Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Norina, ce mila mi-e de ea, nasol momentul cu maselele dar o sa treaca in cateva zile. eu n-am curaj sa fac asta cu Dinu, nu stiu cum o sa procedez. Si Dinu e la fel la culcare imi zice sa-i inchid si usa, mie imi convine.

Diana, e tare inteligent Petrut, e extraordinar cu puzzle-ul, bravo!!!

Cge, felicitari, hai ca e tare ce a inceput ea sa vorbeasca in franceza!!! Fetita desteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna ziua doamnelor!

La Multi Ani sarbatoritilor zilei si un pupic special pentru Mihnea de Diana!

Norina, si noi am scos suzeta de vineri-sambata, nici nu mai stiu ziua exact pentru ca are aceleashi simptome ca Teo, nu mai doarme asa usor! Dar pot sa iti zic ca ieri a fost o zi buna, a dormit mult mai repede si la pranz si seara. Dar am inlocuit suzeta cu jumatate de ora de cantece, trebuie sa imi iau cd-urile la mana ca am uitat ce stiam acum un an!

Cristina, cum e la servici acolo? Banuiesc ca tot IT ceva lucrezi!

Ne laudam si noi ca se pare ca vedem luminita de la capatul tunelului, a inceput sa zica atunci cand face kk si pp. Mai scapa cate unul pe langa dar deja se modifica procentajul de reusite!

Trebuie sa ma mobilizez sa ajung la Mihai Bravu sa cumpar niste homeopate pentru Vlad dar ma gandesc sa merg cu masina pana la metrou ca am inteles ca e jale pe Stefan cel Mare. Si ca lauda personala, am luat si eu examenele de auditori, era ultima data cand puteam sa il dau fara sa repet examenul pe care il aveam dat deja. Si uite asa cu un pic de noroc, l-am dovedit

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

diana mama lui Mihnea La multi ani, sa iti traiasca baiatul cu multa sanatate

kid bravo lui Ancuta cea vorbareata


Antoine eu nu am cu ce sa il laud ca este acelasi ,adica ii place ciocolata,se uite la desene,danseaza de cind aude muzica, de desenat deseneaza pe pereti pe masa,sau mai nou a gasit ca pe frigider este mai bine,de puzzle nici gand nu are rabdare,se joaca cu mingii ,masinii,garaj,....de vorbit stacnam are in vocabular vre_o 20 de cuvinte rom-fran,el vorbeste doar o limba a lui ,dar ne intelege perfect,pipi la olita face daca il punem,la biberon nu am renutat,suzeta o are doar cind doarme,cu papat stam forte bine,cu dormitul bine dar ne trezim la ora 6 dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata

La multi ani Luca-Mihai, Mihnea-Luca si Sara! Sa fiti sanatosi si cuminti!

Ioana, multumim pt. mutatul pozelor.

Jadi, felicitari pt. examen! Si eu zic sa iei metroul, iesi mult mai ieftin ca timp (si nervi). Ai grija la nenii care put
Azi trebuie sa ma duc si eu cu Matei la diagnosis la eco si mi-e asa o tarsa... de trafic, de ora (la 14.30, fix cand ar trebui sa doarma), de maraieli ... bleah. Sper sa fie bine insa, sa nu-mi zica dr. vreo bazaconie.

Cristina, uau, ce le rupe Ancuta in franceza. Super!

Norina, nasol cu suzi. Noi o avem in continuare pe doamna paturica aka "aia". Nu va descriu jelania ce-l apuca cand trebuie s-o spal.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Deci nu am mai plecat nicaieri, m-am transformat intr-o puturoasa notorie, nu imi vine sa merg pe jos nici pana la gunoi! Rusineeeee mie!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ieri am recitit un capitol din odiseea noastra si asa m-am emotionat, eram asa de nevinovate si doritoare de copii. Si am revazut persoane care au disparut de pe aici ca Oana din americi, Carmi, Flavia care ne scrie tot mai putin, Mysweetest de la Galati, etc! Mi-e dor de perioada aia!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

LA MULTI ANI , piticodromistilor sarbatoriti ieri



Maria-Gabriela si Iulia Maria

si celor nascuti astazi

Mihnea Luca
Luca Mihai
Sara Maria


Diana30 , sa va traiasca baiatul si sa va mandriti cu el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Iata in sfarsit am scris si eu cate ceva la capitolul

Bilant de 2 anisori

-inaltime aprox.90cm
-greutate aprox. 12Kg
-suzeta nu mai folosim de mult

-dimineata si seara bem lapte praf,inca, din biberon, dar vrem sa scapam de el, si de praf si de bibe
-la somnul de pranz bem apita tot din biberon
-doarme cam 10ore noaptea si 2.5-3ore la pranz
-are o paturica “putita ubita mea” fara care nu doarme,dar s-a intamplat sa o uitam acasa …,i-am explicat, a inteles si a dormit fara ea,dar cand i-am adus-o a strans-o in brate si a zis “ah putita mea ubita mea!!!!!!Mai greu este atunci cand trebuie spalata caci pe frigurile astea nu se usuca pana la somul de pranz”

-inainte de somn trebuie sa citim o poveste “Citete mami,tutiza oshie”, pe care stie sa o si povesteasca…
-muncim din greu cu olita si cu eliminarea pampersului….
-Mancam de toate…, ne place “tioba” … si multe multe altele
-Ii plac mult cartile , face puzzle cu 6 si mai multe piese
-Ii pac desenele animate aka “mate”, cele clasice …
-Ne palce sa jucam “tobal” aka fotbal si “pashe” aka pase …
-am incercat rolele verisorilor si ne-au placut f mult...
-Cand este la casa de vacanta de la tara vorbim des la telefon si pupa telefonul atunci cand ii spunem “te pupam!!!”
-Ascultam f des muzica: Cleopatra si cutiutele musicale si chiar cantam din cand in cand, de obicei canta cand se joaca cu papusile,cand le plimba cu caruciorul , cand le schimba de “pepesh” aka pampers….
-vorbim destul de bine in propozitii corect alcatuite, uneori cu acorduri...
- stim f multe poezioare


In concluzie stie f multe lucruri , ma mir si eu de ea dar sunt sigura ca toti copii din ziua de azi sunt mai dezvoltati pe toate planurile…. De ci pt noi parintii sunt “SPECIALI”


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Hehe, Jadi, si lenesa si melancolica esti azi?
Eu scriam destul de rar la odisee, dar citeam. Imi aduc aminte de soon-soon, de lenea Antoniei, de dansurile Mifloricicai
Astept sa vina copilul din parc, sa-i dau sa manance si sa plecam.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

haideti fetelor iesiti dupa perdelit are dreptate jadi , iesiti la apellllllll

pina una alta ma duc sa calc,profitca se culca proginitura, am o gramada

Mergi la inceput