Ai nostri, mareti brazi! dec-ian-feb05 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Patri, multa sanatate lui Rebb! Vreama aceasta schimbatoare e de vina!

Ma bucur ca v-ati intalnit ieri! Tare as fi vrut sa vin si eu, dar nu s-a putut.

Credeti ca 2 ani si 8 luni e o varsta prea mica pentru gradinita? Teme? programsever? samd?


va pup!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu stiu daca e o varsta prea mica.
Depinde de copil, depinde de gradinita, de program, de educatoare.
In cazul lui Rayan cred ca este o varsta potrivita, deoarece, psihologic vorbind el este pregatit sa intre in colectivitate.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna fetelor , ce bine ca v-ati intalnit , bravo voua , v-ati facut timp si pt. altceva . Si eu imi gasesc greu timp sa fac ceva mai altfel , sa ma vad cu o prietenA sau sa ies in oras .
Eu zic ca 2 ani si 8 luni e deja marisor , eu zic de asemenea sa nu subestimam copii , sunt altfel decat eram noi . Chiar daca in ochii nostrii sunt inca bebelusi trebuie sa le d-am drumul spre noi activitati .
In rest noi inca asteptam noi vesti despre bb. 2 , duminica fac test daca nu imi vine ciclu azi .

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

f frumos ca v-ati intalnit. am vrut si eu sa vin insa nu aveam scaunul de masina la mine ci la tati in masina si oricum era mult prea departe de noi.. m-am gandit si la metrou insa nu e in zona deloc si imi e tare greu cu burta mare si cu C dupa mine si n-am mai venit.. de transport de suprafata nici nu se pune pb ca ar fi tb sa schimb vreo 3 si nu ma vedeam..

data viiotare plsssssss, ceva mai la un metrou!! si venim! tks

Patri, sanatate multa fetei!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Ma refeream la faptul ca poate e prea devreme pentru lectii!

Fetita mea chiar are potential, si e printre primi, tinand cont ca e cea mai mica din grupa. Participa la lectie 15 min din ora, apoi merge la mamaica in birou, si apoi revine la momentul intrebarilor si se descurca de minune. Binenteles ca multe cunostiinte le-a acumulat de acasa.

UN PROGRAM, APROAPE STRICT AVEA SI ACASA, DAR COPIII SUNT OBOSITORII, PLANGACIOSI, SI O OBOSESC.
E din fire linistita, cuminte, f f sensibila..si de aceea intreb.
Probabil ca nu o voi mai certa/stressa sa stea mai mult la grupa, ca e posibil sa am surpriza sa nu o mai pot scoate din casa dimineata.

Astazi, pt ca nu am cicalit-o ( sunt exagerata- mai ales ca poate f multe) , a stat surprinzator de mult si s-a jucat , a participat la lectie, si chiar a rezistat 80% la o testare psihologica. Rezultatul inca nu-l stiu, dar una din educatoare, absolventa, a vrut sa o testeze.

Si ieri, au avut, in gradinita in vizita un logoped, si mi s-a transmis ca vorbeste f corect si f clar , la varsta de 2.8 ani.
Sunt mandra!

Va pup!

O scot coferentiar din gradinita! Sunt nebuna complet!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Patricia multa sanatate Rebecai!!! Se vede de aseara ca nu e in apele ei!! Ma bucur si eu ca ne-am vazut desi cu copilu dupa mine n-a fost vreo scofala, ca am alergat toata seara dupa el. La final am mers la subsol la bile si am mai stat acolo o ora. Astept sa repetam intanirea.

Kris din ce ai povestit tu nu pare deloc prea mica, ci dimpotriva. Si la varsta asta e absolut normal sa nu aiba rabdare sa stea pe loc. Daca vorbesti cu invatatoarele vei vedea ca acelasi lucur se intampla si in primele clase de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

ce frumos ca v ati intalnit!eu azi am avut 7 ore si sunt f obosita.greturi nu am si abia astept sa merg marti la dr,sa mi faca eco.cris acum e afara cu tati.n a vrut sa doarma dupa amiaza si e agitat.de 4 zile e pe regim si tratament si de 3 n a mai facut caca.pur si simplu nu stiu ce sa fac,sa i mai dau regim,sau nu?el,saracutul,imi cere mereu,ba lapte cu cereale,ba suc de portocale,ba prajitura kinder...mi se rupe sufletul,mai ales ca dupa ce ca e slab,acum parca i s au infundat ochii in orbite si a slabit si mai mult.starea lui in schimb e f buna,adica se joaca si are o pofta de mancare teribila.azi mi a mazgalit cu markerul peretii si covorul.de vina e taica su ca i l a lasat la indemana.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

Patri, nici eu nu m-am inselat...Vlad a avut 38,7 aseara, dupa ce a adormit l-am schimbat de doua ori, era fleasca de transpiratie...i-a scazut imediat apoi, iar toata dimineata a tinut-o in 37,7- 37.4. Acum vad ca e bine, nu are deloc...nici nasul nu-i mai curge, ieri mi s-a parut ca i-a curt mai mult...sper sa-si revina.

Azi m-am vopsit, imi place mult culoarea, mi-am luat un blond cenusiu Garnier si mi-a iesit un castaniu cenusiu super de tot. Ce bine ca am scapat de blond ca ma plictisisem tare de el...

Si noi am mai stat aseara la bile o gramada, cand am ajuns acasa am facut tiramisu , o nebunieeee, belea a iesit!

Si azi am fost la Tutunaru la control, bb e bine, se dezvolta normal, are 13 sapt si 1 zi. N-am aflat ce e, statea fix cu spatele, si era eco 3D. I-am vazut fetisoara mica, dr. zicea ca parca seamana cu Vladut . In timp ce se chinuia sa-l prinda, bb inota si mie mi s-a parut ca vad intre picioruse o gogosica , dar apoi s-a asezat rapid cu spatele la noi...hi, hi.
Saptamana viitoare ma duc la Iosup, poate se cracaneaza mai bine si vedem ce e!

PUPICI!

Oana 12+ si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, pui si tu pozele cand poti?

Bubule, ia arunca incoa' o felie de tort, ca mi-ai facut pofta.

Kris, bravo ei ca vorbeste atat de corect. Noi nu suntem inca la faza asta, dar vom ajunge.





Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

http://www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?mode=fromshare&Uc=wxa1xqx.ixf83r9&Uy=-fg7r1s&Ux=1

sper sa se vada; pacat ca nu am apucat sa facem mai multe, si cu Ana-Maria.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput