeste la 5 si tipa de parca o taie cineva - evident mama mea,, ia-o cu tine - asa doarme si ea si tu,, - Nu - a miriit - m-am sculat de citeva ori, iam dat suzeta - si tot asa - pina a adormit.

Mie imi place s-o simt alaturi, sa ma lipesc de ea si sa dormim ca doi motanei la caldurica - dar mii jale de tati care nu incape cu ea in patul nostru( e cam micut) si ii este frica sa n-o loveasca cumva - drept rezultat tati merge obosit la servici sau inghetat daca doarme la podele. Noi avem o regula - la noi in familie trebuie sa le fie bine la toti - nu trebuie sa sufere tati pentru obiceiul prost a piticei, exceptie caz de boala (sper mai rar ashe ceva)
- astfel luptam pentru a o dezvata de acest obicei.


Biky- chiar imi era in gind sa intreb unde ai disparut - vrei sa spui ca ai lipsit motivat- bilantul e bun - chiar daca ti se pare ca a pus doar citeva miligrame - vorbeste, vrea sa mearga - vin pe drum dintisorii - e bun bilant - dar mami vrea mai mult?

Magdutah - felicitari pentru botez, si pozele cind le vedem?

Jocuri cu bebe - recunosc - eu nu sunt prea inventiva la astea - mama mea DA(ea este educatoare) - cinta cu ea, gimnastica la greu - dar mai mult cu scop de joaca - adica fac ceea cei place puiutei. Dac stau sa ma gindesc - spre rushinea mea nu pea am jocuri cu ea

Botezul bebelusei
luna I,II,III,IV,V,VI


Aliona, mami de Ilincuta (6 martie 2007)

Mergi la inceput