Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Maria si noi am avut probleme cu colicii pina pe la doua luni jumate plingea seara de seara cam o ora,mai plingea si in timpul zilei ,niciodata noaptea.Acum rar mai plinge cam o zi pe saptamina mai are dureri,dar s-a reglat si cu caca,face cam de 3 ori pe zi,inainte nu facea decit la 3-4 zile.Acum parca si-a format un program,are ore aproape fixe cind face caca,maninca.El ziua maninca de la bibe si seara de la san,ca eu am inceput serviciul.Oricum e muuult mai bine decit in primele 2 luni.

David Alexandru 16.07.2007

http://community.webshots.com/user/loredana76100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si noi ne confruntam 2-3 zile pe saptamana cu plansete si urlete care dureaza cateva ore. Si nu se linisteste orice i-asi face. Ma gandesc ca tot de la colici. Inca ii dau de 3 ori pe zi sab simplex si sper ca dupa 3 luni sa fie mai bine. Si muci avem o gramada si folosim batista bebelusului de multe ori pe zi, altfel se ineaca si nu poate respira. Si in kk sunt muci. Temperatura e sub 38, deci nu ii dau nimic.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

buna seara !sunt pe fuga,piticul plange.sper sa revin.bondac,multumesc!pupici!

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna seara! A venit iarna... Prima zi cu zapada la noi. Parca prea repede! As fi vrut sa ne mai plimbam un pic printre frunzele cazute.

Mami Lia si Miruna Demetra (8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Helloo si de la noi!

Trist afara, intr-adevar!

Noutati: am cumparat si noi balansoar si e f incantat de el. Si sunt f fericita ca Filip a inceput sa se joaca cu jucariile! le prinde si le duce la gurita!
Avem poze noi www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">aici, azi, la 3 luni, 3 saptamani si 3 zile!

tuturor bebeilor si La multi ani sarbatoritilor de 2,3 si 4 luni!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetele care ati facut vaccinul de 2 luni la bebei: reactiile post-vaccin (in cazul in care exista) pot aparea si a doua sau a treia zi dupa sau numai in prima zi? 37,7 se considera febra sau nu? Pupici!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Violeta, Filip a avut 37.7 a doua zi dimineata . Mi s-a spus ca peste 38 se considera febra. Urmareste-l si tu si vezi daca mai creste. Mie mi-a zis dr ca daca face febra sa-i dau 1/2 supozitor cu paracetamol, din ala pt bebelusi ( nu mai stiu concentratia,dar e cea mai mica). Eu i-am pus a2a zi dimineata, cand am vazut ca are 37.7, asa, preventiv si a fost ok dupa.



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Cand i-am facut vaccinul i-am dat seara un supozitor paracetamol 125, preventiv. Pediatra a zis ca daca are temperatura sub 38,5 in fundulet, e ok. Daca e peste, mi-a zis sa-i dau jumatate de supozitor de novocalmin. Chris nu a facut temperatura, dar a fost tare agitat in a 3-a si a 4-a zi dupa vaccin. Nu stiu daca a avut vreo legatura cu vaccinul.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Va multumesc f mult, fetelor pt raspunsuri!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Cum e cu febra peste 38 grade,ca al meu era fierbinte tot si avea 37.8? I-am dat Panadol si a revenit la temperatura normala.

David Alexandru 16.07.2007

http://community.webshots.com/user/loredana76100

Mergi la inceput