retete arabesti/ramadan?(3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetelor ,va multumesc!!Sunt exact ca un copil cu o jucarie noua!De miercurea trecuta am plecat singura de dimineata sa duc fetele.Sosu a venit dupa mine cica sa-mi faca curaj apoi a plecat.Eu m-am dus la dentist apoi la el la munca si de atunci zilnic ,mai cu o prietena,mai pe la dr. la cumparaturi!E super!!
Deja nu mai am nici un stress!!!
Norocuta,curaj!!!Eu si in egipt am vrut sa conduc insa acolo ii era cam teama sotului sa ma lase.Stii tu cum se conduce la ei!!

Denizel,daca zici ca-i greu de facut te bat!!E super-super usor!Cel mai greu e curatatul de carapace.Nu dureaza mai mult de 10 minute prepararea!Garantat!!
Tu pregateste din timp ingredientele si cind cumperi crevetii,ii cureti si-i pui in sos de soia (putin sos).
Apoi faci sosul(din ketchup&co)tai prazul,usturoiul si ghimbirul,pui praful de amidon intr-un paharel (apa o pui cind e gata de pus in tigaie peste creveti) si treci la preparat.Ia incearca si o sa vezi ca e floare la ureche.






Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


hannen,felicitari pentru
norocuta, mult curaj! de frica scapi numai stand la volan

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Hannen, Luna79 multumesc ce incurajari.

Imi trebuie un regiment de majorete care sa ma scoata din frica asta .
Si eu sufar de "dependenta" asta de "sos" si vreau sa scap. Va veni ea ziua aia...

Mami cu doi lei paralei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aha, deci eu sunt singura care l-am invatat pe sotul meu sa conduca (acum vreo 11 ani) el avea permis de mult timp dar nu conducea din comoditate, statea f aproape de centru si n-avea rost sa scoata masina din garaj...

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nu e nimeni prin zona?
ce faceti azi bun de papa? eu zilele astea am niste musafiri si vreau sa le fa tot felul de bunatati (din cele testate si care ne-au placut noua fff mult)
va pup pe toate deja a inceput we...sa va distrati fain


ps...ma simt mai bine...numai mai mai doare fiindca ieri am mers dupa 100 de ani pe

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Mey,mey, si-a luat cuscra masina! Da-ne si noua detalii, ce mearca, ce coloare, ca de, sintem fomei, deci ne roade curiozitatea
S-o soferezi sanatoasa!
Azi vreau sa fac fatair, daca iese, scriu reteta, daca nu, la urmatoarea incercare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Cuscra,bre aici suntem la bucatarie!Ne da Monica afara .
Mi-a luat Opel...(uita-i restul detaliilorlas` ca iti trimit o poza ,DACA o fac) ,albastru inchis dar nu e a mea pe veci,sigur mi-o schimba!Cica sa conduc mai multe sa vad care-mi place abia dupa aia sa ma pronunt.
Deocamdata cu asta circul.Eu nu vreau sa o schimb dar ce sa-i fac,asa-i cind ai "omu`" car dealer.Sa ,sau sa???

Eu azi le-am facut (deja) supa,orez si am un pui in condimente(usturoi,ghimbir,sare&piper si sos de soia).Le mai fac si-o salata si gata pe ziua de azi.
Ma bate un gind sa dau o fuga la "sosu" cu motivul sa-i duc lunch-ul,hahaa!Ma maninca talpile de duca

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Azi am facut lipii(au iesit grozav de bune), peste la cuptor dupa reteta lui Monica(mersi mult de reteta), un mujdei cu iaurt si www.wasfasahla.com/docs/recipe.cfm?recipe_id=747" target="_blank">orez.
Lipiile sunt o nebunie cu mujdei. As manca la nesfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare fetelor,
bey eu care tanjesc la o "vorba" cu voi, eu va dau afara??? ....afara NU dar ca nu intrati mai des si sa ziceti tot ce-aveti pe suflet DA
laura cu placere, ma bucur ca ti-au iesit lipiile...mmm...si ce de bunatati ai facut
dodo , cu ce se "mananca" fatair?
hannen, omu' are dreptate...incearca mai multe si apoi de hotarasti si plimbarica placuta
eu in seara asta le fac shaworma musafirilor

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Bai ce faza! Am scris o reteta de conopida-soufle si, nu mi-a luat parola ca apoi sa-mi dispara totul.
Nu mai am rabdare acum sa repet ...de fapt Nour trage de mine. Alta data!

Mergi la inceput