***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Dicarstea, Andrada, Mica, Monytza, Motannel - votat cu 10.
Moko - pe Stefanut nu-l gasesc.

Petitul meu m-a zapacit de cap. De 2 seri se culca la 23.30, dupa numeroase chinuri, plimbat in brate, urlete, rasete, siropuri, tot tacamul. Partea buna e ca se mai trezeste sa pape noaptea o singura data. Nici in timpul zilei nu prea doarme, cam o ora si jumatate in 2-3 etape. Ieri l-am scos afara in brate sa doarma 30 min. Inainte de asta dormise in masina 30 min, am reusit si eu sa ajung la dr dermatolog pt ca mi s-a extins urat eczema de pe degetele mainii drepte (de la etergenti am facut-o asa ca fiti atente ca nu e de gluma!).

Pepsi - felicitari!
Ella - uite din cauza asta (cu statul pana noaptea la serviciu) nu vreau sa ma mai intorc la serviciul pe care-l aveam, mai ales ca rasplata nici nu era pe masura. Dar si acasa deja e epuizant.
DidiAlex - esti foarte frumoasa! Si baieteii tai la fel, ce noroc ai ca-ti seamana cel mare! Petiul meu nici nu zici ca-i facut de mine.
Liviana - felicitari pt semnarea contractului! Am vazut si eu pozele desi nu am zis, scuze ca nu am avut cand... Unde e gradinita asta? Sa mai intreb si eu prin vecini.

Ce vorbiti voi fetelor de epilat, de aquagym, de sex... Eu nu am timp nici la baie sa ajung uneori... Nu stiu cum sa mai fac sa-i canalizez energia asta extraordinara pe care o are fi-miu. El aseara la 23.15 facea bicicleta razand, dupa ce urlase 10 min incontrolabil. Deci nu merge nici cu lasatul sa urle, am incercat, dar el e in stare sa urle pana la epuizare, nici gand sa taca dupa cateva minute.
Ii mai dau si Panadol si Calgel pt dinti si sper sa depaseasca faza asta dupa ce ii vor iesi dintisorii.
Faceam socoteala ca ar trebui sa-i angajez 2 bone, daca el nu doarme decat max 2 ore in decurs de 15 ore, ca bunicile sunt deja depasite (vad ca au inceput sa rareasca vizitele) iar eu sunt epuizata si fizic si psihic. Taica-su e terminat si el, se obisnuise sa-l gaseasca adormit cand venea de la serviciu si acum nu mai stie pe unde sa scoata camasa. Asa ca saptamana viitoare pleaca in delegatie 2-3 zile (sa doarma, cred).
Sper sa mai pot reveni, abia reusesc sa va citesc, sunteti si foarte active.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Monytza - sanatate!

Kay - de la o vreme si eu adorm in dormitorul parintilor si la trezirea dinspre dimineata raman in dormitorul Petitului sau ma intorc langa tati, depinde cum am chef. Cred ca asa l-am dezvatat si cu trezitul la 2 ore maxim, ca ma terminase, 6 saptamani a tinut-o asa, incepand de la 3 luni. Oricum il aud la prima chitaiala, uneori se trezeste urland si imediat sar din pat si fug la el, asa ca nu apuca sa se lanseze in plans.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Mica, Liviana - am eu o prietena care facea aquagym, nu mai stiu unde dar isi facuse un corp foarte frumos, bine ca e si slaba... Asa ca o sa ma interesez si scriu ce aflu.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Doxinu - nu am reusit sa vad filmuletul tau, imi cere sa ma inregistrez.

Ella - ce draguti sunteti cum dati voi pagina! Si Petitul rontaie suzeta, dar uneori parca-l enerveaza si mai rau. Boby e mai cumintel de cand sta la bunici? Cum se descurca cu el?

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu ma interesam de aqua de cand eram gravi si auzisem de ceva pe la hotel Majestic. Dar nu am mai apucat sa ajung nici acolo. Si mai mult ca sigur ca pana la anul pe vremea asta nicio sansa...Pe piciul meu nu am vrut sa il stresez prea tare cu diversificari, asa ca nu mananca din lingurita. Sucurile sau piureurile eu i le dadeam din biberon de solide si ii e foarte bine asa. azi m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa il incerc cu lingurita. Am facut pun piure f fin din para si laptic si un pic de orez cu mar si morcov de l-ar fi mancat cu tot cu lingurita daca ar fi stiut cum Dar in schimb a reusit sa se manjeasca de la ochi pana la buric, asa ca l-am mai lungit cu lapte si l-am bagat in biberon . Dar ..si maine e o zi...

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Paflo - ce bine ca ai facut recapitularea la diversificarea Sofiei! Iau notite ca eu tot aman...

Alyna 24 - la fel multam pt rezumatul privind diversificarea lui Davidut.

Carstea - Petitul ia cam 20 grame/zi si e alaptat excusiv. Acum are 7,5 kg, mie mi se pare ok la cat da din picioare si se agita toata ziua.

Arthurana - La Multi Ani pt sot! De ce ai ameteli? Sanatate multa!

Piticasigogosica - si Petitul meu e lipit de mine, seara tipa cand ies din camera desi el e la tati sau la buni in brate... L-as dezvata, dar nu stiu cum... Ti-ai mai revenit? Eu sunt la pamant si am numai unul. Multa putere!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

hai sa scriu si io ca-mi vin musafirii.

Salutare, salutare..ce tari sunteti voi cu aprecierile.
Ancamari, cel putin cu starea de spirit vad ca stai bine. Tre sa comunicam mai des. Nu stiu daca te consoleaza dar asa e la primul. Si pe noi R ne termina si la 23 ajusese sa doarma si trezea la 11 dar am venit la 6 luni in ro si aveam niste programari io la dentist la noua dimineatza si trezindu-l dimineatza la 8, la 20 cadea lat. incearca. hehe he..ce de aprecieri. Multzumesc. Ar trebui sa le citeasca si ai mei colegi din liceu ca doar eram tocilara clasei Acu, glumesc dar atunci erau cosmar!

Io is in viteza ca vine o mamica cu burtica. Fetitza, prima ei fetiza, e mai mica decat R al meu cu 4 zile, sincronizare nu alta si, nu stiu cine spunea ca mi-am luat nora, Nora e numele fetitzei, asa o chema pe ea ca pe profa aia din ASE, Nora Chiritza.
Fetelor, si io is cam in pom cu R ca a inceput sa fie gelos pe fatza. povestesc data viitoare.
Scriu asa:

Ella , superb filmuletzul dar, cartea e pt bebici mai mari. cumpara carti cu foi cartonate, 1 singur obiect pe pagina, eventual pagina nu mai mare de o palma de-a noastra si sa aiba eventual o coada de rata, ceva din materila. Ei prin contact studiaza intr-o prima faza.

Bravoooo Pepsi! Stim noi, nu ne lasa Doamne Domane la greu.

Mica, am votat

De fapt am votat tot ce se putea, am vazut Albastrica Antonia

am fost duminica la un festival al finului si mi-a inmuiat picioarele, de la vinul baut nu de la muzica, of course!!!.

Fetelor, da de ce voi dormitzi separat, unul cu un copil celalat cu altu? Ntz, toata familia la comun

revin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

ramona,
multumesc de info; am sunat, m-am informat si cu ocazia asta o sa depun dosar si pentru stimulentul ce-l da statu' , asa ca lunar in cont o sa primesc 2 mil alocatie + 1 mil stimulent, sa nu zica boby ca nu-i strange si lui mama niste bani; ca pana acum alocatia am incasat-o si am prapadit-o aiurea; macar de acu, se duc inntr-un cont.
M-a coplesit statul roman ca am inceput servciul inainte sa faca boby 2 ani

Pepsi,
felicitari pentru job-ul sotului; parca ziceai ca e notar?
Acum o sa poti sa stai acasa cat vrei...

Ancamari,
uite asa dispari si apari subit si umpli o pagina ; ma bucur tare cand vii sa scrii; cred ca ti-e greu cu Petit; eu recunosc ca mi-am dorit sa incep serviciul si din cauza asta, ca sa mai scap, ca ma terminase programul copil 100%; acum am dat in cealalta extrema, astept sa vina weekendul sa-l iau, asa ma bucur, parca plec in vacanta

Didialex, da, stiu ca nu-i o carte potrivita pentru Boby dar cu greu am gasit-o si pe asta, ca m-am tot uitat dupa carti de bebelusi si sunt atat de urat colorate si cu poze mici iar el e prea mic si trebuie sa vada o imagine clara si cat mai mare desenul sa fie; stiu de cartile de care zici, in special cele cu animale si de ex blana animalului e inlocuita cu un material care sa o imite , ca asa se dezvolta simtul tactil al copilului; am cumparat o astfel de carte unui copil anul trecut si nici n-a bagat-o in seama.
Si am mai vazut o carte pe care o sa i-o cumpar , tot de povesti, dar care are paginile dintr-un carton foarte tare, ca asta pe care o avem, si-a pus Boby labutza pe o pagina si a mototolit la ea in 2 secunde

, mamica de David (24.04.2007)
poze David
www.youtube.com/profile?user=bobysiella" target="_blank">FILMULET - Boby citeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

DidiAlex si Ella - multumesc mult de tot pt incurajari! Inseamna foarte mult pt mine! Fug la treburi pt ca tocmai am trimis Petitul cu bunica-sa pe afara. Bietul copil parca a stiut ca-l vorbesc de rau si a tras o repriza de somn de 2 ore, cred ca era epuizat. El nu doarme asa decat rarisim, de max 5-6 ori s-a intamplat pana acum. Din cauza asta am reusit sa mai citesc si sa si scriu aici. Cu starea de spirit nu's ce sa zic, cred ca sunt mai instabila decat sunt eu in mod normal... Sper sa ma simt mai bine in curand.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor sunt tare suparata!Nu resescsa va dau link-ul cum trebuie si nu se vede nimic!Si cat am muncit la el.....Mi-am facut cont si pe yuotube dar nu stiu cum sa fac sa mearga nu inteleg nimic!!!!!!!!Ma poate ajuta cineva?MAi incerc odata sa vedem



http://www.onetruemedia.com/otm_site/start



Mergi la inceput