Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (190)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Va multumesc mult de urari.
Eu is intr-o stare "melancolico-agitato-obosito",ma pregatesc de musafiri pe dupa-masa,apoi de chef sambata la un club de copii.Asta noapte am avut insomnii si am rememorat momentele nasterii si cele de dupa.
De facut bilant nu-s in stare,io-l iubesc oricum si cu ce stie si face si cu ce nu.Cel mai important e sa fie sanatos si fericit,e tot ce-mi dores pentru el si doresc acelasi lucru si puilor vostri.

La multi ani Luca Mihai si Sara Maria!

La multi ani,Luca!(asa in general ca azi e Sfantul Luca).Apropo,unde esti Simo,mami de filosof?

Felicitari Jadi pentru examen,sa-ti aduca multi bani!

Azi ar fi trebuit sa ma vad cu Anya care-i in Cluj,dar am avut musafiri neanuntati,care nu s-au mai dat dusi si n-am putut iesi.Anya,imi pae rau ca nu am apucat sa ne vedem.

Va multumesc din nou pentru urari,fug sa-mi termin trebile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

La multi ani, Mihnea!!! Sa fii sanatos, iubit, fericit si norocos!

La Multi ani si pentru Luca Mihai si Sara Maria si bineinteles pentru filosof, ca e ziua lui de nume...

La raportul de 2 ani, am uitat sa mentionez ca avem 93 de cm si 11 kg (uneori 11.020 sau 11.060, inca nu a urcat la 11.100, mai asteptam). Are dreptate Diana, raportul e ceva asa...mai mult sa rememoram noi datele copilului, de noi ii iubim oricum si cum sunt ei, vorbareti, nevorbareti, mai cuminti sau mai putin cuminti!

Ieri a venit Alexandra cu o invitatie draguta, tiparita, la petrecerea de 3 ani a unei colege de gradinita...Eu as duce-o, dar totusi, nu stiu cat de bine ma voi simti, nu cunosc pe nimeni de acolo, dar e la un loc de joaca pentru copii si probabil Alex se va simti de minune, e fan astfel de locuri. Sa ma duc, nu? Asa ar fi frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

LA MULTI ANI !!!

Luca "filosoful"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi
MIHNEA LUCA al Dianei
LUCA MIHAI al lui Pinacolada
SARA MARIA a lui Pumuklii
Diana sa-ti traiasca Mihnea sa fie sanatos ! Sa creasca mare si voinic! Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Nici lui Andrei nu-i place sa-l pup prea mult, la fel se zbate si fuge, eu l-am invatat cand se trezeste sa-mi dea cate un pupic si asta face, dar nu mai mult
Andrei era la fel de independent cu camera lui, dar de cand a fost racit si a dormit cu mine 3 nopti cat a facut febra, ne tot viziteaza noaptea in dormitorul nostruApoi il iau si-l duc inapoi in patul lui, nu zice nimic.....probabil ne incearca...
Acum 2 nopti era sa fac infarct.....ma trezesc din somn din cauza unor zgomote ciudate ce se auzeau in casa, ascult cu atentie, ma uit la ceas, era 3 noaptea....apoi aud ca se izbeste o usa si aud pasi apasati venind spre dormitorul nostru.....mie imi batea inima nebuneste si cand colo apare in prag fi-miu, vine si se urca in pat langa mine si imi arata o motocicleta ce si-o cautase in cutia cu jucarii- de unde si zgomotulSi toate astea pe intuneric, ca nu dormim cu veioze aprinse, si si-a mai inchis si usa de la camera lui sa nu se faca curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

IOANA multumim pentru album
CRISTINA felicitari Ancutei pentru progresele in ale limbii francezeSi succes la job!
Da, asa este, am aflat si eu de la tv ca azi e Sf. Luca, asadarLA MULTI ANI tuturor nazdravanilor ce poarta numele de LUCA!!!
Ruxandra succes la echo! Te duci din proprie initiativa sau sunt ceva probleme?
Fug si eu la treburi ...
O zi buna in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

la toata lumea si multumim Ioana ca intrebi de noi. Alberto este, ca de obicei, foarte bine, activ, vorbaret nevoie mare, mincacios ca si pina acum asa ca de la noi in continuare, no news, good news! Tie ce-ti mai fac fetitele Ioana, totul merge bine?

Felicitam si noi toti copilasii care au implinit 2 anisori.
Din pacate timpul nu imi permite sa felicit zilnic pe cei sarbatoriti dar aveti de la noi cele mai bune urari si poate, in curind, va va scrie Alberto ca el sta mai bine cu timpul liber decit parintii lui!

Sanatate copilasilor bolnaviori si toate cele bune de la noi.


Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Pot sa zic ca desi aveam in plan sa nu fac copilul cu fobii, iata ca Vlad ne-a tras clapa! Si ni se trage de la Punguta cu doi bani atat de des ceruta de el la povestit. Stiu povestea asta pe de rost si inca vreo 4 membrii ai familiei pentru ca ne obosea Vlad seara de seara sa i-o citim. Si desi nu pare de groaza, Vlad e speriat de cocos! Nu il deranjeaza daca ccc caii de la circ mananc din mana lui (merge frecvent la manejul din spatele circului), nu il deranjeaza cateii care latra dar ii este frica de cocos. Am tot incercat sa ii explic ca nu are de ce dar degeaba! Cred ca i se trage de la faptul ca ccc cocosul mananca tot in calea lui. Ca sa vedeti, lupul inca nu a devenit fioros desi acum ne solicita la maxim cu Capra cu trei iezi si Scufita Rosie dar cocosul e mai tare! Mai pot sa zic ceva?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Kid, eu in locul tau as merge la petrecere dar ma stii pe mine, sunt nebuna dupa socializare poate si pentru faptul ca stau prea mult pe acasa! Si mai ales daca Alex se va simti bine!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Bai jadi ce fobie si-a tras si Vlad! Spune-i si tu ca este imposibil sa manance oameni. Trebuie sa-i arati un cocos sa vada cat e de mic, a vazut pana acum?

Mergi la inceput